Podwieszana trasa nad Jeziorem Garda

Podwieszana trasa nad Jeziorem Garda z Limone sul Garda. O co tyle szumu, i czy warto. Pewnie większość osób planujących pobyt nad Jeziorem Garda, słyszała o tym miejscu. To poniekąd już wizytówka regionu i choć byś był/a wyłącznie typem plażowym, Aperitivo przy leżaku z muzyczką w tle, to takie miejsca jak to, kuszą! W czym rzecz, i czy naprawdę są tego warte? W treści artykułu, znajdziesz też pomysł na wycieczkę poza odcinkiem podwieszanej trasy.

Podwieszana trasa nad Jeziorem Garda z Limone sul Garda.

Czasem zastanawiamy się czy miejsca, rzeczy te najbardziej reklamowane, kolorowe takie naprawdę jest. No i tu pojawia się mnóstwo pytań, bo właśnie zależy, czego oczekujesz. Czy kupując sok znanej marki o smaku kaktusa, a na etykiecie okazuje, że kaktusa jest tylko 0,05%,. Reszta to dobre świecące ekstrakty i zapachy, które dobrze wykręcą smaki byś poczuł/a kaktusa.

podwieszana trasa nad Jeziorem Garda

Ale do rzeczy. Tutaj jest trochę podobnie. Chociaż trudno porównywać chemiczne smaki do prawdziwych emocji, które bez wątpienia poczujesz.

Natomiast te wszystkie widoki z trasy, najbardziej hot zobaczysz na tych kilku zdjęciach tego artykułu. Od, taki spojler na początku. Natomiast warto o tym mówić, bo z doświadczenia wiem, że sporo osób po prostu zawodzi się. Natomiast, jedno Wam zagwarantuję, widoki i emocje są warte dotarcia w tak popularną, podwieszaną trasę nad Jeziorem Garda. Są tacy, którzy spacerując czy jadąc rowerem potrafią zagłębić się każdy szczegół trasy i rzeczywiście przeżywać każdy jej metr. Ja należę do osób, które to raczej przeżywają duży zachwyt na początku, i wielkie wow, a później raczej oczekuję mocniejszego impulsu bo moje zmysły wygasają.

Ciclopedonale Limone, bo tak nazywa się ona w języku włoskim.

To otwarta w połowie 2018 roku trasa rowerowo, spacerowa. Na rok 2021 wciąż niespełna 2,5kilometrowy odcinek, dumnie prezentowany i komunikowany jako most wiążący 19 miasteczek całego regionu Jeziora Garda. Jako część wielkiego planu, który iści się na naszych oczach. Czy rzeczywiście tak jest? Na pewno duże wow i zarys tego do czego dążymy mamy już namacalny. Jednak wciąż dużo pozostaje do zrobienia. Trasa, aktualnie kończy się pomnikiem i zamkniętą bramką, która wręcz utrudnia kontynuowanie podróży w kierunku Riva del Garda. Ale, dalsze prace już trwają. Po 3 latach, kolejnych przetargów, planów, Riva del Garda i region Trentino rozpoczęły pracę, by połączyć swój odcinek z już istniejącym.

Podwieszona trasa rowerowa nad Jeziorem Garda

Kluczową sprawą jest fakt, że aktualny odcinek został wykonany przez region Lombardia. Dalsze prace, są po stronie kolejnego regionu -Trentino. Dwa regiony, dwa budżety, inne priorytety inwestycje. Prace i przygotowanie nowego odcinka, który rzeczywiście połączy dwa regiony i pobliskie dwie miejscowości, Riva del Garda i Limone sul Garda, trwa. Trasa rowerowo spacerowa, to część większego projektu w tworzeniu szlaków rowerowych dostępnych dla każdego nad Jeziorem Garda. Z pewnością, to co mamy już dziś jest bardzo ciekawym miejscem do odwiedzenia i wartym poświęcenia uwagi. Natomiast nie oczekujcie, że odcinek ten wypełni Wasze oczekiwania co do trasy rowerowej czy tego, że ułatwi ona podróżowanie. Na dzień dzisiejszy, popularność szlaku powoduje, duży ruch, zarówno pieszy i rowerowy. Spore też zamieszanie, osób nieświadomych zakończenia odcinka. Prawdopodobnie docelowe połączenie już istniejącego z pobliską miejscowością Riva del Garda spowoduje rozłożenie ruchu (wiele osób po prostu, będzie kontynuowało swoją podróż, bez zawracania się i podróży z powrotem.

podwieszona trasa w Limone sul Garda
Jak trafić na podwieszoną trasę nad Jeziorem Garda

Sposobów na odnalezienie jej jest kilka. Najłatwiejszym jest wyznaczenie trasy i celu na google maps. Natomiast, w zależności od celu Twojej wycieczki podpowiem kilka opcji.

Jeśli jedziesz samochodem, zostaw go najlepiej na parkingu wielopoziomowym przy samej promenadzie w Limone sul Garda, dokładnie tutaj. To najlepsza opcja i największa szansa by w sezonie znaleźć miejsce. Wychodząc z parkingu skręć w lewo na promenadę, stąd w kierunku północnym rozpoczniesz swoją wycieczkę. Stąd spacerem, trochę promenadą, trochę starą trasą nad brzegiem Jeziora Garda, dojdziecie do celu. Na mapie, prawdopodobnie znajdziesz parking przy ulicy, zaraz przed wejściem na podwieszoną trasę, natomiast tam w sezonie jest bardzo mała szansa na miejsce parkingowe. Chyba, że liczysz na szczęście. Pamiętaj, też że ten przy trasie ograniczony jest czasowo do dwóch godzin.

Jadąc rowerem, w zależności z której strony. Tj od południa po prostu kieruj się na miasteczko Limone sul Garda. Musisz minąć całe miasteczko, zaraz za jednym z tuneli zaobserwujesz, zatoczkę parking, i rozpoczynającą się podwieszoną trasę. Początkowo nie będzie ona „wisząca” a raczej przypominać będzie zwykły chodnik, natomiast później oddali się trochę od ulicy. W opcji podróżowania z północy, podobnie kieruj się na Limone sul Garda, natomiast trasa zaczyna się około 3km przed miasteczkiem. Dlatego, obserwuj lewą stronę drogi, ponieważ pomiędzy jednym, a drugim tunelem dostrzeż pomnik, ogrodzony bramką na wysokość około 90cm. To właśnie tutaj zaczyna się odcinek podwieszonej trasy. Niestety musisz skręcić w lewo, więc zachowaj ostrożność na publicznej drodze. Wjazd od tej strony niestety nie jest przyjazny rowerzystom, a rowery należy przenieść przez niskie ogrodzenie. Moim sposobem, jest zostawienie roweru opartego o płotek, przejście samemu i „dźwignięcie” roweru na drugą stronę.

Strada Ponale, odcinek popularnej trasy rowerowej nad Jeziorem Garda
Podwieszona trasa w Limone sul Garda, pomysł na wycieczkę.

Krótki odcinek trasy prawdopodobnie rozedrze Twoje oczekiwania z rzeczywistością. Dlatego dobrą opcją, jest kontynowanie wycieczki i rozszerzenie jej o inną, równie popularną trasę. Strada Ponale droga wydrążona w skale w drugiej połowie XIX, dziś najbardziej poszukiwana trasa rowerowo spacerowa z przepięknymi widokami na Jezioro Garda. To też, stara górska droga, łącząca region Riva del Garda z Austro Węgrami. Jej powstanie datuje się na 1918 rok i w historii regionu rzeczywiście miała bardzo kluczowe znaczenie. Różnica w powstaniu tych dwóch tras to równe 100 lat! Sąsiedztwo tych dwóch miejsc, to dobry pomysł by jednego dnia doświadczyć obydwu tras. Opis o Strada Ponale, znajdziesz tutaj.

By z podwieszonej trasy w Limone sul Garda, dotrzeć na Ponale można skorzystać z dwóch opcji. Jak wyżej, wróć po swój samochód i pokonaj kilka kilometrów, krótkich tuneli dojeżdżając do Riva del Garda. Zaraz za ostatnim tunelem wjeżdżając do miasta poszukaj miejsca do zaparkowania. W opcji rowerowej, po prostu przełóż swój sprzęt przez barierkę i kontynuuj podróż drogą publiczną. Pamiętaj tylko, w tej opcji masz przed sobą kilka tuneli. Dlatego przygotuj oświetlenie i kamizelkę odblaskową (obowiązkowe w tunelach w regionie Trentino). Pod zdjęciem niżej, znajdziesz film z naszego przejazdu trasą podczas jednej z wycieczek dookoła Jeziora Garda.

Podwieszona trasa rowerowa nad Jeziorem Garda, zakończenie.
Podwieszona trasa nad Jeziorem Garda
Jezioro Garda, atrakcje i wycieczki

Przy okazji Twojej uwagi, chciałbym zaprosić Was do wielu atrakcji, które przygotowaliśmy w regionie. Jedną z najpopularniejszych rozwiązań, które Wam oferujemy to wycieczka na Monte Baldo, zwiedzanie Werony z przewodnikiem, rejs motorówką po Jeziorze Garda, degustacja win i produktów lokalnych, wycieczki rowerowe i wiele więcej.

Jedną z atrakcji, która od początku jest naszym konikiem i wdrożyła nas w świat tego regionu było kolarstwo i rowery. To od rowerów i na rowerach zaczynaliśmy, całą naszą rodziną. Możesz przeczytać o tym w wielu publikowanych przez nas treściach. Dziś dzielimy się z Wami większością popularnych aktywności, które można realizować w naszym regionie. Wybierz kategorię poniżej w której wyświetlą się konkretne propozycje. W tym miejscu wygodnie zamówisz daną atrakcję 

Zapraszamy do naszego świata!

Noclegi nad Jeziorem Garda, znajdź swoje miejsce:

Sprawdzamy i weryfikujemy. Chłodne algorytmy wyszukiwarek uzupełniamy sercem i doświadczeniem. Jesteśmy ludźmi i Waszą ofertę szykujemy osobiście. Mieszkamy w regionie wielu lat i wiemy co zaproponować Wam jeśli przyjeżdżacie z rodziną, albo bez. Na rower, lub w góry, a może na szalony weekend. Wiemy jak różny jest region, dlatego wybieramy najbardziej optymalny do potrzeb na Waszym urlopie. Jeśli masz pytania, szukasz noclegu, wsparcia, napisz do nas.

Noclegi nad Jeziorem Garda, znajdź swoje miejsce:

Sprawdzamy i weryfikujemy. Chłodne algorytmy wyszukiwarek uzupełniamy sercem i doświadczeniem. Jesteśmy ludźmi i Waszą ofertę szykujemy osobiście. Mieszkamy w regionie wielu lat i wiemy co zaproponować Wam jeśli przyjeżdżacie z rodziną, albo bez. Na rower, lub w góry, a może na szalony weekend. Wiemy jak różny jest region, dlatego wybieramy najbardziej optymalny do potrzeb na Waszym urlopie. Jeśli masz pytania, szukasz noclegu, wsparcia, napisz do nas.

Noclegi nad Jeziorem Garda u polaków.
Noclegi nad Jeziorem Garda

Mam nadzieję, że pomogłem Ci odkryć i zainspirować w nowe miejsca nad Jeziorem Garda.
Jeśli uważasz, że artykuł ten przyda się komuś albo chciał/a byś podzielić się inspiracją udostępnij go na swoich kontach socjal media. Oznacz nas podczas odkrywania tych i innych miejsc nad Jeziorem Garda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *