Blog

Tignale

opis

Tignale sul Garda

składa się z sześciu wiosek, połączonych ze sobą panoramiczną drogą: Gardola, Piovere, Prabione, Aer, Olzano i Oldesio.

Miasto położone jest w samym sercu parku Alto Garda Bresciano, na zachodnim brzegu Jeziora Garda, we wspaniałym górskim krajobrazie. Malowniczy kurort położony jest na płaskowyżu z widokiem na jezioro, pośród sielankowych lasów.

Na zboczach wzgórz znajdziemy typowe tarasy, na których dzięki śródziemnomorskiemu klimatowi z łagodnymi temperaturami przez cały rok, uprawiane są oliwki. Wokół Tignale znajduje się Park Przyrody Upper Lake Garda, który oferuje liczne ścieżki i ścieżki rowerowe (również dla rowerów elektrycznych). Istnieje również wiele wycieczek nordic walking.

Świetną propozycją dla rodzin jest park rozrywki Flying Fro w Tignale. Dla uczestników w każdym wieku przygotowano trasy, które zapewniają dobrą zabawę i rozrywkę. Trasy mają też ładne nazwy, takie jak „The Unleashed Frog” czy „The Flying Frog”.

Historyczne centrum Tignale ma szczególny urok, niektóre domy mają malownicze kamienne mury. Na szczególną uwagę zasługuje XVII-wieczny kościół parafialny Sanktuarium Madonna di Montecastello, położony na kamiennej półce o wysokości około 700 metrów, bezpośrednio nad Jeziorem Garda.

W Tignale koniecznie trzeba skosztować typowego dla tego miejsca deseru, zwanego „spongadì”. Tutaj na pierwszym miejscu jest dobre jedzenie w towarzystwie dobrego wina.

Warto również odwiedzić cytrynowe szklarnie na Riviera dei Limoni i liczne jaskinie w okolicy Tignale. Znajduje się tu również starożytna olejarnia.

/zródło

Region
Tignale

co dla Was przygotowaliśmy

sprawdź!

Wybierz konkretną atrakcję poniżej, poznaj szczegóły i zapytaj o dostępność.

Login

Active Squad – Serwis do rezerwacji wakacji we Włoszech. Na stronie znajdziesz noclegi, atrakcje, wycieczki, rozwiązania oferowane przez lokalnych organizatorów i biura podróży. Pomożemy zorganizować Twój urlop. 

Active Squad di Wojciech Dziadosz
Attività prevalente: SERVIZI NEL SETTORE TURISTICO

P.IVA: 02666930207

IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

Email

ko*****@ac**********.pl

odkryj nasze social media!