Praca zdalna we Włoszech, noclegi i rozwiązania

Praca zdalna we Włoszech, noclegi, rozwiązania, pomoc w znalezieniu odpowiedniej oferty.
Bezprecedensowe wydarzenia w roku 2020 spowodowały ogromne zakłócenia w codziennej pracy. W wielu firmach okazało się, że praca zdalna jest możliwa i okazuje się lepszym rozwiązaniem. Pojawiły się nawet zmiany w kodeksie pracy.

Zmiany w organizacji pracy dały wielu ludziom możliwość budowania lepszej równowagi między życiem zawodowym, a prywatnym.

Workation, zjawisko to istnieje od dawna!

Jednak było niedoceniane przez korporacje, mniejsze i większe firmy, a także przez pracujących profesjonalistów. 

Osiem lat temu pisał o nich Wall Street Journal. Do niedawna był to niszowy trend podróżniczy. Ale przy tak dużej liczbie osób, które mogą teraz pracować zdalnie, staje się on coraz bardziej rozpowszechniony.

Workation szansa na pracę w wyjątkowym miejscu

Praca zdalna i Workation za granicą we Włoszech daje ogromne możliwości wyjątkowych regionów półwyspu Apenińskiego. Od pięknych wybrzeży morza i jezior, wyspy, przez wysokie szczyty gór po piękne leśne szlaki a nawet wulkany.

W górach, możesz doświadczyć hipnotyzującej aury otoczenia. Świat, czas płynie tu wolniej, rośliny, zwierzęta, a nawet ludzie. Wolne od zanieczyszczeń środowisko. Czyste niebo i szansa na doświadczenie czystości przyrody to wszystko, czego potrzebujesz, aby uwolnić się od toksyczności życia w metrze. Praca w górach, nad morzem, to też świetna propozycja dla osób ceniących spokój i możliwość samodzielnego odkrywania przyrody. 

Wiele znanych i wybitnych ludzi stosuje takie rozwiązanie od dawna.

Bill Gates Założyciel Microsoftu i najbogatszy człowiek świata, stosuje takie rozwiązania od wielu lat. Określa je terminem „Think Weeks”. Bill Gates co roku bierze udział w dwutygodniowych odosobnieniach. Podczas których dokonuje introspekcji o swoim biznesie, czerpie inspirację z kreatywności i przedstawia innowacyjne pomysły i rozwiązania.

Richard Branson Założyciel Virgin Groups. Okrzyknięty królem wypoczynku, biznes plus wypoczynek i praca. Całym sercem wierzy w tę kulturę. Dowód? Wysyła swoich pracowników na nieograniczone wakacje. Twierdzi, że dzięki temu są bardziej produktywni.

James Hamilton Mieszka na swojej łodzi – The Dirona! Dosłownie. James Hamilton, inżynier stojący za udaną pracą Amazona, znany jest z tego, że płynie na Hawaje i pracuje na wyspach. Powód? Wie, jak ważna jest dobra praca i jakie są jej zalety!

Takich nazwisk można by wymieniać dużo więcej, udowadnia to tylko jak popularne i rozsądne jest to rozwiązanie.

Workation, czyli co i jak?

Coraz więcej osób korzysta z tej formy łączenia pracy z podróżami. Mówiąc prościej. Instalujesz się w wyjątkowym miejscu z bezpiecznym dostępem do internetu, a po godzinach obowiązków natychmiast przenosisz się zwiedzać, lokalnie podróżować. Aktywnie spędzać czas.

To wyjątkowa szansa na oczyszczenie głowy i cieszenie się zmianą scenerii. Piękne Alpy, Dolomity, wyjątkowe regiony spokojnej Toskanii.

To też możliwość spotkania się zespołu, który na co dzień pracuje wyłącznie zdalnie. A spotyka się wyłącznie na takich zorganizowanych wyjazdach.

Przy mniejszej gęstości zaludnienia, może być łatwiej znaleźć odległe miejsce, tak jak potrzebujesz. Szansę na życie bez natrętnych sąsiadów w zasięgu wzroku.

Podczas pracy w takich miejscach istnieje wiele dobrych aktywnych zajęć. Takich jak jazda na rowerze, nartach, paralotniarstwo, kolarstwo górskie, wspinaczka skałkowa i wędrówki piesze, ferraty. Sprawiają, że cała idea życia w górach i odosobnieniu jest o wiele fajniejsza i ciekawsza.  To tak, jakbyś mógł wziąć krótkie wakacje, kiedy tylko chcesz, wystarczy, że wyjdziesz z tymczasowego domu.

Zmień otoczenie chociaż na trochę – kierunek Włochy, praca zdalna we Włoszech

Jest wiele powodów, dla których zmiana scenerii może pomóc Ci wykonać więcej pracy. Nie tylko podczas podróży, ale także po powrocie do domu!

Wiele badań wykazało, że robienie przerw, zwłaszcza przebywanie na świeżym powietrzu i na łonie natury, może przywrócić Twoją uwagę i zwiększyć produktywność

Wyjdź ze swojego mieszkania, zabierz pracowników w nowe miejsca. Otwórzcie się

Zmiana środowiska pracy może dać ci przestrzeń do skupienia się na konkretnym projekcie, z dala od zwykłych rozpraszaczy. Miejsca pracy są również dobrą podstawą do zrównoważenia czasu między celową pracą, a cennymi przestojami. Pracując zdalnie poza miejscem swojego zamieszkania, wybierając się na wycieczkę po pracy, nie pochłania ona Twojego corocznego urlopu. Ponieważ wykonujesz swoją pracę podczas podróży, w nowym miejscu.

Oznacza to, że nadal możesz wziąć swój regularny czas wolny od pracy przez cały rok, aby podróżować. Odpocząć lub w inny sposób zechcesz go wykorzystać.

