Gokarty nad Jeziorem Garda gdzie są tory kartingowe

Północna część Włoch, a konkretnie region Jeziora Garda to bardzo dobre jakościowo tory do wypróbowania sił w kartingu. Jako małe dziecko łupałem na pierwszym komputerze w każdy rodzaj wyścigów i marzyłem by kiedyś chociaż zobaczyć jakiś na żywo. Dziś mamy zupełnie inne czasy i więcej możliwości, niż na początku lat 90 tych w małym miasteczku na wschodzie Polski. Wtedy wystarczał mi Romet Ogar i wyjazd do lasu.

Pomyślałem, że temat gokartów nad jeziorem Garda może to kogoś zainteresować. Jest to też bez wątpienia okazja do tego by spróbować sił z tym sportem. Na torze jest możliwością wypożyczenia sprzętu. Wybór na miejscu jest duży, to nawet te z silnikami 400 cc osiągające prędkości 80 km/h. Wypożyczalnia gokartów

Gokarty nad jeziorem Garda

South Garda Karting

Pierwszym z największych jest South Garda Karting. Położony 3 kilometry na południe od miasta Lonato, w okolicy Desenzano del Garda. To południowa część Jeziora Garda. To światowej sławy tor kartingowy: South Garda Karting.

Powstał ponad 40 lat temu i od 2003 roku regularnie jest gospodarzem zawodów ROK Cup International Final. Zrzeszają one zawodników serii ROK Cup z 49 krajów z całego świata. Walczą w 6 kategoriach. Mini ROK (9-13 lat) Junior ROK (12-15 lat) Senior ROK (14 lat) Expert ROK (18 lat) i biegowej kategorii Shifter ROK (16 lat). W roku 2017 w zawodach wystartowało 462 kierowców. Oprócz tego tor gości rozgrywki serii ROK Cup ITALY NORD oraz WSK Super Master Series i WSK Final Cup. Organizuje również zawody z serii Winter Cup, Trofeo di Primavera, Trofeo d’estate, Trofeo d’autunno Oraz Trofeo South garda Karting.

Długość toru: 1200 m, szerokość: 8-10 m. Wyniesienie: 4 m. Pierwszy zakręt: w prawo. Miejsce Pole Position: lewo. Maksymalna ilość kartów na torze: 36. Co roku odbywa się tutaj turniej Pucharu Świata w szermierce na wózkach. Zawodnicy z całego świata walczą o najlepsze miejsce i sumę punktów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata, Europy, Ameryki, Azji oraz Paraolimpiad.

Gokarty nad Jeziorem Garda i Robert Kubica

Gokarty to jak wiemy przedsmak dalszej kariery w Formule. Na torze w Lonato gościł niejednokrotnie nasz mistrz Robert Kubica. Zresztą Robert również często trenował na torze i bywał nad Jeziorem Garda. Tor w Lonato jest w środowisku bardzo znany, jakość tych imprez, ilość grup biorących udział w wyścigach mówi samo za siebie. W Lonato największym organizatorem jest WSKarting

Inne polskie nazwiska w kartingu nad jeziorem Garda

Na torze w Lonato odbywają się Mistrzostwa świata w kartingu. Podczas tych imprez bywają, też polskie nazwiska:

Bartłomiej Piekutowski, w oficjalnym treningu wykręcił 12 czas, a w kwalifikacji postawiło go to ja 15 tej pozycji. To dało pewien awans do finału, którego niestety nie udało się ukończyć.

Inną osobą, która mnie zainspirowała do napisania materiału jest Jan Przyrowski.

Jan Przyrowski

Janek karierę na gokardach zaczął już w wieku 4 lat!!

Kariera w wyczynowym kartingu rozpoczęła się już rok później, od treningów w zespole Bambini Racing w 2015 roku. Później przyszedł czas na starty dla zespołu Elite Racing Development, którego barwy Janek reprezentował w latach 2016-2019. Był to czas licznych sukcesów w zawodach krajowych – między innymi zwycięstwo w Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Polski Młodzików.

W 2019 Janek zakończył swoje starty w Polsce i skoncentrował się na zawodach międzynarodowych, co wiązało się z przenosinami do włoskiego zespołu AV Racing, z którym Janek wywalczył między innymi 3 miejsce podczas Rok Cup Superfinal 2019! Źródło

Spotkanie z Jankiem Przyrowskim na torze

My Janka poznaliśmy w lutym 2020. W zasadzie od kilku tygodni wcześniej algorytmy Facebooka zaproponowały mi jego profil. Od razu napisałem z propozycją spotkania. Janek na imprezy, nie tylko te w Lonato, bo jeździ w eventach WSKarting w całych Włoszech. Zresztą, reprezentuje on obecnie barwy Włoskiego teemu AV Racing, gdzie jeździ 5 chłopaków z czego, aż dwóch to Polacy. Janek i Marcel Kasprzycki.

W niedzielę, dnia kiedy poznaliśmy się z Jankiem i jego rodziną zajął on pudło w dwóch wyścigach. To naprawdę dobry kierowca.

Mieliśmy też okazję uczestniczyć w imprezie od kuchni, zobaczyć jak wyglądają przygotowania. Jak zawodnicy i każdy element całego łańcucha przygotowań do wyścigu funkcjonuje. I uwierzcie, że to jak ktoś startuje to jest tylko sam koniec. Wcześniej dzieje się równie dużo.

Dowiedzieliśmy się też o limitach wagowych o tym, że dla takich młodych kierowców dokładny jest ołów za fotelem by obciążyć wózek. O tym, że waga ta jest bardzo kluczowa, wręcz istotne jest z jaką ilością paliwa startujesz i wracasz by zmieścić się z widełkach.

Tor w Lonato to bez wątpienia ogromne możliwości i szanse dla młodych kierowców.

Inne tory gokartowe w regionie Jeziora Garda

Tor gokardowy na północy w okolicy Riva del Garda

Kryty tor gokardowy na zachodnim wybrzeżu Jeziora Garda w okolicy Saló

Tor gokartowy w okolicy Werony

Noclegi nad Jeziorem Garda

Kilka kilometrów od Lonato w południowej części Jeziora Garda oferujemy nasze całoroczne apartamenty. Polski gospodarz, możliwość wyżywienia, zamknięta prywatna posiadłość, taras z widokiem na jezioro i basen. To bez wątpienia dobre miejsce na relaks po aktywnym dniu na miejscu.

Sprawdź nasze rozwiązania noclegów, lub napisz do nas. Pomożemy znaleźć Wam najlepsze rozwiązania!

Noclegi nad Jeziorem Garda u polaków.

Dziękuję, że jesteś!

Dziękuję Ci, że jesteś. jeśli podobał Ci się ten tekst, udostępnij go. Pomóż dotrzeć mi z moimi treściami do innych osób, które mogą jak my rozkochać się w regionie Jeziora Garda. Zwykła rodzina w niezwykłym miejscu. Mieszkamy nad jeziorem od końca 2016 roku. Dzielimy się naszymi doświadczeniami, zapraszamy Was na nasze wycieczki i atrakcje. Odkryj i poznaj region razem z nami. Więcej o nas na stronie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *