Blog

Toscolano

opis

Toscolano Maderno

to miasto w prowincji Brescia, położone na zachodnim brzegu Jeziora Garda w centrum Riviera dei Limoni. Miasto położone jest 40 km od prowincji i należy do parku regionalnego Parco Alto Garda Bresciano.

Toscolano Maderno znajduje się na długim cyplu pomiędzy portem Toscolano a Cala di Maderno, u podnóża Monte Pizzocolo i Monte Castello di Gàino z których roztacza się zachwycający widok na Jezioro Garda.

Toscolano i Maderno stały się jedną gminą w 1928 roku. Obie miejscowości mają dwa różne ośrodki, oddzielone strumieniem Toscolano. O ile Toscolano słynie z przemysłu papierniczego (w Valle delle Cartiere pozostałości fabryki przebudowano w muzeum) i wydawniczego, to Maderno opiera swoją gospodarkę przede wszystkim na turystyce, dzięki baśniowemu krajobrazowi. Oprócz tego ważną rolę odgrywa również produkcja doskonałych win, olejów i soku z cytryny.

W Toscolano-Maderno znajduje się wiele interesujących miejsc, takich jak kościół parafialny San Pietro e Paolo w Toscolano, Sanktuarium Madonna del Benaco i Palazzo Nuovo w Maderno.

Okolica oferuje różne możliwości wycieczek, trekkingu i kolarstwa na okolicznych wzgórzach. Inną popularną dyscypliną jest golf. W Bogliacco Golf Resort znajduje się 18-dołkowe pole otwarte przez cały rok. Ten szlachetny sport jest praktykowany w Toscolano od stu lat.

W Toscolano-Maderno cotygodniowy targ odbywa się w czwartki. 

Klimat jest typowo śródziemnomorski, z przyjemnymi temperaturami przez cały rok i dlatego oferuje możliwość częstych kąpieli w jeziorze Garda. 

 

/źródło

Miasto
Toscolano Maderno

co dla Was przygotowaliśmy

sprawdź!

Wybierz konkretną atrakcję poniżej, poznaj szczegóły i zapytaj o dostępność.

Login

Active Squad – Serwis do rezerwacji wakacji we Włoszech. Na stronie znajdziesz noclegi, atrakcje, wycieczki, rozwiązania oferowane przez lokalnych organizatorów i biura podróży. Pomożemy zorganizować Twój urlop. 

Active Squad di Wojciech Dziadosz
Attività prevalente: SERVIZI NEL SETTORE TURISTICO

P.IVA: 02666930207

IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

Email

ko*****@ac**********.pl

odkryj nasze social media!