Blog

Lazise

opis

Lazise

znajduje się na wschodnim brzegu Jeziora Garda, na południe od Bardolino i na północ od Castelnuovo del Garda. Miasto położone jest 24 km na zachód od Werony, u podnóża Wzgórz Morenowych. Tutaj jezioro osiąga swoją maksymalną szerokość z 17 km od wybrzeża do wybrzeża.

Nazwa Lazise pochodzi od łacińskiego słowa „sznurówki” i oznacza miasto nad jeziorem. Obserwując sześć wież zamku Scaligeri i mury, łatwo rozpoznać średniowieczne pochodzenie miasta. Lazise ma piękne historyczne centrum, z wąskimi uliczkami i malowniczymi placami, port znajdujący się w centrum i weroński urząd celny z XIV wieku.

W Lazise znajduje się kilka ważnych willi: Villa Pergolana (najsłynniejsza), Villa Bernini, położona nad brzegiem Jeziora Garda i otoczona zabytkowymi murami, Villa Bottona zbudowana w stylu średniowiecznym, Villa Baratta z pięknym parkiem, Villa Bazzoli i Villa dei Cedri w Colà.

Wioska Colà jest dobrze znana ze swoim wspaniałym parkiem termalnym Garda . Znajdują się na nim dwa doskonale wyposażone jeziora termalne. Park jest zdecydowanie wart odwiedzenia.

Przez cały rok Lazise gości bogaty program wydarzeń, w tym liczne koncerty, jarmark bożonarodzeniowy z lokalnymi przysmakami, święto San Martino i wiele innych prezentacji i pokazów. Cotygodniowy targ odbywa się w środy.

Lazise jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych jeziora Garda, dzięki pięknu tego miejsca, licznym restauracjom i sklepom, różnorodnym propozycjom zajęć sportowych (na wodzie i na lądzie) oraz bliskości słynnych parków rozrywki Gardaland i Canevaworld.

/Źródło

Miasto
Lazise

Login

Active Squad – Serwis do rezerwacji wakacji we Włoszech. Na stronie znajdziesz noclegi, atrakcje, wycieczki, rozwiązania oferowane przez lokalnych organizatorów i biura podróży. Pomożemy zorganizować Twój urlop. 

Active Squad di Wojciech Dziadosz
Attività prevalente: SERVIZI NEL SETTORE TURISTICO

P.IVA: 02666930207

IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

Email

ko*****@ac**********.pl

odkryj nasze social media!