Blog

Moniga del Garda

opis

Moniga del Garda

to niewielka miejscowość w prowincji Brescia, położona na zachodnim brzegu Jeziora Garda. Ta włoska wioska, otoczona zielonym krajobrazem ubarwionym niezliczonymi gajami oliwnymi, jest jednym z najpiękniejszych obszarów Valtenesi.

Miasto jest dobrze znane koneserom wina, będąc centrum produkcji Rosé Chiaretto i zostało przemianowane na Città del Chiaretto. Wino produkowane jest z winorośli Groppello. Nie bez znaczenia jest również produkcja oliwy z oliwek, która jest chronioną marką „Extra Virgin Olive Oil DOP Garda”.

Z wioski Moniga del Garda do Salò prowadzi panoramiczna droga o długości 10 km, która przecina obszar produkcyjny Chiaretto. Pagórkowaty krajobraz wokół Monigi oferuje różne możliwości dla rowerzystów i rowerzystów górskich, Małe, niewymagające ścieżki przez gaje oliwne, winnice i pola z widokiem na Jezioro Garda, który wyglądają jak z pocztówki.

Centrum miasta z wąskimi uliczkami i zaułkami ma szczególny średniowieczny urok. Na szczególną uwagę zasługuje imponujący zamek Moniga (z X wieku), który w swoich murach otacza całą dzielnicę.

Cotygodniowy targ w Moniga odbywa się w poniedziałki, stragany otwierają się o 8.00 rano i do 13.00 można spokojnie polować na okazje.

Moniga, dzięki swoim idyllicznym plażom żwirowym, malowniczemu portowi i magicznemu krajobrazowi, jest jednym z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych.

/źródło

Miasto
Moniga del Garda

Login

Active Squad – Serwis do rezerwacji wakacji we Włoszech. Na stronie znajdziesz noclegi, atrakcje, wycieczki, rozwiązania oferowane przez lokalnych organizatorów i biura podróży. Pomożemy zorganizować Twój urlop. 

Active Squad di Wojciech Dziadosz
Attività prevalente: SERVIZI NEL SETTORE TURISTICO

P.IVA: 02666930207

IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

Email

ko*****@ac**********.pl

odkryj nasze social media!