Najkrótsza rzeka świata jest nad Jeziorem Garda?

Czy najkrótsza rzeka świata, jest nad Jeziorem Garda?

Prawdopodobnie najmniejsza wioska nad jeziorem i prawdopodobnie najkrótsza rzeka na świecie. Jadąc wschodnią stroną Jeziora Garda, drogą Gardesana (to ta przy samym jeziorze), między miasteczkami Brenzone i Malcesine przejeżdżacie przez Cassone. Małą wioskę, która jest prawie niezauważona.

Cassone, małe miasteczko nad Jeziorem Garda

Wokół niewielkiego portu, w którym znajdują się kolorowe wiosłowe łodzie, znajduje się też kilka równie kolorowych domów. Do portu można dotrzeć kilkoma wąskimi alejkami między domami z widokiem na starożytną wieżę.

W przeszłości Cassone miała dwa młyny do mielenia ziarna. Jeden napędzany przez wiatr wiejący gwałtownie z północy. Drugi natomiast poruszał się dzięki wodom rzeki Aril. I właśnie ta rzeka, jest największą ciekawostką regionu!

Rzeka Aril – jedna z najkrótszych rzek na świecie jest nad Jeziorem Garda

Wśród 25 dopływów jeziora Garda, rzeka Aril jest jedną z nich. Ma tylko 175 metrów długości od źródła do ujścia. I jest uznana za najkrótszą rzekę na świecie. Przepływa przy fundamentach niektórych domów. Woda jest przez lata regulowana do sztucznego zbiornika wybranego przez pstrągi jako idealne środowisko do rozrodu i składania ikry. Ryby są tu oddzielone od właściwego jeziora i znajdują spokojną okolicę i chronią się przed drapieżnikami. Strumień rzeki wpada do jeziora, tuż obok przystani.

Wyobraź sobie, rzeka na swojej rekordowej długości, ma aż cztery mosty i wodospad!

Od kilku lat budynek, w którym mieściła się stara wylęgarnia ryb, został przekształcony w małe muzeum. Interesującą kolekcję wspomnień i lokalnych tradycji. Stare zdjęcia, narzędzia połowowe i zabytkowe przedmioty, które kiedyś były w codziennym użyciu.

Wizyta Cassone nie trwa długo, ale naprawdę warto.

Będzie to jak podróż w czasie gdzie, klimat, zdjęcia i otoczenie sprawią że czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu.

Jeśli spodobał Ci się wpis udostępnij, może ktoś też się zainteresuje.

Obserwuj też naszego bloga. Ciekawostek i przydatnych informacji jest już tam dużo, a będzie jeszcze więcej.
Jesteśmy na miejscu i odkrywamy dla Was te miejsca ?

Noclegi nad Jeziorem Garda

Noclegi nad Jeziorem Garda podobnie jak w całych Włoszech jakościowo są bardzo różne. Niestety nie wszystkie hotele lub apartamenty klasyfikowane na 4* tyle mają. Dlatego dobrze jest mieć rzetelne potwierdzenia jakości i aktualną wiedzę o aktualnym standardzie.

Warto pamiętać, że ceny mogą znacząco różnić się w zależności od miesiąca – najdroższy we Włoszech jest sierpień. Lokalizacji – czasem wystarczy oferta kilka „kroków” dalej, a różnica w cenie może być znacząca.

Ważną uwagą naszych gości jest organizacja przy zameldowaniu. Pamiętaj, że podczas tego procesu recepcja prawdopodobnie poprosi Was o pozostawienie dowodu osobistego lub paszportu. We Włoszech to normalny zwyczaj – z reguły to nocna zmiana robi kopię dokumentów i melduje Was na okres pobytu. Dlatego jeśli nie chcesz zostawiać oryginalnych dokumentów, przygotuj ich kopie np zakrywając nie potrzebne do zameldowania we Włoszech dane – tj PESEL.

Nasi goście bardzo doceniają sobie komfort i jakość w jaki obsługujemy ten rozległy temat. Każdy ma bardzo różnorodne oczekiwania od miejsca zamieszkania podczas wakacji. Dlatego, żeby sprostać wszystkim współpracujemy z wieloma lokalnymi biurami, właścicielami – również polskimi, oraz sieciowymi tj Booking. Pozwala nam to dobrać ofertę najlepiej jak to możliwe do Twoich potrzeb.

Dodatkowo wszyscy nasi goście mają nasze lokalne wsparcie i pierwszeństwo w zapisach na nasze jednodniowe wycieczki. Wybrane i potwierdzone noclegi nad Jeziorem Garda, znajdziesz na tej stronie. Noclegi nad Jeziorem Garda

Noclegi nad Jeziorem Garda u polaków.
Noclegi nad Jeziorem Garda
Źródło

Wiedza i ciekawostka o rzece Aril zainspirowana ze strony
https://www.improntenelmondo.it/…/cassone-sul-garda-piccol…/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *