Most Tybetański nad Jeziorem Garda

Most Tybetański nad Jeziorem Garda położony na środkowo, wschodnim wybrzeżu pomiędzy Torri del Benaco, a Malcesine. W rozszerzonej wersji trasy to świetna propozycja na popołudniową rodzinną wycieczkę z pięknie zakończonym spacerem wybrzeżem Jeziora Garda. Dodatkowo odcinki górskiego przyjemnego trekkingu, lasu, wspaniałych widoków, a przede wszystkim atrakcją główną – Most Tybetański. Podczas wycieczki wstąpimy do malowniczej wioski Crero z kamiennymi domami, klimatycznym głównym placem z kościołem. Zapraszam do pomysłu na dobre aktywne popołudnie.

Most Tybetański nad Jeziorem Garda, pomysł na wycieczkę

Wycieczka to doskonały pomysł na popołudnie lub spacer po obiedzie, chociaż tak naprawdę każda pora może być przyjemna, ponieważ sporą część trasy spacerujemy lasem. Nawet gorącym latem, spacer może być przyjemny, dodatkowo zakończony krótkim odcinkiem nad samym Jeziorem Garda. Latem dobrym pomysłem może być wykąpanie się na jednej z mijanych plaż.

Most Tybetański Jezioro Garda
Gdzie zaczynamy?

Nasz początek wycieczki to oficjalny parking Ponte Tibetano – bo tak nazywa się atrakcję w języku włoskim. Wychodząc z parkingu na ulicę skręćcie w lewo, tj w górę drogi. To cenna informacja, ponieważ wyznaczając nawigacją Google Maps w kierunku Ponte Tibetano i trasę pieszą, nawigacja wyznaczy Wam trasę w przeciwnym kierunku. To niestety nieprawidłowa droga, o czym my przekonaliśmy się dochodząc do zamkniętej drogi z wyraźnymi oznaczeniami właściciela. Tym sposobem nadrobiliśmy kilkanaście minut i wracaliśmy. Wychodząc z parkingu w lewo po kilku minutach traficie na oficjalne biało czerwone znaki prowadzące w kierunku Ponte Tibetano.

Wąska droga odbija tym razem w prawo pod górę. Po drodze miniemy jeszcze kilka zabudowań i wejdziemy do pięknego dębowego lasu.

Most Tybetański jak daleko od Jeziora Garda?

Most Tybetański położony jest krótkim spacerem od Jeziora Garda. 31 metrowy metalowy most, zawieszony na stalowych linach i wysokości około 40metrów to ekscytująca przeprawa. Droga przez las to przyjemny lekki trekking, małe kamienie, górki i z górki. Odcinkami widoki odsłaniać będzie Jezioro Garda. Trasa momentami oznaczona będzie w kierunku Ponte Tibetano, a czasem Crero z flamastrowym dopisanym mostu – wspominam o tym, bo nie wiem czy ręczne notatki będą tam zawsze. Do samego mostu od parkingu my doszliśmy w niecałe 30minut. Przeprawa przez zawieszony nad przepaścią zajmie prawdopodobnie niecałą minutę, o ile będziemy iść. Polecam zatrzymywać się i rozkoszować widokami, tymi pod nogami i dookoła. Jezioro Garda, Monte Baldo to wyjątkowe połączenie, dodatkowo konstrukcja i bujający się pod nogami most to ciekawe doświadczenie.

wejście na most Tybetański nad Jeziorem Garda
Ponte Tibetano i dalsza wycieczka w kierunku Jeziora Garda

Dla zainteresowanych tylko mostem wycieczka może się zakończyć. Doświadczenie na kładce i powrót, albo zachęcam do dalszej podróży w kierunku wioski Crero. Dalsza podróż to wciąż spacer dębowym gęstym lasem z odsłaniającymi się widokami na Jezioro Garda. Po kilku minutach traficie w magicznie położoną chatkę otoczoną drzewem, tutaj Jezioro Garda odsłoni się wyjątkowo bardzo. Stąd też, można będzie dostrzec rozciągający się widok w kierunku północnym i prawdopodobnie odsłaniające się szczyty Monte Baldo. Tutaj też, warto zaplanować sobie krótką przerwę. Chwilę na pewno umili wspomniana chatka i zorganizowane ławeczki gdzie można wygodnie odpocząć.

Spacer nad Jeziorem Garda

Dalsza wycieczka w kierunku wioski Crero z magicznie położonym kościołem San Siro, skromna budowla z 1713 roku z widokiem na Jezioro Garda. Jestem pewien, że sama wioska urzeknie Was jeszcze w kilku innych szczegółach, prawdopodobnie połączonych kamiennych domach obrośniętych kwiatami. Wioska położona 2 km od Torri del Benaco. Znajduje się na zboczach Monte Baldo i oferuje wspaniały widok na Jezioro Garda. Dla tych, którzy chcieliby zjeść po drodze w dobrej restauracji, to tutaj warto zrobić kulinarny przystanek Trattoria Bar Panoramico oferuje nie tylko wspaniałą lokalną kuchnię, ale pozostające w pamięci piękne widoki.

Noclegi nad Jeziorem Garda – poznaj naszą ofertę ponad 200 ofert w regionie

Schodzimy w stronę Jeziora Garda

Tutaj możecie podjąć najważniejszą decyzję wyprawy, albo schodzicie ulicą w dół w kierunku Jeziora Garda. Albo tak jak my spróbujcie wyszukać starą drogę prowadzącą również w dół, natomiast otoczoną krzakami, gajem oliwnym i kamiennymi płotami. Trudno mi wskazać dokładną naszą trasę, bo nie zarejestrowaliśmy śladu gps. Natomiast jak pamięć nas nie myli, zaraz przy kościele zaczęliśmy schodzić w dół kamienną, starą drogą centralnie w kierunku Jeziora Garda. Odcinek tej trasy momentami będzie zwężał się coraz bardziej i trudno mi ocenić jak wygląda w sezonie letnim kiedy trawa i krzewy na pewno są gęściejsze. Natomiast w przypadku niepowodzenia zawsze można wrócić i schodzić asfaltem.

W dowolnej opcji trasy dojdziecie do wybrzeża Jeziora Garda i głównej ulicy. Tutaj polecam przejść na drugą stronę i dalej kontyuować wybrzeżem w kierunku północnym (skręcacie w prawo – tj jezioro po lewej stornie). Tym sposobem wracacie do parkingu. Ostatni odcinek kilkunastu minut wybrzeżem Jeziora Garda w mojej ocenie to idealne zakończenie takiej wycieczki. Szum wody, słońce, zatoczki, miejsca do kąpieli. To prawdopodobnie też miejsca, gdzie trudno byłoby trafić jadąc samochodem z północy na południe lub odwrotnie. Dlatego myślę, że warto przygotować się na kąpiel i krótkie plażowanie. Jeśli uda się Wam zsynchronizować z zachodzącym słońcem po drugiej stronie Jeziora Garda to koniecznie podzielcie się zdjęciem i oznaczcie nas na Instagramie.

Tym czasem dziękuję za poświęcony czas. Mam nadzieję, że rozbudziłem Waszą wyobraźnię o tym miejscu lub zainspirowałem do kilku chwil, które mogą zostać z Wami na dłużej. Po więcej inspiracji klikaj w naszym blogu. Zapraszam też, do organizowanych przez nas wycieczek i atrakcji w regionie Jeziora Garda. Jeśli uważasz, że wpis może komuś się przydać, udostępnij go lub zapisz na przyszłość.

Noclegi nad Jeziorem Garda, poznaj najlepsze oferty

Booking.com
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *