Wędkarstwo nad Jeziorem Garda

Wędkarstwo nad Jeziorem Garda jakie pozwolenia są potrzebne, ile to kosztuje. Gdzie najlepsze miejscówki, jakie są ryby, jakie przynęty i sprzęt. Te i wiele innych pytań dotyczących amatorskiego wędkarstwa dla turysty omawiam w poniższym tekście. Zapraszam.

Wędkarstwo nad Jeziorem Garda to jedno z najczęściej zadawanych pytań jakie od Was dostajemy. W miejscu tym warto doda. Wędkarstwo we Włoszech mam wrażenie jest bardziej „dostępne” niż to jakie pamiętam z Polski. W naszym kraju, obowiązywały karty wędkarskie, egzaminy, koła wędkarskie. We Włoszech natomiast rozdzielone jest ono na to dla mieszkańców i turystów. Dotyczy też obszarów wód lądowych i morskich. Dodatkowo wcześniej wspomnianych regionów. Mieszkańcy objęci są pozwoleniami określonymi jako B, a w skrócie nie wiele różnią się one od tych dla turystów – amatorów. Określonych jako pozwolenie D. Czytając określone ustawy odnoszę wrażenie, że w wielkim skrócie różnica polega na długości tych pozwoleń. Ponieważ, to dla mieszkańców jest na cały rok i kosztuje 34 euro, dla turystów na 3 miesiące

Poniżej najczęściej zadawane pytania odnośnie wędkowania nad Jeziorem Garda.

wędkarstwo nad jeziorem Garda

Wędkarstwo nad Jeziorem Garda

Jakie zezwolenia potrzebne do wędkowania na Jeziorze Garda

Licencja wędkarska typu D „Dla obcokrajowców” uprawia do wędkarstwa amatorsko-sportowego. W przypadku Jeziora Garda, dotyczy ona Lombardii i Veneto. Trentino od 2018 nie wymaga żadnych licencji do połowu amatorskiego. Natomiast w dwóch pierwszy regionach, potrzebujesz zaświadczenie o uiszczeniu opłaty koncesyjnej w wysokości 13,00 euro za licencję połowową typu D. Wpłata jest ważna przez 3 miesiące i należy ją przedstawić wraz z dokumentem tożsamości.

Kiedy można łowić ryby na jeziorze Garda

Nad jeziorem Garda można łowić ryby przez cały rok. W okresie od 1 czerwca do 30 września łowienie ryb jest dozwolone głównie do godziny przed wschodem słońca, i do godziny po zachodzie słońca, z limitami połowowymi dla każdego gatunku ryb.

Sprzęt i metody dozwolone w amatorskim połowie ryb nad Jeziorem Garda

Dopuszcza się amatorski połów ryb z brzegu za pomocą maksymalnie trzech wędek z kołowrotkiem lub bez. Amatorski połów ryb z łodzi jest dozwolony i pozwala użyć trzech wędek. Rodzaj tego połowu jest też szerzej określony w poszczególnych regulaminach dla każdego regionu -regulaminy znajdziesz w dalszej części artykułu.

Jakie przynęty wędkarskie stosować nad Jeziorem Garda

Do połowów można stosować przynęty naturalne z wyjątkiem krwi i wnętrzności zwierzęcych. Wędkarz rekreacyjny może wykorzystać w ciągu jednego dnia, nie więcej niż dwa kilogramy przynęty w tym larwy muchy

Najlepszy region do wędkowania nad Jeziorem Garda

Doskonałym miejscem do wędkowania jest Punta San Vigilio na wybrzeżu wschodnim, oraz większość wybrzeża od Torri del Benaco, aż do Malcesine. Dodatkowo dobre miejsca znajdziesz też:
w rejonie Brescii: Desenzano del Garda, Salò, Gardone Riviera i Limone sul Garda, w Trentino: Riva del Garda. Więcej o miejscach do wędkowania przeczytasz w treści.

Jaki ryby są w Jeziorze Garda

W jeziorze Garda występuje ponad trzydzieści ryb, niektóre z nich są rodzime, inne wprowadzone przez człowieka. Z reguły to ryby, które możemy spotkać również w polskich jeziorach. Jest to karp, węgorz, brzana, występuje też szczupak, okoń, lin, pstrąg. W tekście znajdziesz okresy ochronne i długości.

wędkarstwo Jezioro Garda
Jezioro Garda, wędkarstwo regulamin.

Pamiętaj, że jezioro obejmuje trzy różne regiony i dlatego dla każdego z nich obowiązują inne przepisy, tutaj można zajrzeć do Lombardii i Veneto:

Veneto (rozporządzenie regionalne w formacie pdf)
Lombardia (pdf przepisy regionalne)
Trentino

Trentino zdecydowało się na liberalizację połowów w 2018 roku, więc od 11 lipca 2018 nie jest już konieczne posiadanie licencji. Tym samym żadna opłata na łowienie w tym rejonie.

W wielu miejscach doczytałem też, o zakazie połowu węgorzy i karpi ponieważ obie kategorie powoli znikały z wód Jeziora Garda. Dlatego zwróć na to szczególną uwagę. Podobno, też ​​nie jest łatwo je znaleźć, ale złapanie ich skutkowałoby bardzo wysokimi grzywnami. Artykuły pochodziły z roku 2018-2019 i nie zostały zaktualizowane. Pamiętaj, że Kontrole są często przeprowadzane zarówno na lądzie, jak i na łodzi. Dlatego wskazane jest przestrzeganie opłat i licencji. Nie jest to wysoka opłata, a pozwala spokojnie cieszyć się tym sportem.

Ciekawą opcją wędkowania nad Jeziorem Garda, jest skorzystanie z ofert firmy organizującej wyprawy wędkarskie. Są to najczęściej gotowe oferty wypraw, które obejmują sprzęt i czas wędkowania. Dobrze wyszkoleni przewodnicy, którzy zabiorą Cię w odpowiednie miejsca i wzbogacą Twoje doświadczenie ciekawymi anegdotami o historii rybołówstwa i rybakach nad Jeziorem Garda. Dodatkowo podzielą się najlepszymi miejscami.

To doskonała opcja, dla osób nie posiadających sprzętu, lub jeśli nie chcesz zabierać go na urlop. Często w opłacie zawarta jest już licencja. Dlatego prawdopodobnie za nie wiele większą opłatę, wypłyniesz ze specjalistą w branży, który udostępni Ci swój sprzęt i zabierze w najelsze miejsca. To wydaje się dużo większa szansa na złapanie wyjątkowych okazów. Te wycieczki mogą być grupowe lub prywatne. Jeśli jesteś zainteresowany takimi wyprawami wędkarskimi nad Jeziorem Garda – skontaktuj się z nami. Pomożemy znaleźć Ci odpowiednią ofertę w regionie w którym planujesz noclegi.

Wędkarstwo nad Jeziorem Garda opłaty

Jak zapłacić za wędkowanie w regionie Veneto?

Region Veneto umożliwia wnieść opłatę online. można zrobić to na tej stronie (przed kliknięciem, pamiętaj aby zaakceptować WSZYSTKIE pliki cookie, w przeciwnym wypadku nie otworzy się proces płatności)

https://www.regione.veneto.it/web/tributi-regionali/licenza-per-la-pesca-nelle-acque-interne lub dla obcokrajowców i turystów bezpośrednio kliknąć tutaj

Zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie należy wybrać opcje
Altre tipologie di pagamento w pierwszej opcji wybrać Regione Veneto


Jak zapłacić za wędkowanie w regionie Lombardia?

Opłata wędkarska w regionie Lombardia należna od obcokrajowców musi zostać uiszczona przelewem bankowym na numer IBAN

IT95D0306909790100000300047

odbiorca Region Lombardii, podając kod bic/swift

BCITITMM

(dodaj XXX, jeśli system Twojego banku wymaga trzech dodatkowych znaków do identyfikacji oddziału)

Kwota płatności 23 euro. W tytule podaj swoje imię i nazwisko.

Wędkarstwo nad Jeziorem Garda, kilka porad:

Jeśli jesteś fanem wędkarstwa, proponuję rozciągnąć się poza Jezioro Garda. To może być naprawdę miłe przeżycie wzdłuż dopływu Garda na rwącej rzece Sarca gdzie znajdziesz pstrąga potokowego. Ciekawym miejsce jest też jezioro Toblino, pięknie położone małe górskie jezioro otoczone górami, krzewami i oddalone od komercyjnych wybrzeży. Na południu Jeziora Garda, możesz spróbować swoich sił na rzece Mincio w Peschiera del Garda. Pamiętaj, że Jezioro Garda w sporej części wybrzeży to wysokie brzegi, z różnymi zatokami np w Desenzano del Garda, w miasteczku Garda i Salò oraz na różnych półwyspach. Zachodnie wybrzeże, jest dużo mniej dostępne do wędkowania, niż wschodnie.

wędkarstwo Jezioro Garda
wędkarstwo Jezioro Garda

Sprawdź, gdzie są najlepsze plaże nad Jeziorem Garda

Bardzo ciekawym miejscem w internecie jest strona www.trentinofishing.com . gdzie znajdziesz wiele praktycznych informacji, miejsc wędkarskich, ciekawostek. Możesz skontaktować się odpowiednio z wieloma przewodnikami wędkarskimi lub znaleźć nocleg blisko łowisk. Dodatkowo sprawdzisz prognozę pogody z parametrami dla wędkarzy i sytuacje na wodzie.

Minimalne długości ryb i okres zakazu:
RybaDługośćZakaz odZakaz do
Węgorz50 cm01/1031/12
Brzana15 cm15/0530/06
Karp30 cm15/0530/06
Szczupak35 cm01/0231/03
Okoń18 cm01/0431/05
Lin20 cm15/0530/06
Pstrąg potokowy22 cm01/1030/04
Pstrąg tęczowy22 cm01/1030/04
Pstrąg marmurkowy22 cm01/1030/04
Noclegi nad Jeziorem Garda

jeśli szukasz noclegu skorzystaj z naszej oferty ponad dziesięciu tysięcy obiektów w całym regionie. Opowiedz nam co chcesz robić, a my zaproponujemy Ci odpowiednie miejsca. Noclegi nad Jeziorem Garda, sprawdzamy i weryfikujemy. Chłodne algorytmy wyszukiwarek uzupełniamy sercem i doświadczeniem. Jesteśmy ludźmi i Waszą ofertę szykujemy osobiście. Mieszkamy w regionie wiele lat i wiemy co zaproponować Wam jeśli przyjeżdżacie z rodziną, albo bez. Na rower, lub w góry, a może na szalony weekend. Wiemy jak różny jest region, dlatego wybieramy najbardziej optymalny do potrzeb na Waszym urlopie.

Noclegi nad Jeziorem Garda u polaków.
Noclegi nad Jeziorem Garda

Rezerwując u nas noclegi, otrzymujecie pełne wsparcie na miejscu w języku polskim. Pierwszeństwo w atrakcjach w całym serwisie Active-Squad, a już niebawem dostęp do treści na blogu jeziorogarda.info wyłącznie dla naszych gości.

Ofertę noclegów znajdziesz, pod tym linkiem.

Samochodem nad Jezioro Garda

Planujesz przyjechać w nasz region samochodem, sprawdź najwięcej informacji i moich doświadczeń z życia codziennego w tym regionie i dziesiątków przejazdów na trasie Polska, Włochy. Artykuł znajdziesz pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *