aktywne wakacje
we Włoszech

opis

Salò

to największe miasto na zachodnim brzegu Jeziora Garda i drugie pod względem wielkości nad całym jeziorem. Jest częścią prowincji Brescia. Miasto położone jest u podnóża Monte San Bartolomeo w zatoce Salò. Od południa i zachodu miasto otoczone jest wzgórzami morenowymi.

Salò to gmina o największej gęstości zaludnienia Alto Garda Bresciano i dlatego jest uznawana za główne miasto. Riwiera Bresciana zaczyna się w Salò, terytorium pomiędzy Salò i Gargnano, które wyróżnia się piękną śródziemnomorską roślinnością. Dzięki położeniu geograficznemu między Valtenesi, Valle Sabbia i Jeziorem Garda Superiore klimat Salò jest łagodny.

Salò jest ważnym ośrodkiem turystycznym, kulturalnym, a nawet edukacyjnym dla obszarów na zachód od Jeziora Garda i wraz z siedmioma innymi gminami na zachodnim wybrzeżu tworzy Riviera dei Limoni. Historyczne centrum składa się z gęstej sieci alejek i małych placów, z licznymi sklepami i znakomitymi restauracjami .

Wspaniała promenada jest najdłuższa nad całym Jeziorem Garda. Prowadzi do idyllicznych, zachęcających żwirowych plaż na południe od zatoki. Colle San Bartolomeo oferuje liczne spacery i wycieczki panoramiczne przez lasy sosnowe. Ze ścieżki masz również doskonały widok na Monte Baldo (główna góra Malcesine).

Na uwagę zasługuje katedra Santa Maria Annunziata, uznawany za jeden z najważniejszych kościołów nad Jeziorem Garda, Palazzo della Podestà, dzisiejszy ratusz oraz inne ważne pałace i arkady.

Wydarzenia kulturalne, sportowe, muzyczne i rozrywkowe ożywiają w Salò przez cały rok. W sobotę w centrum miasta organizowany jest cotygodniowy targ. Malownicza okolica wokół największego miasta na zachód od Jeziora Garda można z łatwością odkryć dzięki ścieżkom spacerowym i rowerowym.

Miasto
Salo

co dla Was przygotowaliśmy

sprawdź!

Wybierz konkretną atrakcję poniżej, poznaj szczegóły i zapytaj o dostępność.

Wycieczka zachodnim brzegiem Jeziora Garda
8 hours8
7
5
  • Location5
  • Amenities5
  • Services5
  • Price5
  • Rooms5
55.00 
Explore
Wycieczka rowerowa Jezioro Garda
8 hours8
4
70.00 
Explore
Rafting na rzece Adyga
24
30.00 
Explore
Featured SUP nad Jeziorem Garda
25
35.00 
Explore
Featured Rower nad Jeziorem Garda
25
4
15.00 
Explore
Wynajmij skuter
2
5
39.00 
Explore

Login

Active Squad – Aktywny wypoczynek we Włoszech. Zorganizujemy Twój urlop. Noclegi, transport, wycieczki, atrakcje na miejscu. Zabierzemy Cię tam gdzie sam nie dotrzesz.

Active Squad di Wojciech Dziadosz
P.IVA: 02666930207
IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

+39 392 291 35 47

Email

kontakt@active-squad.pl

odkryj nasze social media!