Plaże nad Jeziorem Garda i najlepsze miejsca nad wodą

Jezioro Garda najlepsze plaże i miejsca nad wodą, to nasze propozycje i wieloletnie doświadczenia w regionie. Od pierwszych dni jak zamieszkaliśmy nad Jeziorem Garda szukaliśmy swoich miejsc do biwakowania, plażowania. Jak odnaleźć się w regionach Jeziora Garda, na co zwrócić uwagę planując noclegi i jakich plaż spodziewać się w danym regionie. Dlaczego warto spakować maskę do nurkowania i dlaczego buty to konieczność. To i wiele więcej znajdziesz w tym wpisie.

Plaże nad Jeziorem Garda,

Plaże nad Jeziorem Garda, wschodnie wybrzeże. /źródło

Starałem się opisać możliwie jak najwięcej cech danego miejsca. Warto wziąć pod uwagę, że każdy ma różne oczekiwania. My dla przykładu cenimy sobie spokój, dostępność infrastruktury tj bar czy restauracja, toalety, a ze względu na dzieci łagodnego wejścia do wody. Najlepiej trawnik zamiast kamyczków. Mamy też dni, kiedy jednak wolimy trochę inaczej, wybieramy więc inny kierunek. Najważniejsze jednak w każdym przypadku jest możliwość jak najbliżej zaparkować samochód. Nasze plażowanie z dziećmi, to zwykle całe torby różnych rzeczy, dlatego cenimy sobie wygodę i krótkie przejścia. Mamy też miejsca, w które jednak wolimy dojechać rowerem.

Pamiętaj, że Jezioro Garda to bardzo duży obszar. To, aż trzy różne administracyjne regiony (Lombardia, Veneto, Trentino). Przedstawię też, tylko część plaż, które moim zdaniem są godne Twojej uwagi i przede wszystkim odkryte przeze mnie. Poza wymienionymi w tym tekście jest ich dużo więcej, a łatwo odnajdziesz je też na mapach wpisując: spiaggia i nazwę miasteczka gdzie planujesz spędzić wakacje.

Mam nadzieję, zainteresować Ciebie poniższym tekstem i pokazać jak różnią się od siebie poszczególne regiony i plaże nad Jeziorem Garda. Ciekawą opcją jest praktykowanie jogi nad Jeziorem Garda. Jeśli interesuje Ciebie ten temat, zapraszam na zajęcia do naszej koleżanki Agaty Rożeńskiej, szczegóły znajdziesz pod tym linkiem.

Wskazówki

Jakie plaże nad Jeziorem Garda

plaże nad Jeziorem Garda to kamyczki, większe mniejsze, żwir lub w bardzo krótkim odcinku piasek żwirowy.

Temperatura wody Jezioro Garda

różnica temperatury wody między poszczególnymi regionami może wynosić kilka stopni,

Jakie dno Jezioro Garda

każdy region, ma zróżnicowane dno i wejście do wody -ważna informacja, szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi.

Co zabrać na plażę nad Jeziorem Garda

planując plażowanie, pamiętaj o butach do kąpieli. Kupisz je również na miejscu.
spakuj koniecznie maskę do nurkowania, woda jest krystalicznie czysta.

Opinia plaże nad Jeziorem Garda

uważaj, plaże nad Jeziorem Garda uzależniają.

Noclegi nad Jeziorem Garda – sprawdź nasze propozycje!

Plaże nad Jeziorem Garda /źródło
Przyjazne rodzinom

Zacznę od tego punktu, ponieważ to najczęściej rodziny z małymi dziećmi pytają o ten temat. Jak wspomniałem wcześniej, jest to też najbliższy nam obszar bo sami od lat wybieramy głównie takie miejsca.

Zwróć uwagę na południowy region Jeziora Garda. To przede wszystkim: najcieplejsza woda, łagodne wejście, w większości blisko umiejscowione parkingi, liczne wypożyczalnie rowerków wodnych i innych atrakcji. Minusem w wysokim sezonie, a szczególnie pod koniec, że pod wodą może pojawić się na kamieniach zielony meszek. Spowodowane jest to wyższą temperaturą wody- dużo cieplejszą, niż na północy regionu. Zachodzący proces, będzie więc naturalnym zjawiskiem w słodkiej.

Dodatkowo, szczególnie po burzy zdarza się, że w regionach Lazise, Peschiera del Garda, Desenzano brzeg jeziora pokryty jest resztkami drzew, kory, traw. Niesione z prądem z północy.

Minusem i plusem tych miejsca jest też ukształtowanie terenu. Na plus, na pewno fakt, że wszędzie bez problemu dojedziemy z wózkiem -jest po prostu płasko, natomiast minus to brak pięknych pocztówkowych widoków gór dookoła jeziora. Te widać przy dobrej pogodzie i przejrzystości powietrza.

Warto dodać, że północna część Jeziora Garda w szczególności popularna Riva del Garda ma pięknie położone plaże, trawę, palmy. A region otoczony jest pięknymi górami, natomiast woda nawet w szczycie sezonu jest po prostu zimna. Dno natomiast bardzo szybko opada i dosłownie z każdym krokiem jesteśmy kilkadziesiąt centymetrów głębiej. To jak wejście po schodach do wody z tą różnicą, że po kilku krokach dno po prostu opada kilkadziesiąt metrów w dół.

Pamiętaj też, że wschodnie wybrzeże przez ukształtowanie terenu ma do zaoferowania dużo więcej plaż, niż zachodnie. Jak otworzysz popularną mapę google, i zmienisz widok na teren zauważysz, że zachodnie wybrzeże, w zdecydowanej większości to wręcz wchodzące skały do wody. Dlatego tam, fizycznie jest dużo mniej miejsca na plażowanie.

Co nie oznacza, że tamten region jest mniej popularny. Bo np, częściej wybierają go pasjonaci sportów wodnych, jak kitesurfing czy windsurfing,

Bez dzieci

Gdybym miał wybierać plaże czy region bez małych dzieci, wybrałbym północny region lub odpowiednio wschodni i zachodni. Jak widzisz wybór jest duży, a regiony różnią się kilkoma rzeczami. I tak, w dużym skrócie:

  • wybierając zachodnie wybrzeże pamiętaj, że plaże są wąskie i długie. Często też trudniej się do nich dostać z najbliższego parkingu. Natomiast widoki i prywatność często rekompensuje te minusy. Innym minusem tej strony jeziora, jest że słońce świeci tu krócej niż np na wschodnie wybrzeże. Często od Salo w górę do Riva del Garda słońce zachodzi już w godzinach popołudniowych, nawet po 16tej jest już cień.
  • wybierając wschodnie wybrzeże natkniesz się na liczne kempingi, przez co ilość turystów jest zdecydowanie większa. Podobnie jak po drugiej stronie jeziora, plaże są wąskie i długie z oddalonym lub małym parkingiem. Dlatego to dobre miejsca by np dojechać do nich skuterem lub rowerem. Słońce po tej stronie jeziora świeci dużo dłużej, dodatkowo wieczorami doświadczysz przyjemnych zachodów po drugiej stronie za górami.
  • wybierając północną część Jeziora Garda tj Riva del Garda trafisz na często bardzo popularne miejsca, które dla osób szukających prywatności i spokoju nie koniecznie będą też dobrym wyborem.

Zostańmy zatem na północy i krok po kroku, przejedźmy jezioro dookoła w kilku zdaniach opisując plaże.

Wypożyczalnia sprzętu nad Jeziorem Garda – uzupełnij sprzęt na urlopie.

Trentino, plaże nad Jeziorem Garda

Plaże w RIva del Garda, Jezioro Garda
Plaże w Riva del Garda,

Pozostańmy zatem w północnym regionie Jeziora Garda. Trentino, bo tak nazywa się region dwóch głównych miasteczek – Torbole i wcześniej wspomniana Riva del Garda. Autonomiczny niemieckojęzyczny region, dla jednych może okazać się idealnym wakacyjnym kierunkiem we Włoszech. Dla innych, może być po prostu za mało Włoch we Włoszech. Więcej o wyborze regionów pisałem w osobnym tekście – Jezioro Garda jaki region wybrać?

Plaże w Riva del Garda, przez popularność tego miejsca i dość mały teren około 5km wybrzeża. (dla porównania na południu ponad 15km). Dodatkowo liczne szkółki windsurfingu, jachtowe, powodują, że miejsca do plażowania jest jeszcze mniej. Oczywiście są osoby, które pomimo to wybiorą ten region ze względu na pocztówkowe widoki. To prawda, nas też to urzeka i zdarza się, że sami czasem wybieramy te miejsca.

Najpopularniejszą plażą jest Spiaggia Libera, z dostępem w 4 minuty z dużego parkingu. 10 euro opłata za cały dzień, 2 euro/godzina. Tak naprawdę, zaraz obok jest kolejna oznaczona na mapie Sabbioni Beach. Obydwie i każda następna na wschód – w kierunku Torbole to podobne miejsca. Czyli ładnie przycięta trawa, palmy, góry i strome wejście do zimnej wody. Jeśli więc szukamy miejsca by nacieszyć oko, czy wejść do wody konkretnie schłodzić rozgrzane słońcem ciało to jest ciekawy wybór. Dzieci warto mieć pod nadzorem, bo dno w wodzie opada bardzo szybko.

Plaża w Torbole

Wciąż jesteśmy na północy Jeziora Garda, Torbole to sąsiednie miasteczko z Riva del Garda. Granicą jest szczyt góry z daleka przypominający kosmiczny pojazd, który wieki temu wbił się w ziemię. I jedną z 25 rzek zasilających Jezioro Garda – rzeka Sarca. Spacerując z Riva del Garda do Torbole doświadczymy bardzo ładnie położonych miejsc. Przejścia, trasy rowerowej położonej nad samym Jeziorem Garda nazwanym Passeggiata lungolago Riva – Torbole. Będąc w jednym z miasteczek warto przejść się tym odcinkiem i wybrać swoje miejsce do plażowania.

Plaża w Torbole, nad Jeziorem Garda

Dla zmotoryzowanych Torbole, jest trochę mniej przyjazne plażowo. Ilość parkingów jest dużo mniejsza, niż w Riva del Garda, ale na tym minusy tego miejsca się kończą.

Plaża jest szersza, niż w Riva del Garda. Trochę mniej popularna przez co mamy dla siebie więcej miejsca, a wejście do wody łagodniejsze. Dodatkowo już od sierpnia po godzinie 16tej wciąż nasłoneczniona, niestety co jest plusem w Riva del Garda, jest jej minusem. Ponieważ otaczające ją blisko góry, zwyczajnie zaraz po 16tej powodują cień i zabierają nam słońce. Kilka kilometrów oddalone Torbole, powoduje że słońce dociera na plażę do późnych godzin popołudniowych.

Noclegi nad Jeziorem Garda – sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszą nieruchomość z polską opieką na miejscu.

Samochodem we Włoszech

Najczęściej wybieranym środkiem transportu na wakacjach jest samochód. To dobre rozwiązanie dla rodzin i grup, natomiast ruch na włoskich ulicach może trochę się różnić. Zwyczaje, charakter podróży. Sprawdź nasze porady i wskazówki, na co zwrócić uwagę tankując auto, planując podróż. Gdzie parkować i jak najlepiej opłacić za parking. Samochodem we Włoszech, co czeka mnie na miejscu?

Zapraszam też, do zapoznania się z opcją wynajmu samochodu. Współpracujemy z polskimi wypożyczalniami, oferującymi swoje auta właśnie w regionie Jeziora Garda. Nie wymagamy karty kredytowej, bardzo dobre ceny. Możliwość podstawienia samochodu w dowolne miejsce. Zapytaj o szczegóły!

Veneto, plaże

Naszą podróż plażami kontynuuję zgodnie z ruchem wskazówek zegara, i takim sposobem przemieszczamy się w kierunku Malcesine. Region ten przez rozciągnięcie terenu podzielę na północny i południowy od Malcesine.

Plaże w okolicy Malcesine nad Jeziorem Garda /źródło
Plaża na północ od Malcesine

Jadąc od północy, pierwszą niewielką i mało popularną plażą jest Spiaggia Baitone. Dojazd do niej to albo rower, skuter, albo dużo szczęścia na małym parkingu zaraz przed lub po wyjeździe z tunelu. Plaża położona jest poniżej drogi, więc nawet jej nie widać.

Plaża Navene, nazwę zawdzięcza od nazwy miejscowości w której się znajduje. Położona zaraz za przystanią jachtową Fraglia Vela Malcesine, 4 km na północ od Malcesine. Bezpłatna kamykowa plaża, z wielofunkcyjnym boiskiem dla dzieci i pływającą tratwą. Plaża ciągnie się, aż do Loc. Baitone, w pobliżu znajdują się bary, pizzerie i restauracje. Niedaleko przystanku autobusowego Navene znajduje się mały parking. To bardzo ładnie położona plaża z pięknym widokiem na drugą stronę Jeziora Garda. Jej małe zatoczki i długość powodują dużo prywatności. Minusem tego miejsca jest bliskość głównej drogi Gardesana – czyli głównej trasy łączącej północ z południem. W sezonie ruch na trasie jest bardzo duży.

Plaża Campagnola znajduje się w miejscowości o tej samej nazwie, 3 km na północ od Malcesine. Jak większość w regionie jest darmowa plaża i kamienista, jedna z największych, z pływającą tratwą. Latem staje się prawdziwą sceną dla dzieci i dorosłych skaczących do głębszej już wody. Kilka kroków od plaży, liczne bary, pizzerie i restauracje. Przy Via Navene Vecchia w Campagnola znajduje się również parking.

Plaża w Malcesine

Plaża Paina znajduje się na północ od zamku Malcesine i oddalona o 100 metrów od centrum miastaJest to bezpłatna plaża kamienista, z pływającą tratwą, ale nie tylko to. Na plaży Paina można świetnie bawić się na boiskach do siatkówki plażowej, skateparku i boisku wielofunkcyjnym To dobry pomysł dla dzieci i młodzieży. W sezonie obsługiwana przez ratownika, bezpieczna plaża dla rodzin. Plaża ciągnie się, aż do Rettilineo, gdzie cumują promy. Wzdłuż plaży znajdziesz zarówno bary, jak i restauracje, kąpielisko z płatnym wejściem oraz wypożyczalnię leżaków. W pobliżu boisk znajduje się również duży jak na ten region płatny parking.

Plaża na południe od Malcesine

Cassone to mała wioska położona 5 km na południe od Malcesine. Plaża w Cassone znajduje się zarówno na południu, jak i północy wioski. Bezpłatna kamienista plaża, z pływającą tratwą. W pobliżu plaży znajdują się bary, pizzerie, restauracje i kiosk. W centrum Cassone, w pobliżu przystanku autobusowego, można spokojnie zaparkować samochód na parkingu. To jedna z wielu plaż z bardzo czystą wodą w całym regionie Malcesine. 

Prawie wszystkie plaże w regionie Malcesine są łatwo dostępne i blisko barów i restauracji, parkingów. Dlatego można szukając swojego kierunku można wybrać każdego dnia trochę inną. Rodziny znajdują wyposażone w atrakcje i place zabaw, czy pływające tratwy plaże, na których dzieci mogą bawić się całkowicie bezpiecznie. Większość plaż zabezpieczona jest w ratowników. Dno łagodniej opada, niż w Riva del Garda. Choć w zależności od miejsca również tutaj po kilku metrach po prostu znika spod stóp.

Noclegi nad Jeziorem Garda – poznaj ponad 200 ofert w całym regionie

Plaże nad Jeziorem Garda /źródło
Plaże w Brenzone

Ze względu na ukształtowanie wybrzeża, plaże w Brenzone są nieliczne i znajdują się na terenach skalistych. Jak większość to kamienisto żwirowe plaże z bardzo czystą wodą.

Plaża Castelletto di Brenzone to niewielka żwirowa plaża. Można tu dotrzeć od południowego wejścia do miejscowości o tej samej nazwie niedaleko miasta. Plaża jest bezpłatna, ale parking jest dość daleko. Nie ma zacienionych miejsc, dlatego rodzinom z dziećmi zalecam zabranie ze sobą parasola, czapek i kremów przeciwsłonecznych. W pobliżu znajduje się bar i restauracja, a także szkoła windsurfingu. W Castelletto znajduje się również inna plaża, do której można dotrzeć od północnego wejścia. Jest średniej wielkości, żwirowo-kamienista, również bezpłatna.

Plaża Lavesino Brenzone. Bardzo wąska plaża żwirowa, bezpłatna, nadająca się do pływania. Woda jest krystalicznie czysta i przejrzysta, piękne widoki na góry po przeciwnej stronie Jeziora garda. Plażą jest nie wyposażona, więc polecam zabrać ze sobą leżak lub wygodną matę. W pobliżu bary i restauracje. Blisko główna droga, dlatego może być głośno. Za plażą Lavesino, kontynuując w kierunku Assenzy, znajdziesz plażę Acquafresca. Tutaj latem organizowane są imprezy na plaży.

Sprawdź ofertę wypożyczalni sprzętu nad Jeziorem Garda, rowery, skutery, motorówki.

Noclegi nad Jeziorem Garda u polaków.
Noclegi nad Jeziorem Garda
Plaże w Torri del Benaco

Plaża Lido Bagni Brancolino znajduje się pomiędzy miejscowością Garda i Torri del Benaco, około 1 km za Punta San VigilioJest płatna, żwirowa z płytką wodą. Oferuje bar i parking. Nieliczne zacienione obszary. Dobre miejsce, dla osób szukających pięknych widoków, zabezpieczonej plaży z płytką i łagodnie opadającą wodą. Kilkaset metrów dalej na południe znajdziesz też bezpłatną plażę

Baia delle Sirene, znana też jako Punta San Vigilio. Zatrzymamy się tutaj na chwilę. Ponieważ miejsce to może zainteresować wiele osób, szczególnie szukających kompletu usług w jednym miejscu. Określana jako jedna z najbardziej magicznych i spektakularnych miejsc całym Jeziorze Garda. To cały park z płatnym wejściem i parkingiem. Położony pomiędzy Torri del Benaco i miasteczkiem Garda. Wysoko oceniany przez turystów i lokalne osoby. Plaża Baia delle Sirene  jest płatna, a bilet wstępu obejmuje również parking, wypożyczenie leżaków, parasoli. Usługi: prysznice, toalety, mini klub dla dzieci, kącik zabaw, bar, restauracja. Jak widzisz to cały kompleks pozwalający komfortowo spędzić cały dzień.

Park Baia delle Sirene otacza zatokę nad Jeziorem Garda w czarującym, naturalnym otoczeniu, jakby był basenem. Oferuje dorosłym i dzieciom przyjemność nurkowania w krystalicznie czystych wodach zatoki. W cieniu drzew oliwnych można podziwiać góry po drugiej stronie i zachody słońca nad Jeziorem Garda.

Plaże nad Jeziorem Garda, Punta San Vigilio /źródło
Plaża w miasteczku Garda,

Plaża La Cavalla – Garda, położona kilka metrów od centrum miasteczka Garda. Idąc wzdłuż deptaku łączącego Garda z Bardolino. Jest dogodna dla rodzin z dziećmi. Plaża jest bezpłatna i oferuje bary i restauracje, a także leżaki do wynajęcia. Na tym odcinku jeziora woda jest szczególnie przejrzysta. Cavalla jest jedną z najbardziej ruchliwych plaż w okolicy. Duży płatny parking dostępny kilka metrów dalej. W sezonie tętni życiem młodych osób, muzyka i DJ w pobliskich barach.

Zjeżdżając dalej na południe Jeziora Garda doświadczymy podobnego standardu plaż. Są to długie odcinki szerszych lub węższych plaż. W zdecydowanej większości to ciągle kamieniste plaże z łagodnym już wejściem do wody. To też region wielu kempingów i całej infrastruktury z tym związanej. Licznych wypożyczalni sprzętu, barów, restauracji. Na uwagę tutaj zasługuje:

Plaża w Bardolino, Lazise, Pacengo

Mirabello, prywatna płatna plaża położona na południe od historycznego centrum Bardolino. Wyposażony w parasole i leżaki, oferuje, bar i restaurację. Żwirowa plaża, kilka połaci trawnika. Natychmiast głęboka woda bez brzegu. Płatny parking w pobliżu, niezbyt duży. Dobry wybór dla osób bez dzieci szukających przyjemnej atmosfery muzyki baru i bliskości wody.

Piaszczysta plaża nad Jeziorem Garda

Plaża La Guglia – Pacengo. Bezpłatna plaża położona w pobliżu portu w miejscowości Pacengo, do której można łatwo dojechać zarówno z Peschiera, jak i Lazise. Plaża jest piaszczysta, w pobliżu znajdują się bary i restauracje. Jeśli pójdziesz dalej brzegiem jeziora w kierunku Lazise, ​​przed centrum znajdziesz piaszczyste plaże kempingów, bezpłatne nawet dla tych, którzy tam nie przebywają. Sprawdź naszą ofertę noclegów w miasteczku Pacengo mamy tutaj przyjemne apartamenty położone 200 metrów od plaży.

Plaża w Peschiera del Garda,
plaża dla psów nad Jeziorem Garda

To plaża, która z pewnością zainteresuje miłośników czworonogów. Plaża dla psów Braccobaldo Bau Beach. Otwarta w maju 2011 roku jako jedna z pierwszych plaż dla psów we Włoszech, oferuje wszystko, czego potrzeba do pobytu psów na plaży i ich towarzyszy. Bau Beach jest otwarta codziennie w okresie letnim, zazwyczaj od 9.30 do 18.30. Na kamienistej plaży znajduje się około 30 parasoli, dla maksymalnie 60 osób, ale na Bau Beach w Peschiera nie ma limitu dla psów. Jest całkowicie ogrodzony i posiada 3 bezpośrednie wejścia do jeziora. 

Plaża dla psów nad Jeziorem Garda /źródło

Plaża Braccobaldo Bau umożliwia wypożyczenie leżaków, parasoli. Psy otrzymują bezpłatne łóżko i zestaw powitalny z miską, pokrowcem, torbami i wieszakiem na telefon komórkowy.
Dostępne są prysznice i ogrodzone tereny dla potrzeb. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą kaganiec, ponieważ w niektórych przypadkach jest to wymagane. Plaża Braccobaldo Bau w Peschiera del Garda to idealne miejsce na spędzenie miłych godzin w towarzystwie swojego psa, mogąc znaleźć wygodne miejsce nawet dla właścicieli. W pobliżu bar, toalety, płatny parking.
Możliwa jest również kąpiel z psem w wodach jeziora. Na plaży zawsze jest dostępny wykwalifikowany personel.

Atrakcje nad Jeziorem Garda – wycieczki, rowery, góry, wspinaczka, polscy przewodnicy

Lombardia, plaże nad Jeziorem Garda

Wjeżdżamy do Lombardii i od razu zabieramy Was na naszą ulubioną plażę Lugana.

Sirmione i okolice, plaże

Lugana Beach, bardzo przyjemna i spokojna plaża. Porośnięta trawnikiem, drzewa dające cień. Niedaleko rewelacyjna pizza i restauracja SILK na ewentualny obiad. Możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego, rowerki, Sup. Bardzo blisko bezpłatny parking. Łagodne wejście do wody, a co ważne po kilku krokach znikają kamienie i robi się piasek. Dobre miejsce na spacer brzegiem jeziora -zorganizowana promenadą w każdą stronę. Sprawdza się jeśli dziecko np potrzebuje spaceru, czy przejazdu rowerkiem, hulajnogą. Toalety i prysznice przy restauracji to dopełnienie tego miejsca. Dla bardziej wymagających, możliwość wynajęcia leżaków i parasoli.

Plaże nad Jeziorem Garda, Sirmione /źródło

Jamaica Beach przez wielu określana najpięknieszym miejscem i plażą nad Jeziorem Garda, doczekała się nawet własnej strony internetowej, którą poznasz pod tym linkiem. Plaża rzeczywiście warta jest uwagi. Położona jest na samym końcu półwyspu Sirmione, przez co widoki dookoła wyjątkowe. Dopełnieniem tego miejsca jest też podłoże, bo nie ma tutaj wrzechobecnych małych kamyczków czy żwiru, a są duże płaskie kamienie, które powodują łagodne. Pomimo wszystkich zalet tego miejsca, przez wiele lat plażowaliśmy tutaj może dwa razy i zawsze poza wysokim sezonem. Jej popularność przyciąga bardzo dużo gości, dlatego w wysokim sezonie jest po prostu mało miejsca. Innym minusem tego miejsca jest położenie od parkingu. Dojście tam z dziećmi i ze wszystkimi rzeczami potrzebnymi dla takich wypraw osobiście było super wyzwaniem. Utrudnieniem jest też fakt, że nie można tam nawet dojechać rowerami, a odległość od parkingu na plażę to około 2 km – o ile zaparkujemy blisko zamku w Sirmione.

Poznaj naszą ofertę noclegów i atrakcji w okolicy Desenzano del Garda

Desenzano del Garda, plaże

Spiaggia di Oro to kolejne z najczęściej wybieranych przez nas miejsc. Plaża w Rivoltella to głównie małe kamyki, ale podobnie jak jej sąsiadka w Lugana ma również długie łagodne wejście do wody. Zaletą jest też bliski parking – w tym przypadku już płatny. Pobliska gastronomia i możliwość wypożyczenia leżaka i parasola. Dla osób szukających aktywności, w pobliżu jest też boisko do gry w siatkówkę i mały park. Inną zaletą tego miejsca dla dojeżdżających jest dyskont PENNY, w którym po całym dniu można zrobić szybkie zakupy.

Dla osób szukających czegoś więcej niż tylko plaża, to właśnie tutaj odkryjecie to zdecydowanie. Fam, bo tak się nazywa to miejsce, które żyje przez cały dzień. Duża restauracja z tarasem na lunche i kolacje z widokiem na jezioro, relaksujący Beach Club otoczony zielenią oraz American Bar z wyszukanymi koktajlami na aperitify i kolację. Jak piszą sami o sobie, Fam to nie tylko oaza dobrego samopoczucia, to prawdziwy styl życia.

Spiaggia „Desenzanino” przenosimy się już na drugą stronę miasta, i bezpłatną plażę Desanzanino. Jak wszystkie na południu, ta również ma łągodne długie wejście do wody. Odwiedzamy ją najczęściej zimą i po sezonie. Jeśli mieszkasz w Desenzano lub okolicy, to dobry punkt na spędzenie dnia. Dookoła kilka płatnych parkingów, na miejscu możliwość wypożyczenia leżaka i parasoli. Obok dostępny bar, lody, przekąski, prysznice, bezpłatne toalety. Możliwość zjedzenia bardzo dobrego obiadu w Ristorante Pizzeria Desenzanino dosłownie trzy kroki obok.

Plaże nad Jeziorem Garda
Padenghe sul Garda, plaże

O Padenghe sul Garda moglibyśmy długo, to bliskie naszemu sercu miejsce i godny polecenia kierunek. Odkryj prywatne apartamenty prowadzone przez Panią Ulę. To właśnie też tutaj najczęściej kierujemy się wybierając czas nad jeziorem. Lido di Padenghe sul Garda, to długa promenada wzdłuż jeziora, gastronomie, lodziarnie, przez długi i mniej popularny odcinek naprawdę mało turystów na plaży. Padenghe to też miasteczko, rzadko wybierane przez turystów, dlatego większość osób to lokalsi.

Plaże w okolicy, ciągną się kilometrami na północ, to jak w tym regionie kamyczki, małe zatoczki. Dużo drzew i cienia, odcinkami możliwość wypożyczenia leżaków i parasoli. Przez swoje położenie nad Jeziorem Garda jest przepływowe, dlatego nie zbierają się tutaj różne brudy jak bywa czasem np. w Desenzano czy Lugana, Peschiera del Garda. Woda tutaj przez większość czasu jest bardzo czysta i ciepła, ma łagodne kamieniste wejście. Wieczorami w sezonie na plaży odbywają się imprezy, DJ, a po całym dniu szczerze polecam restaurację Ketty.

Manerba del Garda, piaszczyste plaże nad Jeziorem Garda

Baia Bianca w Manerba del Garda to plaża, która warta jest uwagi. Znajdziesz tu biały piasek i dużą zieloną przestrzeń. Jak mówi właściciel, piasek na prywatnej plaży pochodzi z dziewiczych plaż Karaibów – ile w tym? sprawdź! Wypożyczalnia leżaków i parasoli, bar i restauracja na lunch i kolację. Znana plaża lubiana przez dzieci z muzyką i sezonowymi animacjami.  Baia Bianca to nie tylko plaża, ale także miejsce wieczornych spotkań, otwarta od 9 rano do 2 w nocy, wieczorami DJ. Biała Zatoka oferuje możliwość wypożyczenia leżaków w cenie 7 euro każdy z parasolem na cały dzień i obsługę przy leżaku.

Baia del Vento położona w miasteczku San Felice del Benaco. Ta plaża jest jedną z najbardziej znanych płatnych plaż nad Jeziorem Garda przez swoją strategiczną lokalizacją. Można stąd podziwiać Monte Baldo, wcześniej wspomnianą Punta San Vigilio, największą wyspę Garda. Na obu końcach plaży znajdują się Punta del Corno i Punta di San Fermo. Baia del Vento, to tylko odcinek dłuższej popularnej bezpłatnej plaży. Mieszkając w okolicy na pewno warto odsiedzieć te miejsca. Przyjeżdżając samochodem, możesz zaparkować tutaj

Piaszczysta plaża nad Jeziorem Garda – Baia Bianca
Salo, plaża

Salo, to największa zatoka nad Jeziorem Garda, położone tutaj plaże cechuje spokojniejsza woda i w odróżnieniu od innych południowych miasteczek widać tutaj drugi brzeg, zatoki, bo jezioro rozciąga się dużo dalej. Spiaggia Salò, nieśpiesznie pływające małe łódki, kolorowa zatoka otoczona górkami. Nie jest to raczej miejsca do którego warto przyjechać specjalnie, chociaż miejsce warte jest odwiedzenia. Położenie miasta, oddalone parkingi, duży ruch nie zachęcają. Ale zdecydowanie dobrze jest tutaj przyjść na plażowanie mieszkając w okolicy. Poznaj nasz położony nad samą wodą apartament, z którego słychać szum wody.

Toscolano, plaże

Wśród plaż Toscolano Maderno z pewnością idealnym miejscem jest Riva Granda otoczona zielenią i białymi kamykami. Bezpłatny parking, publiczny, pływanie z widokiem na stary port Toscolano i jego gaje cytrynowe. Za nią restauracja z panoramicznym tarasem z widokiem na Jezioro Garda otwarta przez cały rok, specjały mięsne i rybne, doskonałe wina. 

Plaża Lido degli Ulivi z bezpłatnym parkingiem, bardzo spokojna i regenerująca, znajduje się przy Viale Marconi. Plaża żwirowa, wypożyczalnia leżaków, parasole, przechowalnia i miejsce dla kamperów.

Gargnano plaże

Spiaggia Giallo Limone, Znana jako Beach Bar Giallo Limone, jest to plaża odpowiednia dla tych, którzy szukają  takiej tętniącej życiem. Nawet do późnych godzin nocnych możesz dotrzeć do Lido dei Limoni. Bezpłatna żwirowa plaża i krystalicznie czysta woda. Bardzo popularny wśród młodych ludzi, znany jest jako bar na aperitify oraz z serią wieczorów muzycznych. W pobliżu plaży znajdują się wypożyczalnie parasoli, leżaków i leżaków oraz pobliski parking. Ponadto, jeśli uprawiasz sport wodne na plaży Giallo Limone znajduje się wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, kajaków.

Limone sul Garda, plaże

Najlepsze  plaże w Limone  znajdują się w pobliżu wioski i oferują różne usługi, aby jak najlepiej wykorzystać wybrzeże Gardy.

Plaża w Limone sul Garda nad Jeziorem Garda

Spiaggia Cola, Ta żwirowa bezpłatna plaża znajduje się w pobliżu historycznego centrum, oferuje toalety, miejsce na piknik  i kiosk z przekąskami. Jest to bardzo popularna plaża, latem oblegana przez turystów z okolic. Na miejscu istnieje możliwość wynajmują leżaków. W pobliżu znajduje się również płatny parking oraz wypożyczalnia rowerów wodnych. Dla tych, którzy chcą wynająć łódkę na jeziorze Garda, tutaj na plaży Cola można wypłynąć w żagle i podziwiać panoramę górnej części Jeziora Garda.

Spiaggia Foce del Torrente San Giovanni, darmowe plaża, boisko do siatkówki plażowej i szkołę surfingu. Charakterystyczne dla tej plaży to strumień, który wpada do Gardy. Dla chętnych istnieje również możliwość wypożyczenia leżaków i rowerów wodnych. Są też ławki, z których można podziwiać widok. Gaje cytrusowe w okolicy dodają przyjemny mikroklimat. Idealne miejsce jako plażowanie w Limone. Plaża wyposażona w sanitariaty oraz z pobliskim parkingiem.

Legenda głosi, że nad Jeziorem Garda żyją syreny. To niepowtarzalne zdjęcie dające temu dowód, nie publikuj go nigdzie – niech zostanie ono tajemnicą.
Jezioro Garda, atrakcje i wycieczki

Przy okazji Twojej uwagi, chciałbym zaprosić Was do wielu atrakcji, które przygotowaliśmy w regionie. Jedną z najpopularniejszych rozwiązań, które Wam oferujemy to wycieczka na Monte Baldo, zwiedzanie Werony z przewodnikiem, rejs motorówką po Jeziorze Garda, degustacja win i produktów lokalnych, wycieczki rowerowe i wiele więcej.

Jedną z atrakcji, która od początku jest naszym konikiem i wdrożyła nas w świat tego regionu było kolarstwo i rowery. To od rowerów i na rowerach zaczynaliśmy, całą naszą rodziną. Możesz przeczytać o tym w wielu publikowanych przez nas treściach. Dziś dzielimy się z Wami większością popularnych aktywności, które można realizować w naszym regionie. Wybierz kategorię poniżej w której wyświetlą się konkretne propozycje. W tym miejscu wygodnie zamówisz daną atrakcję 

Zapraszamy do naszego świata!

Noclegi nad Jeziorem Garda, znajdź swoje miejsce:

Sprawdzamy i weryfikujemy. Chłodne algorytmy wyszukiwarek uzupełniamy sercem i doświadczeniem. Jesteśmy ludźmi i Waszą ofertę szykujemy osobiście. Mieszkamy w regionie wielu lat i wiemy co zaproponować Wam jeśli przyjeżdżacie z rodziną, albo bez. Na rower, lub w góry, a może na szalony weekend. Wiemy jak różny jest region, dlatego wybieramy najbardziej optymalny do potrzeb na Waszym urlopie. Jeśli masz pytania, szukasz noclegu, wsparcia, napisz do nas.

To byłoby na tyle jeśli chodzi o plaże i polecane przez nas miejsca nad Jeziorem Garda. Jeśli uważasz, że artykuł komuś się przyda udostępnij go, oznacz nas w swoich profilach społecznościowych. Będzie nam bardzo miło jak zostawisz po sobie komentarz. Planując wakacje nad Jeziorem Garda odkryj inne artykuły na naszym blogu www.jeziorogarda.info

Noclegi nad Jeziorem Garda – znajdź na mapie

Booking.com

2 Comments

  1. Bardzo przydatne informacje! 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *