wycieczki

rowerem wśród jezior północnych Włoch

Cena od:

11-18.05.2024
739
  • Noclegi
  • Przewodnik
  • Rower zastępczy
  • Transport
  • Ubezpieczenie
  • i wiele więcej...
nie przegap

cały program pobytu

Dzień 1:
18.05.2024 (sobota) Dojazd do Włoch i zameldowanie w hotelu. 

Zameldowanie w hotelu możliwe od godziny 16:00. Wieczorem około 20:00 zaplanowana jest integracyjne spotkanie w barze hotelowy. Krótkie wdrożenie i zapoznanie się grupy.

 
Dzień 2: 
19.05.2024 (niedziela) luźne kręcenie nad Jeziorem Garda

Tego dnia pokażemy Wam region naszych głównych działań. Spotkanie z przewodnikiem. Rowerami ruszymy już z hotelu. Krótka pętla w południowej części jeziora Garda. Odwiedzimy pobliskie miasteczka tj Padenghe sul Garda, Salo, Desenzano. Rozpoznamy każdego możliwości i formę. Dzień ten zaznajomić Wam co będziemy robić, jak będą wyglądały następne dni. Przewodnik pozna Wasze możliwości i i sprzęt. 

zaplanowany dystans około 30 km

 
Dzień 3: 
20.05.2024 (poniedziałek) Podwieszona trasa rowerowa i Strada Ponale nad jezioro Ledro.

To jest dzień kiedy będzie okazja przejechać najsłynniejszą podwieszaną trasą rowerową nad Jeziorem Garda. To część projektu, który docelowo ma być trasą rowerową dookoła jeziora Garda. Dziś krótszy jeszcze odcinek, ale prawdopodobnie już najbardziej widowiskowy w Europie. 

Busem dojedziemy do Limone sul Garda, gdzie zaczniemy wycieczkę.

Następnie pojedziemy na Strada Ponale, która została zainaugurowana dokładnie 100 lat przed podwieszaną nowoczesną trasą. Ta z kolei poprowadzona w wydrążonych w skale tunelach. Trasą dojedziemy do sąsiedniego jeziora Ledro, które objedziemy dookoła. 

zaplanowany dystans ok 60 km

 
Dzień 4: 
21.05.2024 (wtorek) Jezioro Idro i wspaniała przełęcz w wysokie góry.

Zaraz po śniadaniu busem pojedziemy na sąsiednie jezioro Idro, a konkretnie jego północą część.

Stąd rowerami ruszymy już w górę rzeki magicznie poprowadzoną ścieżką rowerową otoczoną wysokimi górami na północ regionu. 

Nasze doświadczenia z tym miejscem.

zaplanowany dystans: ok 50 km

 
Dzień 5: 
22.05.2024 (środa) Jezioro Iseo

To była niewątpliwie najbardziej widowiskowa trasa rowerowa naszego sezonu 2018.

Busem dojedziemy na sąsiednie jezioro Iseo zaczarowało nas dosłownie. Pod każdym tego słowa znaczeniem. Spokojne ciche miejsce, wypełnione przepięknymi trasami rowerowymi i małymi miasteczkami. NIe zabraknie też czarującej wyspy Monte Isola. 

Nasze doświadczenia w tym miejscu.

Zaplanowany dystans ok 50 km

 
Dzień 6: 
23.05.2023 (czwartek) Jezioro Tenno i region Trentino

Lago di Tenno, to jezioro w Trydencie we Włoszech.  Położone  na wysokości 550 m, a jego powierzchnia wynosi 2,5 km². To najmniejsze z jezior, które zobaczymy. Ale z najbardziej niepowtarzalnym kolorem wody.

Busem dojedziemy do Riva del Garda i tam rowerami ruszymy w kierunku Tenno.

Jezioro powstało około 1100 roku po dużym osuwisku, które zablokowało bieg rzeki Rì Sec, która jest obecnie głównym dopływem jeziora. W południowej części jeziora znajduje się mała wyspa.

zaplanowany dystans ok 40 km

 
Dzień 7: 
24.05.2024 (piątek) Lago Cevedine, Riva del Garda, Arco i wyjątkowa górska przełęcz. 

Ta trasa rowerowa jest na szczycie tych, które miałem przyjemność odkrywać i doświadczać nad Jeziorem Garda. Z przepięknym zakończeniem właśnie pięknie położonego niewielkiego jeziora Cavedine. 

Zaraz po śniadaniu ponownie pojedziemy busem na północ jeziora Garda, dokładnie do Torbole. Stąd ruszymy na wycieczkę nad jezioro Cavedine.

Nasze doświadczenia z trasą tutaj

To ok 50 km  przepięknie poprowadzonej trasie rowerowej w górę rzeki i otoczonej górami. 

Piękne widoki i super wyprofilowany zjazd, idealne zakręty. Jak pięknie to wszystko wygląda i przede wszystkim to, że to właśnie trasa rowerowa. czyli wyłączony z ruchu publicznego odcinek dający duże poczucie bezpieczeństwa.

 
Dzień 8: 
25.05.2024 (sobota) wymeldowanie z hotelu, zakończenie

Wymeldowanie z hotelu powinno nastąpić do godziny 10:00

pytania i odpowiedzi

Staramy się by większość tras i opcji rowerowych była poprowadzona po typowych ścieżkach rowerowych. Natomiast nawet najlepszy region nie da nam możliwości poruszania się nimi w 100%. Dlatego są odcinki, etapy gdzie konieczne będzie poruszanie się w ruchu publicznym.

Nawierzchnia tras to w zdecydowanej większości asfalt.

Istnieje możliwość indywidualnego wynajęcia sakwy lub plecaków.

Reszta bagażu może zostać w apartamencie. Dodatkowo na większości tras do dyspozycji będzie bus.

Trasy wycieczki pokonasz na rowerze: mtb lub gravel. Trasy poprowadzone są drogami asfaltowymi i szutrem.  Czy to znaczy, że nie możesz jechać na innym rowerze? Możesz, ale robisz to na własne ryzyko i niedogodności.

Masz wątpliwości czy Twój rower jest odpowiedni do tej trasy, skontaktuj się z nami, doradzimy.

Najważniejsze jednak, żeby rower był SPRAWNY.

Dlatego przed każdą wyprawą WSKAZANY JEST PRZEGLĄD I SERWIS ROWERU. 

To ważne pytanie.

Będąc na miejscu, postaramy się podejmować decyzje tak i zarządzać czasem by zła pogoda nie pokrzyżowała nam planów. Będziemy zmieniać dni rowerowe, albo tasować wycieczkami tak by wszystko zagrało.

TAK – wybraliśmy dla Was najlepsze ubezpieczenie jakie znamy.

Przede wszystkim Koszty Leczenia, NNW, oraz co BARDZO ważne ubezpieczeni jesteście OC – czyli jeśli nieszczęśliwie zarysujecie komuś auto, inny rower, zadziała ubezieczenie.

Dodatkowo jak każda wycieczka zawiera składki na NFP i NFG – gwarantowane przez Polskie biuro podróży – organizator wyjazdu.

Otrzymujecie od nas naprawdę dobrze zaplanowany pobyt. Doświadczeni w obsłudze lat poprzednich i aktualnych tras jesteśmy pewni powodzenia. 

Dodatkowo istnieje możliwość wynajęcia rowerów elektrycznych

MY wierzymy, że dasz radę. Sami uprawiamy sport, więc wiemy o co biega.

Szczegółowy wykaz rzeczy, które sugerujemy zabrać ze sobą otrzymacie od nas w korespondencji bliżej terminu wyjazdu i z odpowiednim wyprzedzeniem.

Zależeć to będzie przede wszystkim od prognoz temperatury. 

Na liście na pewno będzie:

WAŻNY dowód osobisty lub paszport.

Zapasowa dętka x2, zapasowe klocki, multitool, pompka, oświetlenie do roweru, spinka do łańcucha, kask (obowiązkowy), ew. mleczko do dętki, zapięcie do roweru, jeśli posiadasz niestandardową część, która wymaga wyjątkowego klucza, zabierz go koniecznie.

Chustka na głowę (buffa), okularki, kurtka przeciwdeszczowa/przeciwwietrzna, bluzka z długim rękawem, koszulka z krótkim rękawem, ubranie do spania, krótkie spodenki, wygodne spodenki na rower, długie getry, długie spodnie, skarpetki, bielizna, buty na rower, buty po rowerze, klapki, rękawiczki na rower, bluza lub polar.

Żel pod prysznic, pastę do zębów, krem do opalania z filtrem,  szczoteczka, szampon, mały ręcznik turystyczny szybkoschnący

Apteczka: maść na stłuczenia, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, krople żołądkowe, coś na oparzenia, plastry, bandaż elastyczny, gaza, koniecznie zabierz leki, które zażywasz systematycznie.

Jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, o którym powinniśmy wiedzieć,  poinformuj przewodnika wcześniej (np. mocna alergia, padaczka, cukrzyca, astma etc) .

Kieszonkowe, około 200 euro.

Są to rzeczy sugerowane. Lista powstała aby było łatwiej się spakować. Więcej informacji o tym jak się przygotować do wyjazdu otrzymasz od nas przed wyjazdem.

Śniadania możliwe są w hotelu. Obiad prawdopodobnie będziemy jedli podczas wycieczek. Każdego dnia zaplanowany jest czas wolny na posiłek.

Z doświadczenia wiemy, że w zależności od dnia, trasy, miejsca w sprawie kolacji będziemy decydować na bieżąco. Prawdopodobnie większość kolacji będziemy organizować zaraz po wycieczce. Ewentualnie dostępna również restauracja hotelowa.

Podczas całego pobytu do dyspozycji będzie rower zastępczy. Czyli w przypadku niemożliwego naprawienia Twojego roweru na trasie, otrzymasz od nas rower zastępczy. 

– to bardzo ważne by zachować ciągłość wycieczki w przypadku poważnej awarii.

Noclegi organizowane są w sprawdzonym przez nas hotelu, a wybrana lokalizacja jest optymalna dla wybranego programu.

TAK. Możemy znaleźć i zaproponować Ci rozwiązanie indywidualne, a ewentualne różnice w cenie dopłacicie przy rezerwacji lub na miejscu.

 

Na stronie w wielu miejsach znajdziesz przycisk ZAPISY. Link odeśle Ciebie do formularza. Po wypełnieniu go, otrzymasz od nas instrukcje i harmonogram wpłat. Zaliczka – 200 euro, pozostała kwota do 30 dni przed wyjazdem.

Jakie formy płatności obowiązują ?

Możesz skorzystać z płatności online i zapłacić kartą.  Ewentualnie otrzymasz od nas numer konta. Wpłaty i rozliczenia są w euro. 

To chyba najważniejsze pytanie.

Każdy uczestnik ma możliwość zrezygnowania lub zmiany terminu w dowolnym momencie. Jeśli do wyjazdu znajdziemy kogoś na Twoje miejsce nie ponosisz żadnych opłat.

W innym przypadku wyłącznie te, które my ponieśliśmy w Twoim imieniu (ubezpieczenie, zaliczka na noclegi itp.)

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji, koszt ok 80-100 złotych w zależności od firmy.

Regulamin

Ogólne Warunki Umowy

Certyfikat biura podróży

Formularz zgłoszeniowy – umowa do podpisania

DANE DO ROZLICZEŃ:

Kliknij i napis do nas – kontakt

co jeszcze dla Was mamy?

wycieczki

skorzystaj z naszej oferty jednodniowych wycieczek.

Sprzęt

Wypożycz samochód
rowery, SUP i wiele więcej

Przewodnik

Znajdź i umów licencjonowanego przewodnika

Aktywnie

Sprawdź atrakcje i aktywne rozwiązania

blog

Jezioro Garda i najbardziej potwierdzony blog o regionie.
Nasze doświadczenie, Wasze inspiracje.

“Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku.”

Twoje pytania, nasze odpowiedzi

?

Strona ma charakter informacyjny. Wybierz jedną z opcji i otwórz link. Bezpośrednio na stronach sprawdzisz aktualną cenę i dostęność. 

To zależy od rezerwowanych opcji. W zależności od organizatora sprzedawcy opłaty i zasady mogą się różnić. Dokładne warunki znajdziesz na stronach bezpośrednio podanych dla każdej oferty.

Dla przykładu rezerwacja noclegu to obowiązek zapłaty 30% wartości usługi. Pozostałą kwotę zapłacisz na miejscu lub online przed przyjazdem.

Rezerwacja wycieczki to zapłata zaliczki 20% pozostała część na miejscu. 

Jasne! Wiemy jakie życie jest przewrotne.

Większość oferowanych przez nas noclegów zawiera ubezpieczenie od rezygnacji. Oznacza to. że możesz zrezygnować nawet w dniu zameldowania. (zapytaj o szczegóły i czy dana oferta objęta jest takim ubezpieczeniem) 

Wszystkie nasze wycieczki bez opłat dodatkowych możesz odwołać 30 dni przed terminem rozpoczęcia. 

W zależności od opcji. Możesz skorzystać z różnych form płatności online. Przelew, rozliczenie Revolut, PayPal. Jeśli potrzebujesz więcej informacji dotyczących danej atrakcji, wycieczki noclegu zadzwoń do mnie +39 392 291 3547

kontakt

Login

Active Squad – Serwis do rezerwacji wakacji we Włoszech. Na stronie znajdziesz noclegi, atrakcje, wycieczki, rozwiązania oferowane przez lokalnych organizatorów i biura podróży. Pomożemy zorganizować Twój urlop. 

Active Squad di Wojciech Dziadosz
Attività prevalente: SERVIZI NEL SETTORE TURISTICO

P.IVA: 02666930207

IT02666930207

Adres

Desenzano del Garda (BS)

Telefon

Email

ko*****@ac**********.pl

odkryj nasze social media!