Praca zdalna we Włoszech

Jak zacząć, dlaczego MY? Praca zdalna we Włoszech.

Z Italią związani jesteśmy nieprzerwalnie od 2004 roku. Od ponad 9 lat na stałe mieszkamy we Włoszech. Znamy tutejsze realia, sami pracowaliśmy na etacie. Obecnie mamy własną działalność. Mamy znajomych praktycznie z każdej branży.


Dziś, wraz z partnerem mającym w ofercie niemalże 40 tysięcy domów i apartamentów gotowych do rezerwacji online! Firma Interhome działająca w branży od ponad 50 lat w 28 krajach Interhome może spełnić marzenia każdego! Wszystkie oferty są starannie sprawdzane przez pracowników biur lokalnych, którzy systematycznie starannie weryfikują zgodność oferty ze stanem faktycznym i nadają liczbę gwiazdek. Po włączeniu do naszej bazy wszystkie oferty są dostępne na stronie i gotowe do rezerwacji online. My, na miejscu we Włoszech jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tym rozdziale.

Relacje na miejscu we Włoszech i branża turystyczna w której pracujemy od wielu lat szczególnie w północnym regionie Włoch. Organizacją butikowych wyjazdów i pobytów dla grup, aktywny wypoczynek, wycieczki rowerowe, znajomość regionów pozwala zaproponować Wam wyjątkowe i bezpieczne miejsca.

Dodatkowo na każdy pobyt wystawiamy Europejskie faktury.

Możesz rozliczać Twój pobyt lub w części sfinansować go z pracodawcą. A jeśli jesteś na własnym zatrudnieniu rozliczyć go w kosztach działalności.

Zalety pracy zdalnej i Workation we Włoszech

Italia, tego kierunku chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej części świata pod względem zalet przebywania tutaj.

Dowodem jest rozwinięta turystyka i zasoby jakie kraj ten posiada. W 2015 roku Włochy odwiedziło 50,7 mln turystów (4,4% więcej, niż w roku poprzednim), generując przychody na poziomie 39,449 mld dolarów. Tym samym Włochy znalazły się na 5 miejscu na świecie pod względem liczby przybywających turystów i na 7 miejscu pod względem przychodów z turystyki.

Włochy jako jeden z nielicznych krajów basenu Morza Śródziemnego przez cały rok czerpie dochody z turystyki. W sezonie wakacyjnym ruch turystyczny skupia się wokół miejscowości nadmorskich i jezior. Głównie jezioro Garda, jezioro Como i jezioro Maggiore, natomiast zimą chętnie odwiedzane są alpejskie kurorty narciarskie.

Włochy należą do siedmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państwa świata. G7, być może otworzy Ci to szansę na nowe kontakty czy inspiracje.

Służba zdrowia, opieka medyczna i ubezpieczenie podczas pracy zdalnej we Włoszech

Wiemy jak ważne jest zdrowie, szczególnie w dzisiejszych czasach. Dlatego zdecydowanie polecamy wyłącznie miejsca, które znamy i jesteśmy pewni ich bezpieczeństwa i dostępu do opieki zdrowia.

Podczas pobytów, które Ci proponujemy możesz otrzymać pełne ubezpieczenie wraz z NNW, OC i leczeniem COVID. Dodatkowo jako zespół w różnych częściach Włoch, jesteśmy do Twojej dyspozycji by pomóc w wyjątkowych sytuacjach.

W kraju przeznacza się 9% PKB na opiekę zdrowotną. Według raportu WHO z 2000 roku, włoska służba zdrowia zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem jakości. 3 pod względem wydajności. Jeden lekarz przypada na zaledwie 176 osób. Dane statystyczne dotyczące zachorowań i długości życia należą do najlepszych na świecie.

Zdrowie to przede wszystkim Twój spokój. Dbaj o siebie nie tylko dla siebie.

Wiemy jak ważna jest rodzina i zespół. Dlatego miejsca, które proponujemy to w pełni wyposażone apartamenty 2, 4 i 6 osobowe

Pracodawco dla Ciebie mamy pełne rozliczenie takiego pobytu. To idealne rozwiązanie by docenić pracownika za tyle tygodni wstecz i pracę w domu.

Pozwólcie sobie sobie na wyjątkowy czas, który pozwoli Wam wykonywać obowiązki, a przede wszystkim wyprowadzi z marazmu i codziennej rutyny.

Praca zdalne we Włoszech

Najlepsze miejsca do pracy zdalnej we Włoszech

Nie dla każdego idealne miejsce pracy będzie wyglądało tak samo, więc wybór odpowiedniego miejsca docelowego nie jest nauką ścisłą. 

Może znajdziesz idealną przestrzeń do pracy w prywatnym nadmorskim kurorcie lub wiosce na uboczu, gdzie jest niewiele rozrywek. A może wystarczy Ci zwykły hostel w mieście doda Ci energii. 

Każdy jest inny.

Nasze miejsca pracy zdalnej we Włoszech

Od czerwca 2023 na naszym koncie Facebook, proponujemy wybrane rozwiązania.

Niektóre oferty możesz sprawdzić samodzielnie na stronie naszego partnera INTERHOME

Chcesz poznać Napisz do nas o przykładowe oferty!

[contact-field label="Imię" required="1" requiredtext="(wymagane)" openpopupid="" type="name"/] [contact-field required="1" requiredtext="(wymagane)" openpopupid="" type="email" label="Email"/] [contact-field label="Napisz nam jak najwięcej informacji. Termin, ilość osób, firma, czym się zajmujecie, jaki region Was interesuje. " requiredtext="(required)" openpopupid="" type="textarea"/]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *