Blog

Lombardia

opis

Lombardia to jeden z największych regionów otacząjących Jezioro Garda. Położony na południowo zachodnim wybrzeżu. We Włoszech rozciąga się od rzeki Pad na południu po Szwajcarię. Łączy w sobie region niziny Padańskiej i wysokie góry Alp z najwyższym szczytem Bernina (4049 m.n.p.m)

Początkowo słowo Lombardia oznaczało wszystkie części Italii pod panowaniem Longobardów. Obecnie stolicą regionu jest Mediolan, liczba mieszkańców to ponad 10 milionów osób.

Lombardia jest najbogatszym i najlepiej rozwiniętym regionem Włoch, wg wielu źródeł to też najbogatszy region Europy z dochodem na głowę ponad 142% średniej UE. Wytwarza, aż 1/4 PKB Włoch, przez wielu tubylców określany żartobliwie bankomatem Italii.

Wydobywa się tutaj gaz ziemny, występuje bardzo rozwinięty przemysł hutniczy, maszynowy i chemiczny, włókienniczy. Swoje fabryki mają tutaj Alfa Romeo, Fiat, Colnago, a cała aglomeracja Mediolanu to największe korporacje świata i Włoch.

Region
Zachodnio, południowa część Jeziora Garda
Stolica
Mediolan
Powierzchnia
23 862 km²
Liczba mieszkańców
9,46 mln

co dla Was przygotowaliśmy

sprawdź!

Wybierz konkretną atrakcję poniżej, poznaj szczegóły i zapytaj o dostępność.

Login

Active Squad – Serwis do rezerwacji wakacji we Włoszech. Na stronie znajdziesz noclegi, atrakcje, wycieczki, rozwiązania oferowane przez lokalnych organizatorów i biura podróży. Pomożemy zorganizować Twój urlop. 

Active Squad di Wojciech Dziadosz
Attività prevalente: SERVIZI NEL SETTORE TURISTICO

P.IVA: 02666930207

IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

Email

ko*****@ac**********.pl

odkryj nasze social media!