aktywne wakacje
we Włoszech

opis

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę?
Wielu kocha góry i całe jej otoczenie, ale nie wszyscy są chętni do angażowania się w wymagające wspinaczki i długie wędrówki.

Via ferrata to właściwy kompromis. Nie wymaga dużego wysiłku i energii niezbędnej do zdobycia szczytu, zapewnia adrenalinę pokonywania stromych ścieżek. Gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo dzięki stalowym linom lub drabinom, które pozwalają zabezpieczyć się we wszystkich najbardziej wymagających przejściach. Wszystko w towarzystwie przewodnika górskiego.

Arco w Trentino jest idealną bazą wypadową dla wielu wspomaganych tras, od tych z widokiem na Jezioro Garda po te w Dolomitach (wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Na przykład do wspaniałych tras na grupie Brenta jest niecała godzina drogi, więc dlaczego by z nich nie skorzystać…

Wskazówki na via ferraty w Garda Trentino i Ledro:
Każdej wiosny otwiera się nowy sezon, idealny na via ferraty i podziwianie wielokolorowych krajobrazów!

Trasy z nami są liczne, z różnymi trudnościami. Idealne okresy to okres od marca do października, zawsze kierując się kilkoma praktycznymi wskazówkami ogólnymi:

Unikaj gorącego letniego słońca wczesnym popołudniem na bardzo wymagających i długich via ferratach (np. Che Guevara);
Całkiem fajne i krótkie via ferraty to Rio Sallagoni, Rio Ruzza i Colodri (jeśli zdecydujesz się podążać nią po południu, ponieważ jest skierowana na wschód);
Cima Capi wychodzi na południe i nawet jeśli wycieczka jest dość długa. Często jest trochę wietrznie: zaplanuj wycieczkę z odpowiednim terminem i przerwami.
Zawsze miej przy sobie napój i przekąskę odpowiednią do pory roku: zmęczenie i emocje wywołują głód i pragnienie.
Latem pamiętaj, aby wrócić po południu, aby uniknąć burz typowych dla lokalnej letniej pogody.
Nie zapuszczaj się na via ferraty bez uprzęży, zestawu via ferrata, kasku i odpowiedniego przygotowania !!!

Kto może wziąć udział?
Via Ferrata w naszym rejonie to dyscyplina doceniana przez tysiące osób każdego sezonu: może to przeżyć każdy w dobrej kondycji fizycznej, nie bojący się przestrzeni i wysokości, w tym dzieci przyzwyczajone do sportu i normalnej masy ciała. Wzrost powyżej 130 cm.
Wyposażenie
Wszystkie nasze wyjścia zapewniamy cały sprzęt (Uprząż, kask, zapięcia).
Co będzie mi potrzebne?
wygodne buty lub buty trekkingowe do chodzenia po góach (BEZ sandałów lub klapki !!!), T-shirt, strój odpowiedni do pory roku i pogody.
Ważne informacje o via ferrata we Włoszech
Via ferrata to aktywność rekreacyjna, która odbywa się na świeżym powietrzu, na łonie natury i na stale zmieniającym się trudnym terenie. Jeśli nie masz doświadczenia, polegaj na ekspertach! uznanych przez UIAGM przewodnikach alpejskich specjalizujących się w tej dziedzinie. Uważaj na improwizowane lub niewykwalifikowane eskorty! Dzięki specyficznemu szkoleniu przewodnicy górscy są w stanie ocenić umiejętności-zdolności każdego uczestnika, a tym samym działać w pełni bezpiecznie kierując grupą.  Młodsze dzieci z rodzinami mogą wziąć udział w rodzinnej ferracie . (wymagane minimum 130 cm wzrostu) Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub ciekawostki, prosimy o uważne zapoznanie się z zastrzeżeniem . Jeśli masz inne pytania, skontaktuj się z nami w każdej chwili lub po prostu przyjdź do biura mMove, lub zadzwoń do polskiego opiekuna z Active Squad +39 392 291 3547

co dla Was przygotowaliśmy

sprawdź!

Wybierz konkretną atrakcję poniżej, poznaj szczegóły i zapytaj o dostępność.

Rafting na rzece Adyga
24
30.00 
Explore
Featured Rower nad Jeziorem Garda
25
4
15.00 
Explore
Featured VIA FERRATA Gerardo Sega
8 hours4
3
120.00 
Explore
Featured Ferrata rodzinna
4 hours8
6
45.00 
Explore
Via del 92 ° Congresso
4 hours8
5
62.00 
Explore
VIA FERRATA Colordi 2.0
4 hours8
4
62.00 
Explore
VIA FERRATA Sentiero Bandieri
4 hours6
6
90.00 
Explore
VIA FERRATA Delle Aquile
9 hours6
5
120.00 
Explore

Login

Active Squad – Aktywny wypoczynek we Włoszech. Zorganizujemy Twój urlop. Noclegi, transport, wycieczki, atrakcje na miejscu. Zabierzemy Cię tam gdzie sam nie dotrzesz.

Active Squad di Wojciech Dziadosz
P.IVA: 02666930207
IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

+39 392 291 35 47

Email

kontakt@active-squad.pl

odkryj nasze social media!