Blog

Sirmione

opis

Sirmione

jest częściowo położone na półwyspie rozciągającym się na około 4 km nad dolnym Jeziorem Garda w prowincji Brescia.

Najbardziej wysunięte na południe miasto największego jeziora we Włoszech jest ważnym ośrodkiem kultury. Półwysep wznosi się około 30 m ponad jezioro i oferuje niesamowitą panoramę.

Sirmione słynie z niepowtarzalnego uroku historycznego centrum z jego wąskimi i nieregularnymi uliczkami, z łaźni termalnych Katullusa, z kościołów Santa Maria Maggiore i San Pietro in Mavino, ruin rzymskiej willi poety znanego jako La Grotta di Catullo.

W Colombare di Sirmione cotygodniowy targ odbywa się w każdy poniedziałek, podczas gdy w Lugana di Sirmione (sąsiednie miasteczko) odbywa się w piątki. Po poranku pełnym zajęć na targu możesz zjeść smaczny lunch w jednej z zachęcających restauracji w zabytkowych alejkach Sirmione.

Codziennie organizowane są wycieczki, aby poznać najpiękniejsze miejsca wokół Sirmione, nie wspominając o rejsach statkiem.

Ruiny największej i najważniejszej rzymskiej willi w północnych Włoszech znajdują się na ostatnim z trzech wzgórz Sirmione. Budynek wznosi się na trzech kondygnacjach, z których pozostały tylko ściany nośne i kolumny.

Wśród głównych atrakcji jest małe muzeum przy wejściu, w którym znajdują się różne artefakty, takie jak przedmioty z brązu, monety, rzeźby i fragmenty graffiti. Innym ważnym budynkiem jest Castello degli Scaligeri w Sirmione z typowymi blankami na jaskółczy ogon, który został zbudowany w celu ochrony dolnej części Jeziora Garda i floty w porcie.

Różne wydarzenia ożywiają historyczne Sirmione przez cały rok, takie jak wystawy kulturalne i koncerty. W miesiącach letnich organizowane są również inne ciekawe imprezy na świeżym powietrzu.

 

/źródło

Miasto
Sirmione

co dla Was przygotowaliśmy

sprawdź!

Wybierz konkretną atrakcję poniżej, poznaj szczegóły i zapytaj o dostępność.

Login

Active Squad – Serwis do rezerwacji wakacji we Włoszech. Na stronie znajdziesz noclegi, atrakcje, wycieczki, rozwiązania oferowane przez lokalnych organizatorów i biura podróży. Pomożemy zorganizować Twój urlop. 

Active Squad di Wojciech Dziadosz
Attività prevalente: SERVIZI NEL SETTORE TURISTICO

P.IVA: 02666930207

IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

Email

ko*****@ac**********.pl

odkryj nasze social media!