Gdzie na narty, Jezioro Garda Włochy

Gdzie na narty nad Jeziorem Garda i w regionie. Północne Włochy i Jezioro Garda i region od lat zdobywa coraz większe uznanie wśród polskich turystów. Jest to prawdopodobnie najlepszy kierunek aktywnych wyjazdów w sezonie letnim. Doskonałe trasy rowerowe, windsurfing, kajaki, loty paralotnią, wspinaczka, via ferraty to tylko część aktywności, które można realizować nad jeziorem Garda. Doskonale położone największe jezioro we Włoszech otoczone jest wysokimi górami, które dostarczają przepięknych widoków.

Większość z atrakcji, wycieczek i noclegów zarezerwujesz bezpośrednio na tej stronie. Skorzystaj z menu, albo napisz lub zadzwoń do mnie.

Mieszkam w regionie wiele lat i pomagam w planowaniu wakacji tysiącom osób w ciągu roku. W poniższym wpisie spróbuje zainteresować Ciebie narciarskimi rozwiązaniami.

Poniższe propozycje, opisy, zdjęcia pochodzą z oficjalnych stron regionów. Starałem się, aby w łatwy i przejrzysty sposób zmieścić wszystko w jednym miejscu. Na bezpośrednich stronach każdego regionu w łatwy sposób sprawdzisz ilość śniegu, aktualności, ceny skipassów.

Zapraszam do lektury!

Monte Baldo narty

Monte Baldo, od strony kolejki z Malcesine

Kierunek Monte Baldo, to najczęściej wybierana wycieczka z naszej oferty w okresie sezonu letniego. (sprawdź wycieczki na Monte Baldo). Zimą, przy górnej stacji kolejki z Malcesine znajdują się stoki zarówno dla początkujących i zaawansowanych. Wyjątkowa przyjemność: czarny stok Prà Alpesina o długości 1500 metrów i różnicy wysokości 400 metrów!

Szkoła narciarska Malcesine oferuje kursy jazdy na nartach i snowboardzie dla grup i osób indywidualnych. Na miejscu prowadzi wypożyczalnię sprzętu. Teren narciarski może nie należy do najbardziej rozległych, ale widok na jezioro Garda jest wyjątkowym przeżyciem.

Do obszaru można dojechać z Malcesine lub z Avio w Dolinie Adygi.

Sprawdź bezpośrednią stronę regionu.

Lessinia

To jeden z naszych ulubionych górskich kierunków w regionie Jeziora Garda. Region ten doczekał się wielu innych wpisów na naszym blogu. Lessinia, to obszar położony w regionie Wenecji Euganejskiej (Veneto). Samochodem można wjechać na wysokość ponad 1400 m.n.p.m. znajdując się wtedy na pewnym płaskowyżu. Zimą większość regionu pokryta jest śniegiem. Miłośnicy narciarstwa biegowego mogą cieszyć się wieloma kilometrami przygotowanych tras.

Stoki ośrodka przełajowego Lessinia wiją się przez jedne z najbardziej interesujących zakątków płaskowyżu nad Weroną w Regionalnym Parku Przyrody Lessinia .

Liczne kilometry przygotowanych tras narciarskich na wysokościach od 1490 do 1755 m. Trasy można pokonywać techniką klasyczną lub dowolną, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki, jakie oferuje Lessinia. 

Zaledwie 10 km od obiektu znajduje się miasto Bosco Chiesanuova i 40 km od Werony, około 1,5 godziny z okolicy jeziora Garda.

Sprawdź bezpośrednią stronę regionu.

Noclegi we Włoszech, sprawdź najlepsze rozwiązania.

 
Brentonico Ski Monte Baldo narciarstwo

Brentonico Ski Polsa San Valentino – Monte Baldo 

Zimą w tej części jeziora Garda, narciarze mają dostęp do wielu kilometrów przygotowanych tras na płaskowyżu Brentonico. Dzięki różnym stopniom trudności i długości oferują różnorodne doświadczenia. Narciarze biegowi znajdą tutaj coś dla siebie. Dobrze rozbudowanej sieci przygotowanych tras. Płaskowyż Brentonico z miastami Polsa, San Valentino i San Giacomo znajduje się 12 km od zjazdu Rovereto Sud/Lago di Garda z autostrady A22.

Zaledwie 25 km od Rovereto stacje Polsa i San Valentino. Czterdzieści minut od Werony, około 1,5 godziny z południowych regionów jeziora Garda. Obszar ten, położony w spektakularnym parku przyrody Monte Baldo. Jest idealnym miejscem dla rodzin poszukujących przyjaznego, bezpiecznego i rodzinnego otoczenia .

Można tutaj dojechać sprawnie i szybko samochodem. Do miasta Polsa można dojechać komunikacją miejską, autobusy kursują do Polsy ze stacji kolejowej Rovereto.

Sprawdź bezpośrednią stronę regionu

Paganella Jezioro Garda narty

Paganella

Teren narciarski Paganella w pobliżu Andalo jest ulubionym miejscem narciarskim wielu mieszkańców stolicy prowincji Trydent. Na wysokości 2100 m znajduje się wspaniały teren z fantastycznym panoramicznym widokiem na jezioro Garda.

U stóp  Andalo i Fai, czyli dwóm małym miasteczkom, które dzięki znaczącym inwestycjom ostatnich dziesięcioleci rozwinęły się w kierunku turystyki zimowej. Paganella jest obecnie bardzo nowoczesnym ośrodkiem narciarskim – łatwo dostępnym w ciągu kilku minut za pomocą wyciągów z obu miast – strategicznie połączonym z  Valle di Non  i  Valle dell’Adige.

Liczne stoki pozwalają każdemu narciarzowi z obu stron wybrać ten, który mu najbardziej odpowiada, nie rezygnując w żadnym razie ze wspinaczki na Rodę, najwyższy punkt górski na wysokości 2125 m. To miejsce w którym można cieszyć się wspaniałą i prawdziwie wyjątkową panoramą od Dolomiti di Fassa (w tym Marmolada) po jezioro Garda. Podczas dobrej widoczności można podziwiać jezioro Garda na całej długości, aż do doliny Padu.

Sprawdź bezpośrednią stronę regionu

Wycieczki i atrakcje nad Jeziorem Garda

Planujesz pobyt nad Jeziorem Garda w sezonie letnim? – koniecznie sprawdź nasze wycieczki i atrakcje w regionie.

Mardonna di Campiglio narty

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio i Pinzolo w Val Rendena należą do absolutnie najlepszych adresów sportów zimowych we włoskich Dolomitach.

Królowa nart i Dolomitów, znana na całym świecie jako jeden z pierwszych ośrodków narciarstwa alpejskiego. Już w ubiegłym wieku organizacja turystyczna związana z narciarstwem zimą. Madonna di Campiglio swoją sławę zawdzięcza także celebrytom i wydarzeniom sportowym na najwyższym poziomie, zwłaszcza 3Tre , slalomowi gigantowi w Pucharze Świata na imponującym Canalone Miramonti , zapierającemu dech w piersiach zjazdowi w kierunku centrum miasteczka, przejezdnemu także nocą ze sztucznym oświetleniem.

Sprawdź bezpośrednią stronę regionu

Montecampione

Montecampione

To region po zachodniej stronie jeziora, gdzie w około godzinę dojedziesz samochodem. Teren narciarski położony na wysokości do 2200 metrów nad północnym jeziorem Iseo. Narciarze mają do dyspozycji 20 wyciągów i około 30 km przygotowanych tras narciarskich. Trasy o długości do 4 km oferują radość z jazdy na nartach na każdym poziomie umiejętności.

Sprawdź bezpośrednią stronę regionu

Monte Bondone

Monte Bondone

Teren narciarski „przyjazny wszystkim narciarzom” Obozy treningowe dla początkujących, trasy techniczne dla miłośników stylu i serpentyn, nowoczesne wyciągi narciarskie i magię „Gran Pisty”, która z ponad 800-metrową długością różnicy wysokości, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok.

Monte Bondone oferuje także fantastyczne możliwości spędzenia rodzinnego urlopu narciarskiego. Mini klub, bar narciarski bezpośrednio na stokach. Szkoły narciarskie, wypożyczalnie, obóz „pierwszych kroków”. Baby cross, rozrywka i mnóstwo dobrej zabawy, a wszystko to łatwo dostępne na piechotę bezpośrednio z hotelu. Ciesz się wakacjami bez samochodu!

Sprawdź bezpośrednią stronę regionu

Folgaria – Lavarone

Folgaria – Lavarone

Folgaria-Lavarone dostępnych jest 50 tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności na łącznej długości 104 kilometrów. Skiarea Folgaria-Lavarone to teren narciarski w Trentino, który za każdym razem oferuje spektakularne, zawsze inne widoki. 

W pięknym otoczeniu terenu narciarskiego Skiarea Alpe Cimbra w Trydencie można uprawiać swoje ulubione sporty zimowe: narciarstwo alpejskie, skialpinizm, snowboard, freeride, narciarstwo biegowe, fatbike, a nawet psie zaprzęgi.

Sprawdź bezpośrednią stronę regionu

Mapa – narty w regionie Jeziora Garda, sprawdź lokalizacje.

Dziękuję, że jesteś!

Dziękuję Ci, że jesteś, jeśli spodobał Ci się ten tekst, udostępnij go. Pomóż dotrzeć mi z moimi treściami do innych osób, które mogą jak my rozkochać się w regionie Jeziora Garda. Zwykła rodzina w niezwykłym miejscu. Mieszkamy nad jeziorem od końca 2016 roku. Dzielimy się naszymi doświadczeniami, zapraszamy Was na nasze wycieczki i atrakcje. Odkryj i poznaj region razem z nami. Więcej o nas na stronie:

Val di Sole, sprawdź rozwiązania najczęściej wybieranego kierunku narciarskiego w Polsce.

Val di Sole, czyli dolina słońca –położona we Włoszech w regionie Trydent-Górna Adyga. Val di Sole to region górski, otoczony masywami Adamello, Grupa Brenta oraz Ortler. Rozciąga się od przełęczy Tonale na zachodzie do miejscowości Mostizzolo, która stanowi granicę z Val di Non na wschodzie.

W regionie bardzo ważną rolę odgrywa turystyka aktywna. Zarówno letnia, jak i zimowa. Val di Sole jest popularnym ośrodkiem narciarskim. Region był gospodarzem mistrzostw świata w snowboardingu, kajakarstwie górskim i kolarstwie górskim. Do tych i wielu innych dyscyplin serdecznie Was zapraszamy. Współpracujemy z kluczowymi dostawcami większości atrakcji, które można efektywnie realizować w regionie. Na naszej stronie zarezerwujesz atrakcję, nocleg i wsparcie rezydenta, a wszystko to w języku polskim.

Sprawdź, co dla Was przygotowaliśmy, poznaj naszych partnerów!

Biuro podróży, Noclegi i wyjazdy w następujących regionach:
Marillevie 1400, Marillevie 900, Mezzanie, Folgaridzie / Dimaro, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Pejo;
a także do regionów oddalonych od Val di Sole:
Ponte di Legno Tonale, Folgarii – Lavarone, Monte Bondone.
Aleksandra, od wielu lat na stałe mieszka w Mezzana. Zimą pracuje w szkółce narciarskiej w Marilleva 1400. Latem jako przewodnik rowerowy zaprasza na najlepsze trasy w regionie. Ponadto prowadzi na wyłączność wiele apartamentów noclegowych. Noclegi w regionie Marilleva 1400 i 900, Mezzana, Folgardia, Dimaro.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *