SUP nad Jeziorem Garda

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę?

Na tej stronie zarezerwujesz bezpośrednio atrakcję organizatora XAdvetures.
Ceny i warunki są identyczne jak na stronie organizatora.

Ten sport wodny łączy deskę surfingową z wiosłem iw przeciwieństwie do kajakarstwa wiosłujesz na stojąco.

Wiosłowanie wzdłuż wybrzeży jeziora Garda z SUP pozwala zobaczyć miasta i góry z nowej, niedostępnej w inny sposób perspektywy, a także odkryć małe plaże i urzekające widoki. Co więcej, Stand Up Paddle to idealna aktywność, aby się wyłączyć: jest cisza i bliski kontakt z naturą .

W Xadventure oferujemy wycieczki SUP z przewodnikiem nawet dla początkujących.
Odkryj jezioro Garda z niezwykłego i ekskluzywnego punktu widzenia dzięki Stand Up Paddle!

Zachód słońca z Monte Baldo

Wycieczka na Monte Baldo

Ta atrakcja od samego początku cieszy się największą popularnością z oferty! Monte Baldo to najwyższy masyw górski w regionie Jeziora Garda. Rozciąga się wzdłuż wschodniego wybrzeża Jeziora Garda z południa – region Werona, na północ – region Trydent.Masyw to ponad 40 kilometrów długości, przy Jeziorze Garda. Najwyższy szczyt to Valdritta (2218 m n.p.m). Liczne skały wapienne i zjawiska krasowe sprzyjają powstawaniu licznych jaskiń i wgłębień.

Monte Baldo wycieczka na zachód słońca. To niebywała i prawdopodobnie jedyna taka okazja w ofercie wycieczek nad Jeziorem Garda.

Wycieczka na Monte Baldo, szczegóły.

Wycieczka na Monte Baldo to najczęściej wybierana atrakcja z naszej oferty! Podczas setek już zrealizowanych wjazdów powstał pomysł, żeby pokazać Wam zachód słońca z góry!

W zależności od miesiąca wyjazd będzie uzależniony od zachodu słońca. Wieczorem zatem wyjeżdżamy z południowych części Jeziora Garda (w cenie wycieczki możliwy odbiór z Moniga, Manerba, Padenghe sul Garda, Desenzano, Sirmione, Peschiera del Garda, Lazise, Garda, Bardolino. Jeśli chcesz dołączyć z innych miasteczek napisz do nas)

Nasi goście w wycieczkach oferowanych przez Bel Viaggio oprócz zawsze bardzo trafnie i dobrze ułożonego programu, wskazują opcję wygodę i transport. Przyjeżdżamy po Was pod drzwi apartamentu, hotelu i odwozimy w to samo miejsce. Nie musicie martwić się parkingami, dodatkowymi opłatami.

Zachód słońca z Monte Baldo

To niebywała okazja, żeby doświadczyć tego niesamowitego zjawiska z 1800 metrów. Masyw Monte Baldo szczęśliwe położony jest po wschodniej stronie jeziora, co pozwala obserwować zachodzące słońce właśnie po zachodniej czyli drugiej stronie jeziora. Już wieczorem, niesamowicie rysują się poszczególne pasma górskie, natomiast prawdziwy spektakl zaczyna się jak słońce zacznie za nimi zachodzić. To magia – inaczej trudno to ocenić.

Piknik w górach

Aby dopełnić niesamowitych doznań na górze, rozłożymy sobie piknik uzupełnimy go lokalnym winem, serem od lokalnych krów.

Czas trwania spektaklu oraz dokładny termin uzależniony będzie od pogody. Wycieczka nie ma stałego dnia wjazdu, termin jest ruchomy. Organizator podejmie decyzje o dokładnym dniu w tygodniu od poniedziałku do piątku. Uczestnicy zapisani na wjazd zostaną poinformowani najpóźniej w dniu możliwego wjazdu. Wszystko oczywiście uzależnione będzie od warunków pogodowych na górze i możliwości doświadczenia zachodzącego słońca. Organizator pomimo starań wybrania odpowiedniego dnia, nie gwarantuje idealnych warunków na górze.

Warunki wycieczki i powrót

Prawdopodobnie zakończenie wycieczki odbywać się będzie po zmroku. Zejście z góry, bezpiecznym szlakiem – droga dojazdowa do schroniska. W cenie wycieczki każdy z uczestników otrzyma latarki czołowe.

Tradycyjnie już, odbiór i wyjazd w południowych miasteczek i regionu Jeziora Garda. Tj Manerba, Moniga, Padenghe, Desenzano, Sirmione, Peschiera, Bardolino, Lazise, Garda.

Organizatorem wycieczki jest polskie biuro podróży Bel Viaggio.

Tradycyjna wycieczka na Monte Baldo

Jeśli chcesz sprawdzić program tradycyjnej regularnie organizowanej wycieczki na Monte Baldo. Jest to nasza alternatywa dla wjazdu kolejką z Malcesine, to szczegóły znajdziesz na stronie
WYCIECZKA NA MOTENTE BALDO – WEJDŹ Z NAMI NA GÓRĘ!

Giro del Lago – północna Garda śladami Makłowicza i niespodzianki

Wycieczka północą częścią Jeziora Garda

Giro del Lago i wycieczka północną częścią Jeziora Garda, śladami Roberta Makłowicza i wiele niespodzianek.

To niebywała okazja, żeby podczas pobytu na południu Jeziora Garda podczas jednego dnia odwiedzić najciekawsze miejsca północnego regionu. Nasi goście w wycieczkach oferowanych przez Bel Viaggio oprócz zawsze bardzo trafnie i dobrze ułożonego programu, wskazują opcję wygody i transport. Przyjeżdżamy po Was pod drzwi apartamentu, hotelu i odwozimy w to samo miejsce. Nie musicie martwić się parkingami, dodatkowymi opłatami.

Tradycyjnie już, odbiór i wyjazd w południowych miasteczek i regionu Jeziora Garda. Tj Manerba, Moniga, Padenghe, Desenzano, Sirmione, Peschiera, Bardolino, Lazise, Garda.

Organizatorem wycieczki jest polskie biuro podróży Bel Viaggio.

Podczas tego dnia zabierzemy Was z południowej strony Jeziora Garda. Wygodnym busem i ekspresową drogą dojedziemy do miasteczka Rovereto gdzie już tutaj zaplanowana jest pierwsza atrakcja tego dnia. To wyjątkowo położona pustelnia, znana już od 753 roku!

Pustelnia San Colombano

To wyróżniające się położeniem na zboczu góry wyjątkowe miejsce, które z pewnością dostarczy Wam wielu refleksji i ciekawych doznań. Niektóre naturalne jaskinie  utworzonee przez strumień Leno Vallarsa, były z pewnością używane od 753 roku (data wpisana na skale) przez pustelnika z Monako.

Według legendy jako pierwszy przybył tam pustelnik San Colombano i zabił smoka, który spowodował śmierć dzieci ochrzczonych w wodach rzeki poniżej Leno. Inna legenda głosi, że pustelnia narodziła się jako miejsce od pierwszych pustelników z pobliskiego klasztoru Bobbio, czyli klasztoru św. Kolumbana Bardolina. Wizyta w tym miejscu była zalecana w okresie Wielkiego Postu .

Pustelnia lub „jaskinia pustelnika” była używana przez mnichów, pustelników. Byli jej opiekunami, aż do roku 1782, kiedy to zniesiono praktykę pustelniczą. Od tego czasu miejscem kultu opiekowali się później mieszkańcy doliny.

Korzystając z okazji pobytu w tym wyjątkowym miejscu, przy okazji zobaczymy wyjątkowy dopływ rzeki Adyga (która w ciekawy sposób związana jest z Jeziorem Garda – ale o tym dowiecie się na wycieczce).

Jak Jezioro Garda uratowało Weronę i niepowtarzalny księżycowy krajobraz.

Następny przystanek wycieczki to ciekawostki związane właśnie z rzeką Adyga i tym jak Jezioro Garda chroni Weronę przez powodziami powodowanymi właśnie przez Adygę. Dalej pojedziemy już w okolicę Arco i Riva del Garda, gdzie w zależności od pogody pokażemy Wam niezwykłe zjawisko i park krajobrazowy Pietramirata w okolicy DRO. Ten księżycowy krajobraz i niesamowita historia życia dinozaurów w tym regionie. Jeśli warunki pogodowe pozwolą odwiedzimy miejsce gdzie zachowały się ślady dinozaurów, żyjących w tym regionie miliony lat temu!

Zaraz po tej atrakcji w opcji wycieczki będzie obiad w wyjątkowym miejscu z salami jaskini i góry Brione. (obiad dodatkowo płatny w cenie 10-15 euro/osoba)

Śladami Roberta Makłowicza – sklep Agraria w Riva del Garda

Będąc w tym wyjątkowym regionie, nie może zabraknąć możliwości degustacji oraz zakupów w lokalnym i popularnym sklepie Agraria w Riva del Garda. To słynne już miejsce pozwala „zatankować” wino z nalewaka – prawie tak samo jak na stacji benzynowej przy tankowaniu auta. W sklepie będzie okazja na regionalne zakupy nie tylko wina.

Opcjonalne degustacja i zakupy w sklepie dodatkowo płatne.

Wodospady Varone

Wodospady znajdują się ok. 3 km od miejscowości Riva del Garda. Leżą na terenie prywatnego parku przyrodniczego o nazwie Cascate del Varone. Tworzy je potok Magnone, który spływa doliną Ravizze i uchodzi do jeziora Garda. Jego wody pochodzą z podziemnych wycieków z położonego wyżej jeziora Tenno, które na krótko wnikają w wapienny masyw, a następnie wypływają na powrót, tworząc wodospad. Nazwa Varone pochodzi od nazwy przysiółka (Varone) wioski Riva del Garda, położonej w pobliżu.

Wodospady od wieków powiązane są z genezą i powstawaniem Jeziora Garda. Po wycofaniu się lodowca w górę doliny Garda – Sarca i jednoczesnym zaniku jego bocznych ramion, wody spływające z bocznych dolin, takich jak dolina Tenno-Ballino, zyskały znacznie większy spad. To przyczyniało się do intensywnej erozji podłoża. Przez kilkanaście tysięcy lat, a może nawet więcej, woda bogata w piasek, kamyki i żwir rzeźbiła skalną ścianę. Erozja naturalnie miała różne skutki w zależności od lokalnej twardości skały, a także nasilała się tam, gdzie ciek koncentrował się w naturalnych zagłębieniach, a zwłaszcza pęknięciach skały.

Bilet wejściowy do parku przyrodniczego Cascate del Varone jest w cenie wycieczki.

Jezioro Tenno

Podczas wycieczki w regionie północnej części Jeziora Garda, nie może zabraknąć tego wyjątkowego sąsiada. Jezioro Tenno. to jezioro w autonomicznym regionie Trentino. Położone na wysokości 550 m jego powierzchnia wynosi zaledwie 0,25 km². Jezioro powstało około 1100 roku w wyniku dużego osuwiska, które zablokowało bieg rzeki Rì Sec. Rzeka jest obecnie głównym dopływem Tenno. W południowej części jeziora znajduje się mała wyspa. Poziom jeziora zmienia się na przestrzeni lat w zależności od natężenia przepływu dopływów. W latach, gdy poziom jest niski, wyspa ta staje się swego rodzaju cyplem. Obszar ten jest chroniony jako biotop przez Autonomiczną Prowincję Trento. Jezioro Tenno charakteryzuje się wyjątkowym turkusowym kolorem wody. Musisz zobaczyć to na własne oczy!

Tutaj jeśli czas nam pozwoli czas wolny i możliwość kąpieli.

Canale di Tenno

Canale di Tenno  jest jedną z czterech wiosek tworzących Ville del Monte, największą część gminy Tenno. Oprócz Canale, pobliskie Villa Sant’Antonio, Villa Pastoedo i Villa Calvola są częścią Ville del Monte. Natomiast to Canale di Tenno określone jest jedną z najpiękniejszych średniowiecznych wiosek we Włoszech.

Canale di Tenno to średniowieczna wioska wznosząca się 600 metrów nad poziomem morza. Pierwszy dokument świadczący o jej istnieniu pochodzi z 1211 roku . Dziś Canale di Tenno zachowuje nienaruszony pierwotny układ urbanistyczny, na który składają się cztery drogi zbiegające się na placu, duża liczba kamiennych domów i charakterystyczne sklepienia łączące domy. Niektóre z tych domów ozdobione są freskami, w większości nowoczesnymi, z których najcenniejszym jest dzieło malarza Gianniego Longinottiego i zdobi fasadę jego domu. Tutaj też na domofonie możemy znaleźć polskie nazwiska.

Częściowo opuszczona po pierwszej wojnie światowej w wyniku przemysłowego rozwoju równiny wokół Riva del Garda i Arco , która przyciągnęła część ludności nad jezioro. Wioska powoli odradzała się po drugiej wojnie światowej. Urodzony w Turynie malarz Giacomo Vittone zakochał się głęboko w tej wiosce. Spędził wiele lat swojego życia nad jeziorem Garda w Trentino i uwiecznił Canale w kilku swoich pracach. Wioska Canale di Tenno nigdy nie przestała czarować innych artystów, takich jak sam Gianni Longinotti, oraz wielu innych zagranicznych podróżników i turystów. Obecnie to oni tworzą największą społeczność tego magicznego miejsca.  Canale di Tenno liczy obecnie około 50 mieszkańców.

 

*Wycieczka odbędzie się przy minimalnej ilości uczestników – min 5 osób. 

Niedrogi apartament w Garda

Niedrogi apartament w Garda

Jeśli podróżujesz w dwie osoby lub rodzinnie z małym dzieckiem to doskonała oferta. Apartament u Wolfganga, położony jest w miasteczku Garda. To południowo wschodnia część Jeziora Garda, doskonałe miejsce na eksplorowanie regionu na rowerze.

Dom

Apartament położony jest w prywatnym jednorodzinnym domu z podwórkiem do dyspozycji. Jego zaletą jest fakt, że znajduje się z dala od turystycznego zgiełku. Otoczony zielenią i trasami rowerowymi. Z okien widok na podwórko oraz pobliską górę Rocca vecchia Garda. Nieruchomość wypełniona jest bardzo pozytywną energią i miłością do zwierząt. Na podwórku, żyją koty, rybki, papugi.

Właściciel nieruchomości to podróżnik. Zjeździł pół świata na rowerze właśnie. W przeszłości prowadził jedną z pierwszych wypożyczalni w tej części Jeziora Garda. Do dziś ma wiele rowerów oraz skutery, które wypożyczysz u niego w zdecydowanie najlepszej cenie! Ponadto, Wolfgang z pewnością pomocny jest w planowaniu tras rowerowych w całym regionie Jeziora Garda.

Wnętrze

Do dyspozycji jest uroczo urządzony pokój, podwójne łóżko, szafa, biurko. Dodatkowo wyposażona kuchnia dzielona z drugim pokojem i łazienka z pralką i prysznicem. Korytarz.
Możliwość wynajęcia dwóch sypialni. Podana cena dotyczy jednej sypialni, dostępu do kuchni i łazienki. 

Miasto

Garda to jeden z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych na wschodnim wybrzeżu Jeziora Garda. Miasteczko położone jest w jednej z najpiękniejszych zatoczek na werońskim wybrzeżu jeziora i oddalone jest o około 32 km od miasta Werona. Garda graniczy z popularnymi miejscowościami turystycznymi Torri del Benaco i Bardolino i jest zdominowana przez Rocca Veschia Garda.

Garda to miejscowość, która dała nazwę jezioru, które wcześniej było znane jako Benàcus lub Benàco. Nazwa Garda pochodzi od niemieckiego słowa „warte” (strażnik, strażnica) i odnosi się do twierdzy, która w średniowieczu była jednym z najważniejszych punktów obserwacyjnych.

Istnieje kilka dowodów na to, że teren był zamieszkały bardzo wcześnie, np. pozostałości pali z epoki brązu czy graffiti na Monte Luppia przedstawiające zwierzęta, wojny, rycerzy, drzewa i labirynty. Historyczne centrum nadal ma urok średniowiecznego miasta, z małymi kolorowymi domami, które otaczają wąskie uliczki.

Na północny wschód od zatoki znajduje się Punta San Vigilio, jedno z najbardziej magicznych miejsc na jeziorze. Jest to mały półwysep z kaplicą, pensjonatem, willą, małym portem i cudowną Baia delle Sirene.

W Gardzie znajdują się liczne wille i pałace, z których najpiękniejsze i godne uwagi to Palazzo dei Capitani, Villa Alberini, Villa Canossa i Pustelnia San Giorgio sulla Rocca.

W każdy piątek organizowany jest cotygodniowy targ, na którym odbywa się wyprzedaż licznych lokalnych produktów.

W Gardzie można spokojnie spacerować brzegiem jeziora, a jej mały port pełen jest typowych włoskich łodzi jest jednym z najbardziej lubianych tematów fotograficznych. Ciesz się pięknymi zachodami słońca w kawiarni na plaży, popijając Veneziano lub Hugo, a w ciągu dnia spaceruj i jedź na rowerze, aby odkryć największe jezioro we Włoszech. /Źródłó

 

7 dni nad Jeziorem Garda, Nocleg wyżywienie

7 dni nad Jeziorem Garda, Nocleg wyżywienie

wyjątkowe dni wypełnione atrakcjami, różne terminy – sprawdź:

 • Nocleg, Hotel 3* w Limone sul Garda z pięknym widokiem na jezioro.
 • Wyżywienie w Hotelu (śniadanie i obiadokolacje)
 • Wycieczka zachodnim brzegiem Jeziora Garda – pełny program w tym linku.
 • Wycieczka na Monte Baldo – pełny program w tym miejscu. 
 • Panoramiczny spacer balkonem Jeziora GardaBusatte tempesta, szczegóły w tym linku -klik
 • Polski rezydent na miejscu
 • Degustacja w ponad 1000 letniej winnicy, oliwa i ocet. Możliwe zakupy.
 • Wycieczka do Sanktuarium Madonna della Corna
 • Podczas pobytu możliwość skorzystania w obniżonej cenie z dowolnych atrakcji prezentowanych w serwisie Active-Squad. Może to być Windsurfig, via Ferrata, wspinaczka, wycieczka skuterem, samochodem Fiat 500 Cabrio i wiele więcej.

 

Wycieczka nad Jezioro Como – na zamówienie

Wycieczka nad Jezioro Como

Zapraszamy na wycieczkę nad Jezioro Como. Lago di Como jest trzecim co do wielkości jeziorem Włoch (po Lago di Garda i Lago Maggiore). Zarazem jest to najgłębsze jezioro Alp i jedno z najgłębszych w Europie. Jego rozczłonkowanie powoduje, że linia brzegowa swoją długością przekracza linie brzegowe jezior Garda i Maggiore razem wziętych. Kształt jeziora na mapie przypomina odwróconą literę Y.

Ze względu na łagodny klimat roślinność wokół jeziora jest bardzo zróżnicowana i bujna. W górnej części jeziora praktycznie zawsze (oprócz miesięcy zimowych) wieje termiczny wiatr – breva.

Jezioro Como jest celem wielu turystów. Znane jest z licznych ośrodków wypoczynkowych i parków, leżących nad jego brzegiem. Jezioro słynie także ze znajdujących się tutaj ekskluzywnych willi. W willi La Gaeta nad jeziorem Como nagrywano sceny do filmu z Casino Royale. Nad jeziorem Como swoje posiadłości mają gwiazdy kina – George Clooney, Brad Pitt, czy Sylvester Stallone. Najważniejsze kurorty nad Lago di Como to, miasteczko o tej samej nazwie czyli Como i Bellagio. I te dwa miasteczka są na liście naszych atrakcji wycieczki.

Plan wycieczki nad Jezioro Como

Wyjazd zaplanowany jest około godziny 8:00 z południowych części Jeziora Garda*.
Podróżować będziemy wygodnym busem. Gości odbieramy spod wskazanego adresu. Przez około 2 godziny podróży dojedziemy do miasteczka Como. Miasteczko Como jest miejscem urodzin i spoczynku fizyka Alessandra Volty, wynalazcy prototypu późniejszej baterii. Tutaj też znajduje się Katedra tej samej rodziny co w Mediolanie (Duomo di Como) – kościół rzymskokatolicki. Katedra zlokalizowana jest w centrum miasta, przy placu Piazza Duomo, niedaleko jeziora.

Po podróży proponujemy poranną włoską kawę na jednym z placów miasteczka. Krótki wstęp i historię jeziora, około pół godzinny spacer uliczkami przy porcie Como. Następnie zachodnim wybrzeżem jeziora przejedziemy do miasteczka Bellagio. Po drodze pokażemy Wam wspomniane wcześniej Wille np George Clooney.

W Bellagio zaplanowany jest również krótki spacer i zwiedzanie miasteczka. Następnie godzinny rejs promem w środkowej części Jeziora Como.  Następnie wrócimy do Bellagio, gdzie zaplanowana jest przerwa na obiad i krótki czas wolny. Obiad opcjonalnie możemy zjeść w lokalnej Trattoria na trasie do Sanktuarium. (obiad dodatkowo płatny)

Sanktuarium Madonna del Ghisallo

Następnie panoramiczną drogą SP41  dojedziemy sobie do przepięknie położonego Sanktuarium Madonna del Ghisallo w którym było objawienie Maryjne, oraz ciekawa legenda którą opowiemy Wam na miejscu. Obecnie znajduje się tam małe muzeum kolarstwa ze zdjęciami i artefaktami związanymi ze sportem. Płonie tam też, wieczny płomień dla zmarłych rowerzystów. Z tego powodu miejscowy ksiądz, ksiądz Ermelindo Vigano, zaproponował, aby Kościół La Madonna del Ghisallo został ogłoszony patronką rowerzystów. Potwierdził to papież Pius XII.

Około godziny 17:00 zaczniemy oddalać się od regionu Jeziora Como, żeby finalnie wrócić nad Gardę około 20-21:00. Oczywiście odwieziemy Was w to samo miejsce skąd ruszyliśmy.

dla kogo, wycieczka nad Jezioro Como?

Nasza wycieczka jest dla każdego. Zarówno dla rodzin osób starczych i dzieci. Podczas wycieczki zaplanowane są krótkie lekkie przyjemne spacery. W sezonie letnim ze względu na wysokie temperatury, zalecamy ochronę przed słońcem. Okulary, okrycie głowy, jasne kolory ubrań, krem z filtrem. Butelka wody, przekąski.

Podróżując z dziećmi proponujemy wózek, chustę lub nosidło.

 

Skąd odbieramy uczestników?

Uczestników odbieramy z południowych regionów Jeziora Garda (Moniga, Manerba, Padenghe, Desenzano, Sirmione, Peschiera, Bardolino, Lazise).

jeśli jesteś w innym miejscu, skontaktuj się z nami. Podpowiemy i wskażemy bezpłatny parking gdzie zostawisz swoje auto. Powiemy gdzie i skąd możemy Was odebrać.

*Organizatorem jest polskie biuro podróży.

Wycieczka odbędzie się przy minimalnej ilości 5 uczestników.

Lekcja gotowania, pyszny obiad i degustacja

Lekcja gotowania nad Jeziorem Garda, pyszny obiad i degustacja

Zapraszamy Was na prawdziwy Włoski obiad, który wspólnie przygotujemy. Włoskie robienie makaronu lub risotto z sezonowymi dodatkami i pasją!

Podczas tego dnia czeka na Was dużo smaku i dobrej zabawy!
Czas spędzimy z jajkami, pszenicą i wałkiem. Będziemy ugniatać własnymi rękami babcine lasagne, gnocchi, ravioli.
Na koniec zrobimy fantastyczne tiramisu.
Wszystko połączone z degustacją win Bardolino i Valpolicella.

Dla kogo, lekcja gotowania nad Gardą?

Przeżycie przeznaczone jest dla grup do 8 osób i trwa do około 4 godzin (na miejscu).
Harmonogram można ustalić wspólnie rano. Uczestnicy oprócz przygotowania makaronu lub risotto, deseru wspólnie konsumują swoje dania.

Przygotowanie wybranego menu odbywa się wspólnie w wyposażonej kuchni, ale każdy ma własne narzędzia i pod kierunkiem „kucharza” przygotowuje i gotuje.
Potem wszyscy razem jedzą. Każdemu menu towarzyszy kieliszek dobrego czerwonego wina z denominacji Valpolicella lub Bardolino (można będzie je też kupić na końcu)

Menu i wybór dań na lekcji gotowania nad Jeziorem Garda

Menu można wybierać, ale generalnie są to dania tradycyjnej kuchni włoskiej. Te bardzo popularne, ale które również reprezentują doskonałość smaku:
* lasagne / fettuccine / jajeczne tagliolini, gnocchi ziemniaczane, orecchiette jako pierwsze dania z sosem sezonowym;

Alternatywnie, uczestnicy śledzą przygotowanie risotto i jedzą je razem po ugotowaniu.
* Jako deser przygotowują małe porcje tiramisu.

Na koniec każdy uczestnik zabierze do domu przygotowane przepisy.

Gdzie odbędzie się lekcja gotowania?

Kurs gotowania odbędzie się w przytulnej dedykowanej kuchni w Valpolicella lub Valdadige.

Cena za osobę:

 • Kompletne menu (pierwsze danie / risotto + deser) 90,00 € za osobę
 • Pojedyncze menu (pierwsze danie lub risotto) 75,00 € za osobę
 • Wina w cenie Serwis (akcesoria) w cenie.
 • język angielski/włoski/niemiecki.
 • Rezerwacje z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Zapisz się na lekcje gotowania:

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Apartament w Peschiera del Garda – Borgo Secolo

Apartament w Peschiera del Garda – Borgo Secolo

Piękny nowoczesny apartament na parterze. Nowa rezydencja.
Rzut beretem od centrum Peschiera del Garda, dla 6 osób.

Wnętrze

Otwarta przestrzeń salonu, kanapa, TV i wyjście na taras z częścią wypoczynkową, fotelami i stołem. Dużo zieleni, nowoczesna kuchnia ze stołem, 4 palnikami indukcyjnymi, zmywarką, dużą lodówką, zamrażarką, piekarnikiem i mikrofalą, wyjście na ogród. Łazienka z prysznicem i pralką, druga łazienka z prysznicem.
3 dwuosobowe sypialnie, wszystkie z wyjściem do ogrodu.

Klimatyzacja i Wi-Fi, wspólny basen olimpijski w rezydencji.

Plaża Lido Cappuccini oddalona jest o 15 minut spacerem.
do centrum Peschiera 300 metrów w 5 minut spacerem.

Peschiera del Garda

Znajduje się na południowym zachodzie Jeziora Garda, 25 km na zachód od Werony. Jest to najbardziej wysunięte na zachód miasto regionu Veneto. Peschiera położona jest u podnóża wzgórz morenowych, gdzie wody Jeziora Garda wpadają do rzeki Mincio. Miasto jest całkowicie otoczone kanałami, a historyczne centrum zamknięte murami, które zmieniły naturalny bieg rzek.

Z miasta zaczyna się długa ścieżka rowerowa przez, gaje oliwne i starożytne młyny (około 42,5 km), która prowadzi do Mantui.

Peschiera i Desenzano to jedyne miasta nad Jeziorem Garda, do których można dojechać bezpośrednio pociągiem, a zatem są dobrze skomunikowane z Mediolanem i Wenecją. Na przykład trasa Peschiera-Mediolan zajmuje około półtorej godziny. Dworzec kolejowy znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od zabytkowego centrum miasta.

Ciekawostką jest jezioro Frassino, największe z wielu jezior morenowych, które dzięki swojej rozległej faunie i florze zostało wpisane przez Unię Europejską na listę Obszarów Specjalnej Ochrony (OSO). Warte odwiedzenia jest także Sanktuarium Madonna del Frassino, w którym Matka Jezusa objawiła się w 1511 roku.

Pomiędzy Peschiera i Sirmione znajduje się duża plaża, która doskonale nadaje się na relaks, odpoczynek i opalanie. Tutaj rodziny mogą spędzić spokojne godziny bawiąc się w wodzie i delektując się doskonałymi lodami lub mrożonym napojem w barze na plaży.

Przez cały rok w Peschiera organizowane są różne imprezy kulturalne, sportowe i muzyczne dla całej rodziny.

Cotygodniowy targ odbywa się w poniedziałki.

Wenecja wycieczka, transport

Wycieczka do Wenecji

Wenecja, tego miasta nie trzeba przedstawiać. Jest na liście większości osób odwiedzających Jezioro Garda. Nic dziwnego, skoro dojazd zajmuje zaledwie około 2 godziny, a sama Wenecja powinna być odwiedzona przez każdego.

Nasza propozycja wyjazdu do Wenecji alternatywa dla dojazdu do Wenecji transportem publicznym.
Do najpopularniejszych atrakcji w Wenecji należy Plac św. Marka, na którym znajdują się wspaniałe zabytki. Bazylika św. Marka, dzwonnica Campanile i Pałac Dożów. Inną atrakcją, którą warto zobaczyć, jest most Rialto, z którego roztacza się fantastyczny widok na Canal Grande.
Na miejscu będziesz mieć czas wolny na zwiedzanie miasta lub zamiast tego możesz wybrać się zwiedzanie z polskim licencjonowanym przewodnikiem (za dodatkową opłatą) – otrzymasz od nas kontakt do najlepszych i polecanych. Ponadto warto skorzystać z rejsu gondolą, lunch w jednej z weneckich restauracji lub przejażdżka taksówką wodną wzdłuż Canal Grande.
Nasi goście w wycieczkach oferowanych przez Bel Viaggio oprócz zawsze bardzo trafnie i dobrze ułożonego programu, wskazują opcję wygody i transport. Przyjeżdżamy po Was pod drzwi apartamentu, hotelu i odwozimy w to samo miejsce. Nie musicie martwić się parkingami, dodatkowymi opłatami.
Nad Jeziorem Garda odbierzemy Was ze wskazanego adresu w południowym regionie Jeziora Garda. W cenie biletów na pociąg zawieziemy do Wenecji i odbierzemy o umówionej godzinie.

Podczas naszej wycieczki, odbierzemy Ciebie ze wskazanego adresu na południu Jeziora Garda. Miasteczka skąd możemy Was odebrać to Manerba, Moniga, Padenghe, Desenzano, Sirmione, Peschiera, Bardolino, Lazise.

Jeśli chcesz ruszyć z miast i północnego regionu Jeziora Garda, napisz do nas. Wskażemy Wam bezpieczny parking i miejsce spotkania najbliżej Waszego miejsca zamieszkania.

Program wycieczki do Wenecji.

Wyjazd zaplanowany jest około 7:30 – 8:00 rano.

W ofercie naszej wycieczki jest głównie transport. Dojazd do Wenecji można oczywiście zrealizować na wiele sposobów. Najczęściej wybieranym jest samochód prywatny lub pociąg. W przypadku pierwszej opcji, częstymi obawami naszych gości jest samo poruszanie się po Włoszech oraz parkingi. Dojazd rzeczywiście zajmuje około 2-2,5 godziny w jedną stronę, dodatkowo często wyczerpujące zwiedzanie miasta, samochód często zaparkowany na zapałki na drogim parkingu, który nie gwarantuje bezpieczeństwa. Pociąg z kolei ogranicza czasowo, a cena biletów jest taka sama jak cena naszej wycieczki.

W przypadku naszego transportu, dostosowujemy godziny wyjazdów i powrotu do małej grupy. W busie jechać będzie max 8 osób, często są to dwie rodziny, które już podczas podróży nawiązują fajne relacje. Podczas każdej naszej wycieczki, w busie znajdziecie poczęstunki i zimne napoje.

Podczas przejazdu, kierowca poinformuje Was jak zacząć zwiedzanie i na co zwrócić uwagę. Wysiądziecie na ostatnim parkingu w Wenecji, gdzie zatrzymać możemy się na 15 minut – dalej dojechać już nie można. Tutaj też odpływają już wodny transport publiczny w Wenecji.

Powrót z Wenecji zaplanowany jest zwykle około 18-19:00 to optymalny czas, który w poprzednich latach pozwalał naszym gościom bez stresu zwiedzić główne atrakcje Wenecji. Powrót do miejsca skąd Was odbierzemy uzależniony będzie od warunków na drodze, natomiast około 20-21:00 będziemy nad Jeziorem Garda.

Jeśli grupa stwierdzi o innych godzinach – możliwa jest zmiana.

Polski przewodnik w Wenecji

Po rezerwacji, otrzymacie od nas kontakt do Polskich sprawdzonych licencjonowanych przewodników w Wenecji. Możliwość umówienia zwiedzania z przewodnikiem (extra płatne) usługa taka to koszt około 150-200 euro za grupę. W zależności od tego ile osób z wycieczki zdecyduje się na przewodnika, cena ta będzie do podziału.

 

Uczestników odbieram z południowych regionów Jeziora Garda (Moniga, Manerba, Padenghe, Desenzano, Sirmione, Peschiera, Bardolino, Lazise, Garda).

jeśli jesteś w innym miejscu, skontaktuj się z nami. Powiemy gdzie i skąd możemy Was odebrać. Podpowiemy i wskażemy bezpłatny parking gdzie zostawisz swoje auto. 

 

*Wycieczka odbędzie się dla minimum 5 osób w busie. Zastrzegamy sobie prawo odwołania wyjazdu z powodu złych warunków pogodowych i warunków na drodze tj zablokowana autostrada. Organizatorem wyjazdu jest polskie biuro podróży.