Jezioro Garda

via ferrata

delle Bocchette -Dolomity

VIA FERRATA

3 dni (2 noce w schronisku) na przeprawę z Madonna di Campiglio do Molveno

W zachodniej części Trentino Dolomity Brenta są od 2009 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na swoje piękno. 

Łańcuch szczytów i masywów dolomitów ciągnący się na ponad 42 kilometry długości od doliny Non do dolin Giudicarie i szerokości około 12km.

Cały teren związany jest z Parkiem (wraz z masywem Adamello), a Sentiero delle Bocchette stanowi podstawę do poznania tej niesamowitej serii szczytów, iglic, dolin i zawrotnych nawisów, niepowtarzalnych panoram.

Wyposażona ścieżka, która pozwala nam przejść od schroniska do schroniska. Całą trasę gwarantuje przewodnik alpejski i indywidualny sprzęt via ferrata. 

 Via delle Bocchette:

  • Unikalne środowisko do odkrywania słynnych Dolomitów Brenta 
  • Via ferraty niezbyt trudne (C), ale długie i wyeksponowane
  • Bardzo wygodne schroniska wspierające 
  • Stawić czoła stabilnej pogodzie i odpowiedniemu przygotowaniu

Passo Campo Carlo Magno nad Madonna di Campiglio to miejsce spotkania naszej przygody (duże miejsce parkingowe). 
Spotkanie z przewodnikami, odprawa programu, sprawdzenie sprzętu i wjazd kolejką linową na Passo del Grostè (2,442 m); po przerwie na kawę w Schronisku Stoppani, rozpoczęcie wycieczki po wyposażonej ścieżce Benini, która od razu pozwala dotknąć inspirującej logiki całego „systemu Bocchette”. Czyli inteligentnego (i niespotykanego wówczas) eksploatowania półek naturalne góry. 
Na Bocca Alta di Vallesinella (2875 metrów) będzie można zobaczyć nasz codzienny cel podróży poniżej, Schronisko Tuckett (2272 metry), „dom górski” o bogatej historii i tradycji, nazwany na cześć giganta w historii alpinizmu. Zakwaterowanie i kolacja, potem narracja miejsc: historia alpinizmu w Brenta, postać Francisa Foxa Tucketta. 

Efektywny czas przejazdu: 4.30 godz. 
Różnica wysokości 500m  pod górę
Metrów w zejściu 500m 

Ze Schroniska Tuckett wspinamy się do wyjścia tej samej nazwie (2,648 m.) Następnie w prawo, po przejściu kilku stopni, znajdziemy początek trasy w centralnej części wijącej się Via delle Bocchette Alte ze spektakularnymi i nieustannymi wizjami w kierunku Paganelli i jeziora Molveno przez Spallone dei Massodi, Cengia Garbari i wiele skomplikowanych, ale intrygujących przejść, wspomaganych schodami, korzeniami i stalowymi linami.

W końcu dotrzemy do rozległej Bocca d’Armi, z której szybko zejdziemy do schroniska Alimonta (2580 metrów) w obecności grupy Sfulmini.

Nocleg i obiadokolacja na pewno godne uwagi zważywszy na renomę Schroniska (super kuchnia, niesamowite desery!). 


Efektywny czas przejazdu: 5.30 godz. 
Różnica wysokości pod górę 300m 
Różnica wysokości w dół 300m 

Le Bocchette centralne, które są prawdopodobnie najbardziej spektakularną i znaną częścią całej „Alta Via del Brenta”. Z Bocca d’Armi (2552 m) trasa poprzeczna zaczyna się ponownie – otwarta od strony Molveno – poprowadzona przez cały masyw Brenta. Drabiny i liny, w całkowitym bezpieczeństwie, pozwalają dotrzeć, usatysfakcjonowani niezwykłymi widokami, do podstawy łańcucha Sfulmini i Campanil Basso, symbolicznej iglicy Dolomitów Brenta, na której ścianach często można zobaczyć wspinaczy „przy pracy” wzdłuż różne trasy. Ostatnie spektakularne przejście ścieżką Gottensteina przed dotarciem do Bocca di Brenta i Schroniska Pedrotti alla Tosa (2491 m). Po zasłużonej przerwie na odpoczynek, zejście ścieżką przez Val dei Massodi do miejsca docelowego Pradel, przez schronienia Selvata i Croz dell’Altissimo, potem kolejką linową, zjazd do Molveno. Toasty podziękowania! 


Rzeczywisty czas przejazdu (z powrotem do doliny): 6 godz.  
Różnica wysokości 300m  wzniesienia
Metry zejścia 1700m 

Uwaga! WAŻNE

Przypominamy, aby przeczytać ogólne informacje dotyczące odpowiedzialności na via Ferrata,
możesz je również znaleźć tutaj 

Organizatorem via ferrata nad Jeziorem Garda jest grupa mMove z Arco. A my jesteśmy ich oficjalnym partnerem. Ceny i warunki w naszym serwisie są identyczne, jak bezpośrednio u organizatora. Rezerwując na tej stronie, wspierasz nasze działania. Dziękujemy!.

cena

350
osoba
  • Przewodnik
  • Wyposażenie
  • Ubezpieczenie

w tym miejscu wkrótce będzie kalendarz rezerwacji

Madonna di Campiglio

Braku lęku wysokości i otwartych przestrzeni
wymagana dobra kondycja fizyczna i umiejętność chodzenia 6/7 godzin dziennie.

przewodnik górski UIAGM, kask, uprząż, komplety ferrat, ubezpieczenie transportowe i OC, 2 dni z obiadokolacją (nocleg, obiadokolacja i śniadanie) w Schroniskach.

buty trekkingowe, plecak z wodą (po 2 litry), zapasową bieliznę, czapkę, krem ​​do opalania, okulary przeciwsłoneczne i kurtkę przeciwdeszczową. Na noclegi w schroniskach potrzebne są prześcieradła osobiste (w Schronisku również do wypożyczenia -opłata dodatkowa), maska ​​(covid-19)

wypożyczenie kamery sportowej wraz z kartą SD -20euro

Odezwij się do nas!

+39 392 291 3547
ko*****@ac**********.pl

Transfer odjeżdża punktualnie we wskazanych godzinach,  prosimy o unikanie opóźnień w poszanowaniu innych uczestników.

Organizator zastrzega sobie wszelkie zmiany, które mogą być konieczne dla najlepszego działania programu wycieczki, nie zmieniając jego ogólnych celów i celów.  

Przewodnik Alpejski odpowiedzialny za grupę uczestników jest odpowiedzialny za podejmowanie decyzji o wszelkich zmianach w działalności i trasach w związku ze zmianami warunków pogodowych.

Lokalnie współpracujemy z wieloma biurami przewodników alpejskich. Zamówisz u nas wycieczkę dla siebie lub grupy. Wypożyczysz dowolny sprzęt, skonsultujesz swoje plany i marzenia. Nie bój się zapytać – to nic nie kosztuje. Skontaktuj się z nami i powiedź nam co chcesz zrobić. Na pewno znajdziemy rozwiązanie i odpowiednią wyprawę.

+39 392 291 3547
ko*****@ac**********.pl

jezioro garda via ferrata

Login

Active Squad – Serwis do rezerwacji wakacji we Włoszech. Na stronie znajdziesz noclegi, atrakcje, wycieczki, rozwiązania oferowane przez lokalnych organizatorów i biura podróży. Pomożemy zorganizować Twój urlop. 

Active Squad di Wojciech Dziadosz
Attività prevalente: SERVIZI NEL SETTORE TURISTICO

P.IVA: 02666930207

IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

Email

ko*****@ac**********.pl

odkryj nasze social media!