Blog

Riva del Garda

opis

Riva del Garda to jeden z najczęściej wybieranych kierunków nad Jeziorem Garda.

Bardzo elegancka z wyjątkową starówką, otoczona wysokimi górami. W wielu jej częściach zauważalne są pozostałości z okresu przedwojennego – kiedy to region należał do Austrii. Wciąż to autonomiczny region Włoch z dużymi wpływami niemieckojęzycznymi. Architektura miasta kojarzy się bardziej z alpejskimi miasteczkami po drugiej stronie granicy. A język niemiecki jest nawet częściej słyszany, niż włoski.

Wybrzeże Riva del Garda

Wybrzeże Jeziora Garda to kamieniste czyste plaże, trawniki i palmy otoczone wysokimi górami. Charakterystyczną cechą wybrzeża jest też gwałtowne opadanie dna. Dlatego wchodząc do wody bardzo szybko robi się głęboko, a woda jest tu najzimniejsza.

Riva del Garda jako jedna z dwóch miejscowości północnej Gardy jest dobrze skomunikowana promem z sąsiednimi miasteczkami, tj Malcesine, Limone sul Garda. Warto też dodać, że w całym regionie Trentino jest zakaz pływania łodzi motorowych z wyłączeniem właśnie komunikacji publicznej.

Riva del Garda, to doskonałe miejsce na plażowanie z pięknymi widokami, spacery nad wodą, wyjątkowo położone restauracje i bary. Jej urok wyróżnia się na tle np Torbole czy sąsiedniego Arco. Natomiast cecha ta sprawia, że miasto jest wyjątkowe, standard usług wysoki, również ceny wyróżniają się na tle innych miejscowości.

Więcej o mieście przeczytasz na blogu Kierunek Włochy.

Riva del Garda i region północnej Gardy, to bardzo dobry kierunek do aktywnego wypoczynku. Znajdziesz tutaj setki tras rowerowych, doskonałe warunki do wspinaczki, via ferraty, canyoningu.

Miasto
Riva del Garda
Region
Trentino

Login

Active Squad – Serwis do rezerwacji wakacji we Włoszech. Na stronie znajdziesz noclegi, atrakcje, wycieczki, rozwiązania oferowane przez lokalnych organizatorów i biura podróży. Pomożemy zorganizować Twój urlop. 

Active Squad di Wojciech Dziadosz
Attività prevalente: SERVIZI NEL SETTORE TURISTICO

P.IVA: 02666930207

IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

Email

ko*****@ac**********.pl

odkryj nasze social media!