Giro del Lago – północna Garda śladami Makłowicza i niespodzianki

Cena

80.00 

Czas trwania

10 hours

Maksymalna grupa

16

Min wiek

1

Rodzaj wycieczki

Oceny

No reviews yet

Opis

Wycieczka północą częścią Jeziora Garda

Giro del Lago i wycieczka północną częścią Jeziora Garda, śladami Roberta Makłowicza i wiele niespodzianek.

To niebywała okazja, żeby podczas pobytu na południu Jeziora Garda podczas jednego dnia odwiedzić najciekawsze miejsca północnego regionu. Nasi goście w wycieczkach oferowanych przez Bel Viaggio oprócz zawsze bardzo trafnie i dobrze ułożonego programu, wskazują opcję wygody i transport. Przyjeżdżamy po Was pod drzwi apartamentu, hotelu i odwozimy w to samo miejsce. Nie musicie martwić się parkingami, dodatkowymi opłatami.

Tradycyjnie już, odbiór i wyjazd w południowych miasteczek i regionu Jeziora Garda. Tj Manerba, Moniga, Padenghe, Desenzano, Sirmione, Peschiera, Bardolino, Lazise, Garda.

Organizatorem wycieczki jest polskie biuro podróży Bel Viaggio.

Podczas tego dnia zabierzemy Was z południowej strony Jeziora Garda. Wygodnym busem i ekspresową drogą dojedziemy do miasteczka Rovereto gdzie już tutaj zaplanowana jest pierwsza atrakcja tego dnia. To wyjątkowo położona pustelnia, znana już od 753 roku!

Pustelnia San Colombano

To wyróżniające się położeniem na zboczu góry wyjątkowe miejsce, które z pewnością dostarczy Wam wielu refleksji i ciekawych doznań. Niektóre naturalne jaskinie  utworzonee przez strumień Leno Vallarsa, były z pewnością używane od 753 roku (data wpisana na skale) przez pustelnika z Monako.

Według legendy jako pierwszy przybył tam pustelnik San Colombano i zabił smoka, który spowodował śmierć dzieci ochrzczonych w wodach rzeki poniżej Leno. Inna legenda głosi, że pustelnia narodziła się jako miejsce od pierwszych pustelników z pobliskiego klasztoru Bobbio, czyli klasztoru św. Kolumbana Bardolina. Wizyta w tym miejscu była zalecana w okresie Wielkiego Postu .

Pustelnia lub „jaskinia pustelnika” była używana przez mnichów, pustelników. Byli jej opiekunami, aż do roku 1782, kiedy to zniesiono praktykę pustelniczą. Od tego czasu miejscem kultu opiekowali się później mieszkańcy doliny.

Korzystając z okazji pobytu w tym wyjątkowym miejscu, przy okazji zobaczymy wyjątkowy dopływ rzeki Adyga (która w ciekawy sposób związana jest z Jeziorem Garda - ale o tym dowiecie się na wycieczce).

Jak Jezioro Garda uratowało Weronę i niepowtarzalny księżycowy krajobraz.

Następny przystanek wycieczki to ciekawostki związane właśnie z rzeką Adyga i tym jak Jezioro Garda chroni Weronę przez powodziami powodowanymi właśnie przez Adygę. Dalej pojedziemy już w okolicę Arco i Riva del Garda, gdzie w zależności od pogody pokażemy Wam niezwykłe zjawisko i park krajobrazowy Pietramirata w okolicy DRO. Ten księżycowy krajobraz i niesamowita historia życia dinozaurów w tym regionie. Jeśli warunki pogodowe pozwolą odwiedzimy miejsce gdzie zachowały się ślady dinozaurów, żyjących w tym regionie miliony lat temu!

Zaraz po tej atrakcji w opcji wycieczki będzie obiad w wyjątkowym miejscu z salami jaskini i góry Brione. (obiad dodatkowo płatny w cenie 10-15 euro/osoba)

Śladami Roberta Makłowicza - sklep Agraria w Riva del Garda

Będąc w tym wyjątkowym regionie, nie może zabraknąć możliwości degustacji oraz zakupów w lokalnym i popularnym sklepie Agraria w Riva del Garda. To słynne już miejsce pozwala "zatankować" wino z nalewaka - prawie tak samo jak na stacji benzynowej przy tankowaniu auta. W sklepie będzie okazja na regionalne zakupy nie tylko wina.

Opcjonalne degustacja i zakupy w sklepie dodatkowo płatne.

Wodospady Varone

Wodospady znajdują się ok. 3 km od miejscowości Riva del Garda. Leżą na terenie prywatnego parku przyrodniczego o nazwie Cascate del Varone. Tworzy je potok Magnone, który spływa doliną Ravizze i uchodzi do jeziora Garda. Jego wody pochodzą z podziemnych wycieków z położonego wyżej jeziora Tenno, które na krótko wnikają w wapienny masyw, a następnie wypływają na powrót, tworząc wodospad. Nazwa Varone pochodzi od nazwy przysiółka (Varone) wioski Riva del Garda, położonej w pobliżu.

Wodospady od wieków powiązane są z genezą i powstawaniem Jeziora Garda. Po wycofaniu się lodowca w górę doliny Garda – Sarca i jednoczesnym zaniku jego bocznych ramion, wody spływające z bocznych dolin, takich jak dolina Tenno-Ballino, zyskały znacznie większy spad. To przyczyniało się do intensywnej erozji podłoża. Przez kilkanaście tysięcy lat, a może nawet więcej, woda bogata w piasek, kamyki i żwir rzeźbiła skalną ścianę. Erozja naturalnie miała różne skutki w zależności od lokalnej twardości skały, a także nasilała się tam, gdzie ciek koncentrował się w naturalnych zagłębieniach, a zwłaszcza pęknięciach skały.

Jezioro Tenno

Podczas wycieczki w regionie północnej części Jeziora Garda, nie może zabraknąć tego wyjątkowego sąsiada. Jezioro Tenno. to jezioro w autonomicznym regionie Trentino. Położone na wysokości 550 m jego powierzchnia wynosi zaledwie 0,25 km². Jezioro powstało około 1100 roku w wyniku dużego osuwiska, które zablokowało bieg rzeki Rì Sec. Rzeka jest obecnie głównym dopływem Tenno. W południowej części jeziora znajduje się mała wyspa. Poziom jeziora zmienia się na przestrzeni lat w zależności od natężenia przepływu dopływów. W latach, gdy poziom jest niski, wyspa ta staje się swego rodzaju cyplem. Obszar ten jest chroniony jako biotop przez Autonomiczną Prowincję Trento. Jezioro Tenno charakteryzuje się wyjątkowym turkusowym kolorem wody. Musisz zobaczyć to na własne oczy!

Tutaj jeśli czas nam pozwoli czas wolny i możliwość kąpieli.

Canale di Tenno

Canale di Tenno  jest jedną z czterech wiosek tworzących Ville del Monte, największą część gminy Tenno. Oprócz Canale, pobliskie Villa Sant'Antonio, Villa Pastoedo i Villa Calvola są częścią Ville del Monte. Natomiast to Canale di Tenno określone jest jedną z najpiękniejszych średniowiecznych wiosek we Włoszech.

Canale di Tenno to średniowieczna wioska wznosząca się 600 metrów nad poziomem morza. Pierwszy dokument świadczący o jej istnieniu pochodzi z 1211 roku . Dziś Canale di Tenno zachowuje nienaruszony pierwotny układ urbanistyczny, na który składają się cztery drogi zbiegające się na placu, duża liczba kamiennych domów i charakterystyczne sklepienia łączące domy. Niektóre z tych domów ozdobione są freskami, w większości nowoczesnymi, z których najcenniejszym jest dzieło malarza Gianniego Longinottiego i zdobi fasadę jego domu. Tutaj też na domofonie możemy znaleźć polskie nazwiska.

Częściowo opuszczona po pierwszej wojnie światowej w wyniku przemysłowego rozwoju równiny wokół Riva del Garda i Arco , która przyciągnęła część ludności nad jezioro. Wioska powoli odradzała się po drugiej wojnie światowej. Urodzony w Turynie malarz Giacomo Vittone zakochał się głęboko w tej wiosce. Spędził wiele lat swojego życia nad jeziorem Garda w Trentino i uwiecznił Canale w kilku swoich pracach. Wioska Canale di Tenno nigdy nie przestała czarować innych artystów, takich jak sam Gianni Longinotti, oraz wielu innych zagranicznych podróżników i turystów. Obecnie to oni tworzą największą społeczność tego magicznego miejsca.  Canale di Tenno liczy obecnie około 50 mieszkańców.

 

*Wycieczka odbędzie się przy minimalnej ilości uczestników - min 5 osób. 

Zawiera/Niezawiera

 • transport
 • zimne napoje w busie
 • bilety wstępu wodospady Varone
 • obiad
 • degustacja i zakupy
 • przekąski w barach i miejscach postoju

Najczęstsze pytania:

Co i kiedy?

Wycieczkę zaczynamy rano, około godziny 9:00.

Uczestników odbieram z południowych regionów Jeziora Garda (Padenghe, Desenzano, Sirmione, Peschiera, Bardolino, Lazise, Garda).

jeśli jesteś w innym miejscu, skontaktuj się z nami. Powiemy gdzie i skąd możemy Was odebrać. Podpowiemy i wskażemy bezpłatny parking gdzie zostawisz swoje auto.

Po zarezerwowaniu napisz nam skąd Was odebrać. 

Wycieczka odbędzie się przy minimalnej ilości osób = 5

Co będzie mi potrzebne?

Wygodne buty, opcjonalnie cieplejsze ubranie płaszcz lub kurtka przeciwdeszczowa, wodospady Varone. Jeśli zdecydujesz się na kąpiel w jeziorze Tenno zabierz ręcznik i ubranie do kąpieli.

Dla kogo?

Wycieczka przeznaczona jest dla każdego, kto może pozwolić sobie na łagodne spacery. Odpowiednia dla dzieci i rodzin.

Ile płacą dzieci czy możliwy jest fotelik?

Opłata jest taka sama jak dla dziecka 4-12 lat. Pamiętaj, że sprzedajemy miejsce w busie. Każde dziecko, nawet do lat 4 potrzebuje miejsce. Dlatego opłata jest również pobierana. Nasze busy są wygodne i bezpieczne, jednak posiadają tylko 8 miejsc, dlatego każde z nich rozliczamy.

Jeśli potrzebujesz fotelik - zaznacz go w zamówieniu.

Jak zarezerwować?

Otwierając stronę na komórce wybierze na dole ekranu przycisk BOOK NOW, następnie w kalendarzu odpowiedni termin.
Otwierając stronę na komputerze wybierz kalendarz po prawej stronie kraju.

Jak zaznaczysz termin, wypełnij odpowiednio ilość osób określając ich wiek. Następnie wypełnij imię przynajmniej jednej osoby, numer telefonu oraz adres @.

Jeśli posiadasz kupon rabatowy wpisz go w formularzu i kliknij Apply Coupon.

Następnie kliknij Complete My Order i poczekaj na potwierdzenie terminu.

Płatności

Jeśli Twój termin będzie dostępny, otrzymasz od nas informację na podany w zamówieniu adres e-mail. Każda rezerwacja wymaga płatności zaliczki, szczegóły termin płatności oraz kwotę otrzymasz od nas w wiadomości e-mail.

Kalendarz i ceny

Sprawdź, może Ci się spodobać!

Opinie

No reviews yet
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Location
 • Amenities
 • Services
 • Price
 • Rooms

Book This Tour

please, select date first
10.00 

Formularz to zapytanie o dostępność. Nie jest rezerwacją.
Po otrzymaniu od Ciebie zapytania, niezwłocznie skontaktujemy
się z organizatorem i wrócimy do Ciebie by ustalić szczegóły.
Na każdym etapie masz nasze wsparcie w języku polskim i ceny takie same jak u organizatora. 

zapraszamy na nasz instagram

lubisz samodzielność?

Szanujemy Wasz czas. Chłodne algorytmy dodajemy ludzkie serce i doświadczenie.
Doradzimy Wam co wybrać.

Mieszkamy w regionie wiele lat i wiemy co zaproponować jeśli przyjeżdżacie z rodziną, albo szalony weekend. Na rower, lub w góry. Wiemy jak ważna jest lokalizacja i pogoda w okresie o który pytacie. 
 

Dzięki Waszym kliknięciom z naszej strony otrzymujemy wynagrodzenie. Wspieracie nasze działania, a my wciąż pozostajemy do Waszej dyspozycji. Możemy tworzyć nowe treści i oferty. Dodatkowo każda rezerwacja złożona przez naszą stronę otrzymuje nasze wsparcie.

nasz facebook

polub nasz profil i bądź na bieżąco z wydarzeniami i ciekawostkami, które Wam odkrywamy w regionie. Zapraszamy też, na nasze grupy -znajdziesz je w profilu Facebook’a

aktywne wakacje we włoszech

Login

Active Squad – Serwis do rezerwacji wakacji we Włoszech. Na stronie znajdziesz noclegi, atrakcje, wycieczki, rozwiązania oferowane przez lokalnych organizatorów i biura podróży. Pomożemy zorganizować Twój urlop. 

Active Squad di Wojciech Dziadosz
Attività prevalente: SERVIZI NEL SETTORE TURISTICO

P.IVA: 02666930207

IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

Email

ko*****@ac**********.pl

odkryj nasze social media!