aktywne wakacje
we Włoszech

opis

Sirmione

jest częściowo położone na półwyspie rozciągającym się na około 4 km nad dolnym Jeziorem Garda w prowincji Brescia.

Najbardziej wysunięte na południe miasto największego jeziora we Włoszech jest ważnym ośrodkiem kultury. Półwysep wznosi się około 30 m ponad jezioro i oferuje niesamowitą panoramę.

Sirmione słynie z niepowtarzalnego uroku historycznego centrum z jego wąskimi i nieregularnymi uliczkami, z łaźni termalnych Katullusa, z kościołów Santa Maria Maggiore i San Pietro in Mavino, ruin rzymskiej willi poety znanego jako La Grotta di Catullo.

W Colombare di Sirmione cotygodniowy targ odbywa się w każdy poniedziałek, podczas gdy w Lugana di Sirmione (sąsiednie miasteczko) odbywa się w piątki. Po poranku pełnym zajęć na targu możesz zjeść smaczny lunch w jednej z zachęcających restauracji w zabytkowych alejkach Sirmione.

Codziennie organizowane są wycieczki, aby poznać najpiękniejsze miejsca wokół Sirmione, nie wspominając o rejsach statkiem.

Ruiny największej i najważniejszej rzymskiej willi w północnych Włoszech znajdują się na ostatnim z trzech wzgórz Sirmione. Budynek wznosi się na trzech kondygnacjach, z których pozostały tylko ściany nośne i kolumny.

Wśród głównych atrakcji jest małe muzeum przy wejściu, w którym znajdują się różne artefakty, takie jak przedmioty z brązu, monety, rzeźby i fragmenty graffiti. Innym ważnym budynkiem jest Castello degli Scaligeri w Sirmione z typowymi blankami na jaskółczy ogon, który został zbudowany w celu ochrony dolnej części Jeziora Garda i floty w porcie.

Różne wydarzenia ożywiają historyczne Sirmione przez cały rok, takie jak wystawy kulturalne i koncerty. W miesiącach letnich organizowane są również inne ciekawe imprezy na świeżym powietrzu.

 

/źródło

Miasto
Sirmione

co dla Was przygotowaliśmy

sprawdź!

Wybierz konkretną atrakcję poniżej, poznaj szczegóły i zapytaj o dostępność.

Wycieczka zachodnim brzegiem Jeziora Garda
8 hours8
7
5
  • Location5
  • Amenities5
  • Services5
  • Price5
  • Rooms5
55.00 
Explore
Wycieczka rowerowa Jezioro Garda
8 hours8
4
70.00 
Explore
Featured Noclegi u Polaków w Weronie
Rafting na rzece Adyga
24
30.00 
Explore
Featured SUP nad Jeziorem Garda
25
35.00 
Explore
Featured Rower nad Jeziorem Garda
25
4
15.00 
Explore

Login

Active Squad – Aktywny wypoczynek we Włoszech. Zorganizujemy Twój urlop. Noclegi, transport, wycieczki, atrakcje na miejscu. Zabierzemy Cię tam gdzie sam nie dotrzesz.

Active Squad di Wojciech Dziadosz
P.IVA: 02666930207
IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

+39 392 291 35 47

Email

kontakt@active-squad.pl

odkryj nasze social media!