aktywne wakacje
we Włoszech

opis

Toscolano Maderno

to miasto w prowincji Brescia, położone na zachodnim brzegu Jeziora Garda w centrum Riviera dei Limoni. Miasto położone jest 40 km od prowincji i należy do parku regionalnego Parco Alto Garda Bresciano.

Toscolano Maderno znajduje się na długim cyplu pomiędzy portem Toscolano a Cala di Maderno, u podnóża Monte Pizzocolo i Monte Castello di Gàino z których roztacza się zachwycający widok na Jezioro Garda.

Toscolano i Maderno stały się jedną gminą w 1928 roku. Obie miejscowości mają dwa różne ośrodki, oddzielone strumieniem Toscolano. O ile Toscolano słynie z przemysłu papierniczego (w Valle delle Cartiere pozostałości fabryki przebudowano w muzeum) i wydawniczego, to Maderno opiera swoją gospodarkę przede wszystkim na turystyce, dzięki baśniowemu krajobrazowi. Oprócz tego ważną rolę odgrywa również produkcja doskonałych win, olejów i soku z cytryny.

W Toscolano-Maderno znajduje się wiele interesujących miejsc, takich jak kościół parafialny San Pietro e Paolo w Toscolano, Sanktuarium Madonna del Benaco i Palazzo Nuovo w Maderno.

Okolica oferuje różne możliwości wycieczek, trekkingu i kolarstwa na okolicznych wzgórzach. Inną popularną dyscypliną jest golf. W Bogliacco Golf Resort znajduje się 18-dołkowe pole otwarte przez cały rok. Ten szlachetny sport jest praktykowany w Toscolano od stu lat.

W Toscolano-Maderno cotygodniowy targ odbywa się w czwartki. 

Klimat jest typowo śródziemnomorski, z przyjemnymi temperaturami przez cały rok i dlatego oferuje możliwość częstych kąpieli w jeziorze Garda. 

 

/źródło

Miasto
Toscolano Maderno

co dla Was przygotowaliśmy

sprawdź!

Wybierz konkretną atrakcję poniżej, poznaj szczegóły i zapytaj o dostępność.

Wycieczka zachodnim brzegiem Jeziora Garda
8 hours8
7
5
  • Location5
  • Amenities5
  • Services5
  • Price5
  • Rooms5
55.00 
Explore
Wycieczka rowerowa Jezioro Garda
8 hours8
4
70.00 
Explore
Rafting na rzece Adyga
24
30.00 
Explore
Featured SUP nad Jeziorem Garda
25
35.00 
Explore
Featured Rower nad Jeziorem Garda
25
4
15.00 
Explore
Wynajmij skuter
2
5
39.00 
Explore

Login

Active Squad – Aktywny wypoczynek we Włoszech. Zorganizujemy Twój urlop. Noclegi, transport, wycieczki, atrakcje na miejscu. Zabierzemy Cię tam gdzie sam nie dotrzesz.

Active Squad di Wojciech Dziadosz
P.IVA: 02666930207
IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

+39 392 291 35 47

Email

kontakt@active-squad.pl

odkryj nasze social media!