Transport z lotniska Bergamo jezioro Garda, Transfer z lotniska.

Transfer z lotniska Bergamo. Jak szybko dojechać z lotniska nad Jezioro Garda. Czym dojechać z lotniska nad jezioro Garda.
Przemieszczanie się podczas urlopu to jedna z kluczowych czynności. Jest to o tyle ważne, że sprawna organizacja pozwala zaoszczędzić dużo czasu i stresu.

Transfer z lotniska w Bergamo nad Jezioro Garda i transport w regionie.
Jak to widzimy?

Przemieszczanie się w podczas zwykłego dnia, jako dojazd na wycieczkę lub powrót z niej o każdej porze. Nawet w nocy czy o świcie, to nie jest problem.

Transfer z lotniska Bergamo Jezioro Garda

Transport z lotniska Bergamo. Jak dojechać z lotniska Bergamo nad Jezioro Garda

Opcja autobus.

Przylatując na lotnisko bergamo, zastanawiasz się pewnie jak dojechać pod adres swojego noclegu lub zaplanowanej atrakcji.

Można naturalnie korzystać z wielu form – między innymi to transport publiczny.

Najprostszym i w miarę wygodnym rozwiązaniem jest autobus. Odjeżdżają prawie z pod samych drzwi wyjściowych na lotnisku Bergamo. Przykładem takiego połączenia są przewoźnika Flixbus. Koszt biletu zależy od terminu zakupu. Im wcześniej kupisz bilet tym jest taniej.

Ceny wahają się w granicach od 8 – 25 euro /osoba.
Czas podróży autobusem do Peschiera del Garda to około 1:30 – 1:40 godziny. Następnie przesiadka i podróż dalej. Podróż może wydłużyć się nawet do 3 i więcej godzin.

Dojazd w południowy region jeziora Garda

Podróżując FlixBus, wybierając południowy region Jeziora Garda, wybierz jako przystanek docelowy miejscowość Peschiera del Garda. Ceny wahają się w granicach od 8 – 25 euro /osoba.

Stąd, jeśli będziesz potrzebować dojechać dalej z pewnością potrzebne będą przesiadki. Połączenia wyszukiwać najlepiej za pomocą aplikacji map Google.

Wybierając jako trasę komunikację publiczną. Aplikacja dość sprawnie wyznacza trasy, wyszukuje połączenia. Zaprowadzi na przystanek.

Komunikacja publiczna we Włoszech to koszt od 2-5 euro za przejazd /osoba

Dojazd w północny region jeziora Garda

Analogicznie ma się do tego region północny. Tutaj z pewnością podróż będzie trwała dużo dłużej.

W tym przypadku wybierz miejscowość Rovereto jako miasto docelowe (Ceny wahają się w granicach od 8 – 25 euro /osoba) a stamtąd przesiadki do Riva del Garda, Torbole, Arco i okolicę.

Połączenia przesiadek i dalszej podróży zaplanuj podobnie jak w przypadku południa korzystając z map Google. Wybierając jako trasę komunikację publiczną. Aplikacje dość sprawnie wyznacza trasy, wyszukuje połączenia. Zaprowadzi na przystanek.

Komunikacja publiczna we Włoszech to koszt od 2-5 euro za przejazd /osoba

Jak dojechać z lotniska w Bergamo nad Jezioro Garda.

Opcja pociąg.


O ile autobusy odjeżdżają trzy, cztery razy w ciągu dnia (szczegółowy rozkład znajdziesz tutaj) to opcja połączeń kolejowych ma dużo więcej godzin odjazdów – rozkład tutaj.

Tutaj lekkim utrudnieniem może być dotarcie do jednej ze stacji kolejowych w Mediolanie lub Bergamo i stąd wybrać jako cel Desenzano del Garda lub Peschiera. To jedyne miejscowości nad jeziorem Garda gdzie zatrzymuje się pociąg.

W 2023 i prawdopodobnie w 2024 utrudnieniem dla połączenia pociągami jest dodatkowa przesiadka w Rovato. Dotyczy to większości połączeń na trasie jezioro Garda – Bergamo. Spowodowane jest to remontem i budową nowej szybkiej linii kolejowej łączącej wschód i zachód, północnych Włoch.

Podróż pociągiem z dworca w Bergamo do Desenzano del Garda zajmuje około 1:30 do 2 godzin, w zależności od rodzaju połączenia i czasu przesiadki. Koszt biletu waha się pomiędzy 7-25 euro /osoba.

Przesiadki te zdecydowanie wydłużają czas dotarcia do celu. Pamiętaj też, że jezioro Garda to trzy administracyjne regiony. Dlatego, żeby dojechać z Peschiera (region Veneto) do Padenghe lub Salo (region Lombardia) pomimo niewielkiej odległości będzie czekać na Ciebie pewnie 1-2 przesiadki. Koszt przejazdu dalej uzależniony jest oczywiście od miejsca docelowego.

Cena biletów może wahać się w przedziale od 2-10 euro /osoba.
Łącznie za taki przejazd z lotniska do miejsca docelowego (pociąg, autobus, przesiadki) może dać kwotę około 20 – 30 euro i więcej za osobę.

Obydwa warianty (pociąg i autobus) są na pewno dobrą opcją jeśli podróżujesz w dwie lub trzy osoby. Oraz jeśli przesiadki i czas dojazdu nie stanowi wielkiego problemu. I jeśli Twój / Wasz samolot ląduje w ciągu dnia. Ponieważ komunikacja lokalnie w zasadzie przestaje jeździć po godzinie 18:00. Pamiętaj o tym planując podróż.

Jeśli osób jest więcej, nawet dwie dorosłe i dzieci, to sumowanie kosztów cen biletów * ilość osób, to pewnością okaże się całkiem dużą wartością. Ponadto jak policzysz ilość czasu potrzebnego na wszystkie przesiadki, może okazać się, że podróż będzie trwać 3-5 godzin!

Dlatego warto rozważyć i skalkulować prywatny transfer.

Transfer nad Jezioro Garda

Transfer i transport nad Jeziorem Garda

To naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie przy grupie już od 3 osób, lub rodzinie może okazać się nawet tańsze, niż wybór komunikacji publicznej, a z pewnością szybsze. Dodatkowo:

  • Polscy kierowcy
  • Czekamy na Ciebie już na lotnisku,
  • odwozimy pod wskazany adres.
  • Nie martwisz się opóźnieniami, zmianami
  • Nie masz stresu, że pociąg czy autobus ucieknie i nie wrócisz na czas na samolot.

Dokładamy wszelkich starań aby dojechać na czas i bezpiecznie. Zapewniamy to znakomitym doświadczeniem kierowców w regionie oraz nową flotą samochodów. Połączenia realizowane są busami VW lub Mercedes. A kierowcy to polskojęzyczne osoby, mieszkające od lat w regionie. Przy okazji więc, można dowiedzieć się wielu ciekawostek.

Prywatny transfer to przede wszystkim oszczędność czasu.

Czas podróży z lotniska w Bergamo do Desenzano to około 50 minut.

Cena za przejazd busem dla 8 osób to koszt około 150 euro co daje kwotę około 19 euro /osoba. Pamiętaj też, że w przypadku takiego przejazdu nie masz przesiadek i dodatkowych kosztów.

Sprawdź dostępność i wyceń swój przejazd.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Nazwa
DATA i Godzina przylotu, numer lotu. Miejsce przejazdu

Grupa i ogłoszenia o transfer

Jeśli podróżujesz w małej grupie, albo podczas Twojego przejazdu w busie zostają wolne miejsca (busie jest 7-8 miejsc, cena jest za przejazd) możesz ogłosić taki przejazd na grupie.

Na Facebooku założyliśmy grupę w której możesz zgłosić swój zaplanowany przejazd. Jest duża szansa, że ktoś również podróżuje tym samym samolotem i będzie szukać opcji przejazdu nad jezioro Garda.

To doskonała opcja, żeby obniżyć koszty.

Transfer lotnisko Bergamo

Wycieczki nad Jeziorem Garda

Nie masz samochodu i nie wiesz jak podróżować i zwiedzać?

Nie martw się mamy doskonałe rozwiązanie.

To opcja jednodniowych wycieczek z polskimi przewodnikami. Razem z lokalnymi organizatorami, Polskimi przewodnikami we Włoszech oraz biurem podróży zapraszamy Was na zwiedzanie najpiękniejszych zakątków i nieodkrytych miejsc.

Podczas takich wycieczek służymy Ci swoim doświadczeniem w regionie, wiedzą o miejscach takich, które ciężko znaleźć w przewodnikach. Pomożemy dojechać Ci na szlak górski, rowerowy albo odbierzemy Cię z niego. Podczas wycieczek trekkingowych i zwiedzania, zawieziemy w jedno miejsce rano, a wieczorem odbierzemy z innego.

Napisz do nas!

Wycieczki nad Jeziorem Garda

Zaprojektuj swoją podróż

Reprezentujesz biuro podróży, a może grupę osób i szukacie lokalnych rozwiązań? 

A może chcesz zabrać swój zespół z firmy na wyjazd integracyjny?

Napisz do nas! Pomożemy zorganizować Wasz wyjazd.

Wieloletnie doświadczenie i lokalne współprace, pozwalają nam zaproponować Wam indywidualne rozwiązania. Wycieczki biur podróży ułożymy Wam w indywidualny program i cenę.

Polskie butikowe biura podróży, lokalni organizatorzy pozwalają ułożyć nam ofertę jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej. W swoim zasięgu mamy cały region północnych Włoch, wraz z lokalnym transportem. 

Napisz do nas – kliknij. 

Noclegi nad Jeziorem Garda

Noclegi nad Jeziorem Garda podobnie jak w całych Włoszech jakościowo są bardzo różne. Niestety nie wszystkie hotele lub apartamenty klasyfikowane na 4* tyle mają. Dlatego dobrze jest mieć rzetelne potwierdzenia jakości i aktualną wiedzę o aktualnym standardzie.

Warto pamiętać, że ceny mogą znacząco różnić się w zależności od miesiąca – najdroższy we Włoszech jest sierpień. Lokalizacji – czasem wystarczy oferta kilka „kroków” dalej, a różnica w cenie może być znacząca.

Sprawdź nasze rozwiązania noclegów, lub napisz do nas. Pomożemy znaleźć Wam najlepsze rozwiązania!

Noclegi nad Jeziorem Garda u polaków.
Noclegi nad Jeziorem Garda
Kempingi nad jeziorem Garda
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *