Blog

Gargnano

opis

Gargnano sul Garda

znajduje się na zachodnim brzegu Jeziora Garda, w środku parku Alto Garda Bresciano. Miasto jest największym, choć najmniej zamieszkałym miasteczkiem nad jeziorem Garda Bresciano i składa się z kilku wiosek.

Jezioro Valvestino, małe jezioro w górach Doliny Valvestino, również należy do gminy Gargnano. Krajobraz jest bardzo zróżnicowany i oferuje odwiedzającym przyjemne kontrasty z jeziorem, równiną, wzgórzami i górami.

We wrześniu Centomiglia startuje z Boglico, spektakularnych regat o długości 100 mil, prowadzonych przez żaglówki, które co roku przyciągają wielu widzów. W ciągu roku w Gargnano odbywają się jeszcze inne imprezy i manifestacje, takie jak koncerty Gargnano Jazz, wyścig Old Timer Millemiglia i wystawy.

Do miejsc o znaczeniu historycznym w Gargnano są skrzyżowaniem składające się z kościoła San Francesco, dzwonnicy kościoła San Martino, Villa Feltrinelli, dziś Grand Hotel Villa Feltrinelli i Villa Bettoni z bogatym ogrodzie. Znanym gościem tej miejscowości był angielski pisarz David H. Lawrence.

Gargnano sul Garda jest również pełne możliwości uprawiania sportów: żeglarstwo, windsurfing, pływanie, kolarstwo górskie, turystyka piesza czy jazda konna, zajęcia na świeżym powietrzu oraz parki rozrywki nad jeziorem Garda spełnią każde Twoje pragnienie.

 

/Źródło

Miasto
Gargnano

Login

Active Squad – Serwis do rezerwacji wakacji we Włoszech. Na stronie znajdziesz noclegi, atrakcje, wycieczki, rozwiązania oferowane przez lokalnych organizatorów i biura podróży. Pomożemy zorganizować Twój urlop. 

Active Squad di Wojciech Dziadosz
Attività prevalente: SERVIZI NEL SETTORE TURISTICO

P.IVA: 02666930207

IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

Email

ko*****@ac**********.pl

odkryj nasze social media!